Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Координатори руху «Сильні громади», аналізуючи тендерні закупівлі у Бахмуті і районі, звернули увагу на деякі торги, в яких сума і кількість товарів, на перший погляд, була завеликою. Після детального вивчення закупки Бахмутського психоневрологічного диспансеру, виявилося, що кількість риби відповідає нормам, але ціна є  вищою ніж продають в роздрібній торгівлі в магазині і оптом в Інтернеті.

Наприкінці грудня минулого року для потреб психоневрологічного диспансеру закупили 12,1 тонн замороженого хека вартістю 71,74 грн/кг. Переможцем торгів став ТОВ «Укрпродукт», який запропонував меншу, ніж на 1 грн ціну. При тому, що ринкова ціна в інтернеті не перевищує 60 гривень за кілограм. У торгах взяли участь тільки два учасники, тому економія склала близько трьох тисяч гривень. Проаналізувавши деякі інші тендери із закупівлі риби, ми побачили, що для «Prozorro» ціна, за якою купували морожену рибу середня.  Зустрічається навіть вища ціна, за якою подають і купують хек у «Prozorro». Наприклад, Парасковієвська школа-інтернат, яка теж знаходиться в Бахмутському районі, придбала хек за ціною 80 гривень за кілограм у приватного підприємця Олексія Сугака.

0

Щоб дізнатися, з яких норм визначається кількість продуктів, ми спочатку звернулися до санстанції, яка тепер має назву – філія лабораторного центру МОЗ України, де підказали, що норми на харчові продукти встановлює те Міністерство, яке контролює цю установу. У відповіді на запит та у телефонній розмові керівництво Бахмутського психоневрологічного диспансеру повідомило, що добову норму по харчуванню в установах для громадян похилого віку та інвалідів встановив Кабмін. В постанові добова норма риби 100 грам, тобто при умові того, що в закладі харчується 344 людей, то треба закупити 12,5 тонн риби. За оголошенням у «Prozorro» придбали 12,1 тонну риби. В специфікації загальна сума, куди входить 10 тонн замороженого хека, 600 кг філе хека і 500 кг замороженої скумбрії тобто 11,1 тонни. Тобто, сума на сайті вказана з помилкою.

1 (3)

2 (3)

Отримавши бюджет на початку 2017 року, обсяг закупівлі знизили, тому з’явилась додаткова угода. На сторінці торгів було опубліковано додаткову угоду, за якою сума договору через зниження фінансування зменшилася на 319 тисяч гривень. Тобто, замість 798,9 тисяч гривень, договір уклали на 479,34 тисячі гривень. Закупівля знизилась майже у двічі – придбали 6 тонн хека, 360 кг філе хека і 300 кг замороженої скумбрії.

На запит нам також надали перспективне меню на січень, в якому майже кожного дня є риба. На жаль, в меню немає даних про вагу продуктів, тож висновки по використанню продукту зробити не можна. Ось витяг з меню на вказані дати:

меню1

меню 2

меню 3

меню 4

Через запит ми дізналися, що загальна сума закладена на харчування підопічних закладу на 2017 рік 6,4 мільйони гривень, тобто близько 50 гривень на людину в день. На харчування у 2016 році витратили 6,2 мільйони гривень. Бахмутський психоневрологічний диспансер є комунальною власністю Донецької обласної ради і фінансується з обласного бюджету.

Тож завдяки тому, що в країні запровадили систему електронних закупівель, кожен громадянин має змогу дізнатися, за якою ціною, в якому обсязі роблять закупки державні установи. А завдяки такому інструменту, як запити до публічної інформації, можна отримати додаткову інформацію і виявити зловживання або переконатися у правильності дій чиновників.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Бахмуті Анна Бокова

Previous Маєш право знати: огляд основних рішень сесії Костянтинівської міськради
Next Така різна картопля: ТОП-10 закупівель на Луганщини

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

Чи сумлінно депутати Костянтинівської міської ради виконують свої повноваження?

Рух «Сильні громади» проаналізував, як же депутати Костянтинівської міської ради виконували свої депутатські повноваження у 2017 році. Депутати Костянтинівської міської ради набули своїх повноважень у 2010 році та виконують їх

Без рубрики 0 Comments

Имеешь право знать. Обзор проектов 18-й сессии Краматорского горсовета

25 января в Краматорске пройдет очередная, 18-я, сессия городского совета. Как обычно, активисты движения «Сильні громади» рассмотрят основные проекты, вынесенные на заседания, и ознакомят вас с теми изменениями, которые, вероятно,

Без рубрики 0 Comments

Хто прийшов до влади після перших виборів у громадах Донеччини

18 грудня відбулися перші місцеві вибори в 143-х об’єднаних територіальних громадах, у тому числі в трьох громадах Донецької області – Соледарській, Миколаївській та Іллінівській. Особливістю виборів у цих громадах була

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!