Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Координатори руху «Сильні громади», аналізуючи тендерні закупівлі у Бахмуті і районі, звернули увагу на деякі торги, в яких сума і кількість товарів, на перший погляд, була завеликою. Після детального вивчення закупки Бахмутського психоневрологічного диспансеру, виявилося, що кількість риби відповідає нормам, але ціна є  вищою ніж продають в роздрібній торгівлі в магазині і оптом в Інтернеті.

Наприкінці грудня минулого року для потреб психоневрологічного диспансеру закупили 12,1 тонн замороженого хека вартістю 71,74 грн/кг. Переможцем торгів став ТОВ «Укрпродукт», який запропонував меншу, ніж на 1 грн ціну. При тому, що ринкова ціна в інтернеті не перевищує 60 гривень за кілограм. У торгах взяли участь тільки два учасники, тому економія склала близько трьох тисяч гривень. Проаналізувавши деякі інші тендери із закупівлі риби, ми побачили, що для «Prozorro» ціна, за якою купували морожену рибу середня.  Зустрічається навіть вища ціна, за якою подають і купують хек у «Prozorro». Наприклад, Парасковієвська школа-інтернат, яка теж знаходиться в Бахмутському районі, придбала хек за ціною 80 гривень за кілограм у приватного підприємця Олексія Сугака.

0

Щоб дізнатися, з яких норм визначається кількість продуктів, ми спочатку звернулися до санстанції, яка тепер має назву – філія лабораторного центру МОЗ України, де підказали, що норми на харчові продукти встановлює те Міністерство, яке контролює цю установу. У відповіді на запит та у телефонній розмові керівництво Бахмутського психоневрологічного диспансеру повідомило, що добову норму по харчуванню в установах для громадян похилого віку та інвалідів встановив Кабмін. В постанові добова норма риби 100 грам, тобто при умові того, що в закладі харчується 344 людей, то треба закупити 12,5 тонн риби. За оголошенням у «Prozorro» придбали 12,1 тонну риби. В специфікації загальна сума, куди входить 10 тонн замороженого хека, 600 кг філе хека і 500 кг замороженої скумбрії тобто 11,1 тонни. Тобто, сума на сайті вказана з помилкою.

1 (3)

2 (3)

Отримавши бюджет на початку 2017 року, обсяг закупівлі знизили, тому з’явилась додаткова угода. На сторінці торгів було опубліковано додаткову угоду, за якою сума договору через зниження фінансування зменшилася на 319 тисяч гривень. Тобто, замість 798,9 тисяч гривень, договір уклали на 479,34 тисячі гривень. Закупівля знизилась майже у двічі – придбали 6 тонн хека, 360 кг філе хека і 300 кг замороженої скумбрії.

На запит нам також надали перспективне меню на січень, в якому майже кожного дня є риба. На жаль, в меню немає даних про вагу продуктів, тож висновки по використанню продукту зробити не можна. Ось витяг з меню на вказані дати:

меню1

меню 2

меню 3

меню 4

Через запит ми дізналися, що загальна сума закладена на харчування підопічних закладу на 2017 рік 6,4 мільйони гривень, тобто близько 50 гривень на людину в день. На харчування у 2016 році витратили 6,2 мільйони гривень. Бахмутський психоневрологічний диспансер є комунальною власністю Донецької обласної ради і фінансується з обласного бюджету.

Тож завдяки тому, що в країні запровадили систему електронних закупівель, кожен громадянин має змогу дізнатися, за якою ціною, в якому обсязі роблять закупки державні установи. А завдяки такому інструменту, як запити до публічної інформації, можна отримати додаткову інформацію і виявити зловживання або переконатися у правильності дій чиновників.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Бахмуті Анна Бокова

Previous Маєш право знати: огляд основних рішень сесії Костянтинівської міськради
Next Така різна картопля: ТОП-10 закупівель на Луганщини

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

Медреформа внедряет общественный контроль учета и распределения финансов в Бахмуте

Автономизация лечебных учреждений, которая в полной мере начнет реализовываться с ноября текущего года, не только расширяет функции медучреждений и дает им больше финансовых возможностей, но дает громаде возможность участвовать в

Без рубрики 0 Comments

Донеччина: короткий огляд основних новин тижня

«Сильні громади» уже понад півтора роки працюють у містах Донеччини, і за цей час напрацювали мережу регіональних координаторів у всіх великих містах на неокупованій території. Для того, щоб тримати вас

Без рубрики 0 Comments

Активісти Кривого Рогу виступили на підтримку медичної реформи

  Рух «Сильні громади» у Кривому Розі разом з громадськими організаціями міста провів компанію на підтримку медичної реформи в Україні. Кампанія проводилась у три етапи, які включали: опитування мешканців міста

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!