Чи сумлінно депутати Костянтинівської міської ради виконують свої повноваження?

Чи сумлінно депутати Костянтинівської міської ради виконують свої повноваження?

Рух «Сильні громади» проаналізував, як же депутати Костянтинівської міської ради виконували свої депутатські повноваження у 2017 році.

Депутати Костянтинівської міської ради набули своїх повноважень у 2010 році та виконують їх досі. У 2015 році чергові місцеві вибори у місті були скасовані рішенням ЦВК.

Представницьким органом місцевого самоврядування є міська рада, яка складається з депутатів і відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія міської ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць. У 2017 році в Костянтинівці проведено 9 сесій.

Проаналізуємо, як депутати Костянтинівської міської ради відвідують сесії та засідання постійних комісій.

Відвідування сесій у 2017 році

До Костянтинівської міської ради у 2010 році за даними ЦВК було обрано 40 депутатів, 20 з яких – за партійними списками, інші обирались по мажоритарних округах міста. Сьогодні депутатський корпус складається з 4-­х депутатів КПУ, 4­­­-х представників «Партії регіонів», 2-х «Опозиційного блоку», інші – безпартійні.

Проаналізувавши протоколи поіменного голосування, ми з’ясували, що кількість депутатів на сесіях в середньому коливається від 23 до 27.

З загальної кількості депутатів є 6, які не пропустили жодного засідання ради: Юлія Бова, Любов Земскова, Ольга Науменко, Людмила Пустовіт, Юрій Разумний, Михайло Швиндя.

Депутатів, які пропустили 25% і більше чергових засідань місцевої ради з моменту обрання до відповідної ради можна вважати “прогульниками”. Цього року, це: Любов Дубініна, Андрій Дуванов, Євген Кірєєв, Віктор Коваленко, Ярослав Кульчицький, Валентин Мальнев (відвідали 6 засідань з 9, тобто пропустили третину); Ольга Олейнік, Сергій Стасюк, Володимир Хор’яков, Дмитро Ясічев (відвідали 5 засідань з 9, тобто 44,4% – пропустили).

Депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні, депутат місцевої ради повинен повідомити про це особу, яка очолює відповідний орган.

На час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків. У разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов’язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Команда руху “Сильні громади” не володіє інформацією про причини відсутності окремих депутатів на сесії міської ради.

Аналіз проведено за результатами відповіді на запит до Костянтинівської міської ради про дані відвідувань сесій та засідань постійних комісій депутатами Костянтинівської міської ради 6 скликання у 2017 році:

Відвідування постійних комісій депутатами міської ради у 2017 році

Постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії. Він скликає і веде засідання комісії, дає доручення її членам, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості виконувати свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності.

У Костянтинівській раді створено 7 постійних комісій:

  1. Комісія з питань освіти, науки, справ молоді, культури, фізкультури та спорту – голова Ольга Зайцева
  2. Комісія з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян – голова Віктор Коваленко
  3. Комісія з питань містобудування, ЖКГ, зв’язку та земельних ресурсів – Ольга Науменко
  4. Комісія з питань економічної політики, бюджету та фінансів, цін, питань приватизації – Олександр Резніченко
  5. Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – Ігор Бобров
  6. Комісія з питань розвитку малого та середнього бізнесу, торгівлі, захисту справ споживачів та зайнятості населення – Володимир Хор’яков
  7. Комісія з питань промисловості, транспорту, паливно-енергетичного комплексу, екології та охорони навколишнього середовища –Ярослав Кульчицький

 

Проаналізуємо відвідування засідань постійних комісій її головами.

З 7-ми голів комісій всі засідання відвідала Ольга Науменко. “Прогульниками” є: Володимир Хор’яков пропустив 4 (44,4%) засідань, Віктор Коваленко та Ярослав Кульчицький – 3 (33,3%) засідань.

Якщо аналізувати загальну відвідуваність постійних комісій, то вона така ж, як і сесій.

Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

На сайті міської ради не оприлюднено протоколів засідання постійних комісій, що є порушенням законодавства.

Відкликання депутата міської ради

Якщо депутат пропустив протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Також, виборці самостійно можуть ініціювати відкликання свого депутата за неналежне виконання своїх повноважень.

Підстави відкликання депутата міської ради за місцевою ініціативою регламентовані ст.37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”

1) порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і Законів України, що встановлено судом;

2) пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі;

3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених Законом зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.
Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості, не менше 100 осіб (міста районного значення).

За цією статтею, за результатами депутатської діяльності у 2017 році, 12 депутатів Костянтинівської міської ради можуть бути відкликаними. Серед цих депутатів є 8, які вже другий рік не виконують своїх повноважень: Ігор Білозуб, Павло Борулько, Володимир Бугай, Роман Панченко, Роман Кудряшов, Валерій Ходирєв, Ольга Шувалова, Саід Яхін.

За неофіційною інформацією, деякі з них зараз проживають у Росії.

Аналізуючи відвідання сесій та комісій депутатами КМР у 2017 році, виявлено, що кількість присутніх на кожному засіданні приблизно однакова, та в межах кворуму. Це свідчить про те, що депутати свою роботу виконують суто формально, коментарі та зауваження до проектів рішень, частіше за все, відсутні. Під час голосування деякі депутати “граються” сучасними гаджетами, запізнюються на початок засідання сесії міської ради.

Чи потрібні виборцям такі депутати? Покажуть наступні вибори.

 

Координаторка руху “Сильні громади” Вікторія Омельченко

Previous Огляд головних рішень сесії Селидівської міської ради в лютому
Next СИЛЬНІ ГРОМАДИ У ПРОТИДІЇ ІНФОРМАЦІЙНІЙ АГРЕСІЇ

About author

You might also like

Без рубрики 2 коментарі

В Горняке пересчитали результаты выборов и исправили три ошибки

Территориальная избирательная комиссия города Горняк (подчиняется Селидовскому городскому совету) некорректно установили результаты выборов и признали депутатами трех людей, которые не имели права на получение депутатских мандатов. После вмешательства активистов движения

Громади 0 Comments

В Лимане провели акцию против нелегального игорного бизнеса

Восемь лет игорный бизнес в Украине существует «вне закона». И акция движения «Сильные громады» против незаконного игорного бизнеса в г. Лиман, состоявшаяся в субботу, 29 июля, показала, что жители города

Без рубрики 0 Comments

Имеешь право знать. Обзор проектов 18-й сессии Краматорского горсовета

Скоро 25 января, а значит, в Краматорске пройдет очередная, 18-я, сессия городского совета. Как обычно, активисты движения «Сильні громади» рассмотрят основные проекты, вынесенные на нее, и ознакомят вас с теми

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!