Чи ефективно використовуються кошти громади? Питання для депутатів на 94 сесії Бахмутської міської ради

Чи ефективно використовуються кошти громади? Питання для депутатів на 94 сесії Бахмутської міської ради

Координатори руху «Сильні громади» продовжують знайомити своїх читачів із проектами рішень, які винесені на розгляд сесії у листопаді. Сьогодні, 23 листопада, депутати Бахмутської міської ради будуть заслуховувати, як ефективно витрачає кошти громади керівництво ТОВ «Бахмутелектротранс», за які кошти КП «Бахмут Вода» планує придбати екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, як можна зменшити викиди СО2 та споживання енергетичних ресурсів.

Одним з актуальних проектів рішень, які будуть розглядатись на сесії – це звіт про роботу ТОВ «Бахмутелектротранс» за 2015 та 9 місяців 2016 року. Так за 2015 рік підприємство зароюило 61 тисячу гривень, за 9 місяців 2016 – мало майже 2 тисячі гривень збитку. У 2015 році підприємство виплачувало зарплату без затримок, на сьогоднішній час заборгованість складає більше 300 тисяч гривень.

                        Показники роботи підприємства

№№

пп

                          ПОКАЗНИКИ Одиниця

Виміру

2015

Рік

9 місяців 2016 року

 

1. Перевезено пасажирів усього Тис.чол. 21198,2 14134,8
платні Тис.чол. 4588,4 3461,9
пільгові Тис.чол. 16609,8 11077,9
2. Доходи від перевезення пасажирів Тис. грн 6883,0 5193,0
3. Витрати на перевезення пасажирів Тис. грн 16569,0 12933,0
4. Рівень покриття витрат встановленим тарифом     % 41,5 40,2
5. Компенсація транспортних послуг за перевезення пільгових пасажирів: Тис. грн
● за розрахунком Тис. грн 24914,8 21888,0
● фактично Тис. грн 7905,3 3800,0
6. Рівень компенсації витрат від перевезення пільгових пасажирів % 31,7 17,4
7. Балансові: збитки – ; прибуток + Тис. грн +61,0    -1984

Власних доходів підприємства за рахунок додаткових послуг отримано:

Найменування послуги 2015 рік 2016 рік (9 місяців)
Автоперевезення             ( Тис. грн) 11,6 6,5
Послуги з розміщення реклами (тис. грн.) 87,9 95,6
Інші платні послуги           (тис. грн.) 387,7 274,6

У 2015 році підприємство не отримувало фінансової підтримки з державного бюджету. Зараз компенсація за проїзд пільгових категорій фінансується з місцевого бюджету, однак ті кошти, які надаються, витрачаються на покриття заборгованості по зарплаті та ремонт машин, а не у цільовому напрямку. Підприємство бере участь у різних фінансових проектах, наприклад, мало бажання придбати низькопідлоговий тролейбус для зручності людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак, останній такий тролейбус було придбано у 2014 році, причому знов за кошти громади.

Наданій сесії планується прийняти стратегічний план енергетичного розвитку Бахмуту до 2020 року, за допомогою якого будуть розроблені заходи щодо скорочення викидів СО2 (до 20%), зменшення обсягів споживання енергетичних ресурсів (до 21%) та збільшення використання енергії з відновлювальних джерел енергії на 20 %. Фінанси будуть залучатись з різних джерел: державний та місцеві бюджети, кошти підприємств та донорські кошти, банківські кредити, фінансовий лізинг та інше.

Так, на впровадження технічних заходів у муніципальній сфері планується витратити близько 497 мільйонів гривень та зменшити викидів СО2 на 3,4 тон, у житловому секторі – 316,8 млн гривень та зменшити викидів СО2 на 45,2 тон. Модернізаційні заходи, під керівництвом ТОВ «Бахмут Енерія» дозволять виробляти енергію з відновлювальних джерел на 35,5 МВт більше ніж зараз.

Програма економічного та соціального розвитку Бахмуту знов змінюється в деяких напрямках. Планується збільшити суми компенсацій перевезення пільгових категорій на 5,3 млн грн за рахунок місцевого бюджету. Також планується провести поточний ремонт контактної мережі ТОВ «Бахмутелектротранс» на суму 450 тисяч гривень і знов за рахунок місцевого бюджету. Для комунального підприємства «Бахмут Вода» планується придбати багатофункціональний екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, зварювальний агрегат, вартістю 500 тисяч гривень та автомобіль ГАЗ 3309 (250 тис. грн). Це планують придбати за рахунок інших коштів. Яких – поки не відомо. А ось на придбання двох зварювальних апаратів витратять 500 тисяч гривень з місцевого бюджету. Також збільшиться фінансування заходів щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді, освіти, охорони здоров’я. Збільшився перелік пріоритетних інфраструктурних проектів, реалізація яких має стратегічне значення для розвитку Бахмуту. Це реконструкція Часовоярської ЗОШ №17, реконструкція зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення будівлі по вул. Південна, 2а, капітальні ремонти мереж зовнішнього освітлення вулиць Соледару, будівництво адміністративної будівлі за адресою вул. Привокзальна та інші, на загальну суму 686 млн грн.

Після затверджених змін на сесії у листопаді, особам, які нагороджуються почесними грамотами виконкому, будуть виплачувати нагороду у сумі 200 гривень, а не як було раніше – 100 гривень. Також додали грамоту Бахмутської міської ради, за яку можна отримати 400 гривень винагороди.

На 94-ій сесії затвердять план діяльності щодо підготовки регуляторних актів Бахмутської міської ради – у 2017 році планується розробити нову методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності міста. Одною з головною метою нової методики буде створення рівних умов розвитку об’єктів права комунальної власності при наданні в оренду фізичним та юридичним особам.

На цій сесії депутати заслухають інформацію про виконання Програми розвитку освіти на території Артемівської міської ради на 2012 – 2016. Однак на сайті відсутня така інформація від начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Рубцової М.А., що є порушенням нормативних актів. Тобто мешканці міста не зможуть проаналізувати, як розвивається освіта у Бахмуті.

Рішеннями цієї сесії затвердять новий склад державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, нове Положення про організаційний відділ Бахмутської ради.

Детальніше з проектами рішень, які виносяться на 94 сесію Бахмутської міської ради, можна ознайомитися на офіційному сайті міськради.

Координатор руху “Сильні громади” у місті Бахмут Олена Щекодіна 

Previous Тридцать окон за полмиллиона гривен
Next Грядущая сессия Покровского городского совета: проекты решений без приложений и повышение зарплат верхушке местной власти

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Депутатам Рубіжанської міської ради на сесії вручили повістки

Повістки депутатам, зняття з розгляду питання реструктуризації боргів за газ та виділення мільйону гривень «тепломережі» з голосу. Про це та багато іншого читайте в огляді 33-ї сесії Рубіжанської міської ради

Громади 0 Comments

В Бахмуте на публичную лекцию по мониторингу работы городского совета не пришел ни один депутат

Координаторы движения «Сильні громади» сегодня провели презентацию анализа работы депутатов Бахмутского горсовета в 2016 году. Презентация проходила в формате публичной лекции, к сожалению, задать вопросы депутатам по их работе не

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень 60-ї сесії Рубіжанської міськради

Затвердження програми приватизації та аукціонної комісії, 2,5 мільйони на ремонти житлового фонду та інвентаризація парку – про це та багато іншого, що планується розглянути на 60-й сесії Рубіжанської міськради, читайте

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!