Бути, чи не бути велодоріжкам у Краматорську? Активісти напрацьовують спільне бачення розвитку велоінфраструктури з владою

Бути, чи не бути велодоріжкам у Краматорську? Активісти напрацьовують спільне бачення розвитку велоінфраструктури з владою

22 вересня велоактивісти Краматорська провели зустріч із заступником міського голови щодо створення велосипедних доріжок у місті. Метою заходу стало напрацювання спільних кроків у створенні інфраструктури для велосипедистів, а також налагодження комунікації між владою та громадою. 

Під час зустрічі ініціативна група розповіла про досвід інших міст, а також бачення розвитку інфраструктури. Велоактівісти запропонували створити першу велодоріжку на місці демонтованих трамвайних колій на вул. Олекси Тихого.

Ініціативна група вважає, що ця вулиця є головною транспортною розв’язкою від якої, в подальшому, можна розширювати велоінфраструктуру по всьому місту.  За підрахунками, вартість будівництва одного кілометра велодоріжки складатиме близько п’яти мільйонів гривень.

Крім того, активісти наголосили, що кожне місто повинно мати Схему організації дорожнього руху, в якому передбачаються всі  нюанси дорожнього руху, в тому числі, найбільш зручні місця для велоінфраструктури. Вартість цього проекту становитиме від 1,7 до 2,8 млн грн.

Зі свобого боку, заступниця міського голови Краматорська Світлана Фальченко поділилася успішним досвідом створення велосипедних доріжок в Івано-Франківську, який було досягнуто завдяки прийняттю активістів на посади у відповідних департаментах міської ради. Вважаючи на це, Фальченко запропонувала роботу представникам ініціативної групи зі створення велосипедних доріжок.

Також, заступниця повідомила, що у місцевому бюджеті не передбачені кошти на безпосереднє будівництво велодоріжок, а місцеві депутати можуть не підтримати створення інфраструктури.

За підсумками зустрічі, активісти та влада з’ясували основні перепони до розвитку велоінфратсруктури у місті: відсутність фахівців в апараті ради, коштів у бюджеті та розробленої Схеми організації дорожнього руху.

На першому етапі створення велоінфраструктури, громадськість вирішила розробити велоконцепцію за участі місцевої влади та проектних організацій, а також перейняти досвід інших міст України.

Нагадуємо, що з 1 вересня 2018 року, в Україні почали діяти оновлені державні будівельні норми, якими передбачено обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг.

Зважаючи на це, мешканці більшості міст почали звертатися до місцевої влади з проханням створення велосипедної інфраструктури. Краматорськ не став винятком.

Ще на початку минулого року виконавчий комітет, за результатами розгляду петиції місцевого активіста Михайла Шерстюка доручив Управлінню капітального будівництва та розвитку розробити концепцію створення велосипедних доріжок із залученням громадськості та відповідних фахівців. Шерстюк наполягав на створенні інфраструктури по вул. Олекси Тихого на місці трамвайної колії, яку демонтували вже на початку цього року.

Незважаючи на це, у квітні цього року Управління капітального будівництва та перспективного розвитку оголосила відкриту тендерну закупівлю на «Капітальний ремонт автодороги по вул. Олекси Тихого та по вул. Танкістів в межах міста Краматорськ» з очікуваною вартістю 265464620.00 грн. Однак, роботи щодо створення велосипедної інфраструктури, в тому числі розробки проектної документації не передбачені у предметі закупівлі.

Доля концепції зі створення велосипедних доріжок незрозуміла, як і інша інформація щодо розробки проектної документації, виділення коштів, незважаючи на направлення численних запитів на інформацію.

Разом з тим, велоактивісти вирішили поновити процес створення велосипедних доріжок, враховуючи на наявність попиту від мешканців та місця для створення інфраструктури

Previous "Сильні громади" закликають правоохоронні органи розслідувати простистояння кандидатів в 50-му виборчому окрузі

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

Донеччина запитала: хто замовив Катю Гандзюк?

18 травня мешканці Донеччини підтримали всеукраїнську акцію “Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?”. До заходу долучилися в Бахмуті, Торецьку, Костянтинівці, Селидовому, Краматорську, Слов’янську, Маріуполі. Активісти поділилися, чому сьогоднішня акція була

Громади 0 Comments

Тиждень на Донбасі: найважливіші події через призму місцевих ЗМІ

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Без рубрики 0 Comments

Збудуй своє місто сам: у Слов’янську відбудеться Форум «Ефективне місто»

23 грудня у Слов’янську відбудеться Форум дієвих громад «Ефективне місто», під час якого учасники дискусії поговорять про те, яким має бути успішне місто, активісти з 16-ти громад України поділяться досвідом

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!