Активісти Кривого Рогу виступили на підтримку медичної реформи

Активісти Кривого Рогу виступили на підтримку медичної реформи

 

Рух «Сильні громади» у Кривому Розі разом з громадськими організаціями міста провів компанію на підтримку медичної реформи в Україні. Кампанія проводилась у три етапи, які включали: опитування мешканців міста та інформування про основні аспекти реформи, долучення ініціативної групи та збір підписів під зверненням до голів фракцій Верховної Ради України та до депутатів по мажоритарних округах міста.

Опитування містян щодо проблем у медицині та роз’яснення основних аспектів реформи

У місті Кривий Ріг ще з 2012 року почалося активне впровадження практики сімейних лікарів. Пацієнтам у лікарнях за місцем проживання пропонувалось обрати терапевта, який буде їх обслуговувати, але обрати лікаря можна було лише за місцем реєстрації громадянина. В рамках реформи охорони здоров’я пропонується обрати терапевта чи педіатра для дитини на власний розсуд та за професійними якостями, не залежно від місця проживання та форми власності лікарні. Це може бути як комунальний заклад, так і приватна лікарня. На кожного пацієнта на рік передбачається страхова сума у середньому 210 грн для обслуговування у лікарні першої ланки.

Під час опитування респонденти відзначали, що все частіше за кваліфікованою допомогою та гідним обслуговуванням звертаються у приватні клініки.

«Перш за все, тому що, мене там більше влаштовує якість обслуговування. Сюди можна включити: загальний зовнішній вигляд кабінетів, чистоту, якість та інноваційність обладнання, ввічливий персонал, кваліфікованих та пацієнтоорієнтованих лікарів. Відразу помітно, що кожен розуміє, що від рівня обслуговування, від задоволеності пацієнтів залежить їх дохід. Не менш важливим фактором при виборі саме приватної клініки є те, що плата за послуги здійснюється через касира-адміністратора. І я точно знаю, скільки і за що я заплатила без міфічних грошей «на кабінет». Тим паче коли бачиш, що в тому кабінеті років 100 нічого не змінювалось», – зазначила респондентка.

“Відділкова лікарня на ст. Кривий Ріг-Головний” ДП “Придніпровська залізниця”, вул.Вернадського 141А, Довгинцівський, Кривий Ріг

З 2016 року у місті також «намагаються» реструктурувати відділкові лікарні. У Довгинцівському районні поліклініку №13, яка була багатопрофільна та мала стаціонар, переформатували в амбулаторію, де приймають тільки терапевти. Але реструктуризація проходить не завжди успішно, наприклад пацієнтів для здачі загального аналізу крові донедавна направляли у поліклініку №10, а там є ліміт – до 5 людей для мешканців міста, яких направляють з сусідньої лікарні. Також з невідомих причин аналізи у пацієнтів з сусідньої лікарні не беруть по середах.

«Документ», на який посилається лаборант при прийомі крові на загальний аналіз

Прийом аналізу сечі у Довгинцівській амбулаторії

Реформа передбачає, що всі заклади охорони здоров’я будуть мати незалежну господарську діяльність, та самі будуть розраховувати свої витрати. Але до цього часу амбулаторія повністю знаходиться на фінансуванні міста, що є не раціональним. Весь зимовий період містяни оплачували опалення в двох будівлях амбулаторії де працює 10 терапевтів і один гінеколог.

Будівля Довгинцівської амбулаторії, де працював весь опалювальний період один лікар

Реформа також передбачає єдиний тариф на обслуговування в закладах вторинної допомоги. Більшість з опитуваних чули про реформу і зазначають, що її впровадження може суттєво зменшити корупцію у сфері охорони здоров’я, тому що сплачувати кошти тепер можна буде офіційно.

«Я вважаю, впровадження реформи повинно підвищити якість послуг, бо кожен буде розуміти, що від цього залежить рівень його доходу, а також загалом працевлаштування. Також це призведе до суттєвого зменшення рівня корупції в стінах лікарень, і, як наслідок, збільшить кредит довіри у суспільстві», – зазначив один із опитаних.

Опитування біля КЗ “Криворізький онкологічний диспансер” Дніпропетровської обласної ради”

Ініціативна група

До компанії на підтримку реформи охорони здоров’я у місті долучилися 4 авторитетні громадські організації: «Об’єднання відповідальних громадян», «Криворіжці», «Криворізький центр розслідувань», “RED HUB”.

Представники громадських організацій міста планують компанію

Збір підписів

Криворіжці підписали звернення до голів фракцій Верховної Ради України та до депутатів по мажоритарних округах. Суть звернення – проголосувати за законопроекти, які дадуть старт медичній реформі.

Збір підписів

Наголошуємо, що ухвалення законопроектів на поточній парламентській сесії (травень 2017 року) разом з поправками до чинного Держбюджету дозволить:

– розпочати фінансування реформи з середини 2017 року;

– закласти в Держбюджет-2018 новий принцип фінансування для стаціонарів;

– розрахувати гарантований пакет медичних послуг для гарантування в 2019 році пакету медичних послуг на всіх рівнях.

Однак, якщо законопроекти не ухвалять у травні, старт реформи розпочнеться тільки з 1 січня 2018 року. Рівень доходу сімейних лікарів буде підвищено з 2018-го, не відбудеться розрахунок Державного гарантованого пакету та реформа спеціалізованої допомоги розпочнеться лише в 2020-му році.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Кривому Розі Оля Перетятько

 

Previous ПРОЕКТ ОКАЗАНИЯ ГУМАНИТАРНОЙ ПОМОЩИ «ВОССТАНОВЛЕНИЕ ИСТОЧНИКА СРЕДСТВ К СУЩЕСТВОВАНИЮ».
Next Медицинская реформа – болезненно, но необходимо

About author

You might also like

Без рубрики 2 коментарі

Как работает, и работает ли вообще приемная народного депутата Максима Ефимова в Краматорске?

Иногда случается так, что депутат, повязнув после выборов в делах, не имеет возможности принимать и выслушивать граждан, которые хотят просить помощи, поговорить о проблемах, или предложить стратегии развития. Для этого

Без рубрики 0 Comments

Є-декларування: які статки показали чиновники Рубіжного

Команда «Сильних громад» провела аналіз декларацій посадовців Рубіжного за 2016 рік. Читайте в нашій статті про доходи й майно міського голови та його команди, а також про виявлені невідповідності у

Без рубрики 0 Comments

Рейтинг проблем Костянтинівки на думку мешканців міста

Рух “Сильні громади” та Національний демократичний інститут США (NDI), спільно з місцевими друкованими та онлайн ЗМІ, інтернет пабліками міста, за допомогою ресурсів порталу “Ваша думка”, провели кампанію онлайн-опитування мешканців Костянтинівки

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!