Донеччина запитала: хто замовив Катю Гандзюк?

Донеччина запитала: хто замовив Катю Гандзюк?

18 травня мешканці Донеччини підтримали всеукраїнську акцію “Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?”. До заходу долучилися в Бахмуті, Торецьку, Костянтинівці, Селидовому, Краматорську, Слов’янську, Маріуполі. Активісти поділилися, чому сьогоднішня акція була для них важливою.

Анна Бокова, Бахмут:

“Катерина – це не просто активістка, це людина, що пішла в систему і намагалася змінити систему зсередини. Ми вийшли, щоб такі ж активісти в Бахмуті, що прийшли на акцію, чи ті, що намагаються робити демократичні зміни по всій країні, не боялися переходити на той бік і ламати систему. Цей злочин має бути покараний”.

Андрій Грудкін, Торецьк:

“Кругова порука діючої системи вбиває активістів, знищує найкращих серед нас кислотою, побиттями, кулями. Ми маємо відповісти на просте питання: чи ми готові це мовчки терпіти, чи ми продовжуємо боротьбу, розпочату на Майдані. Сьогодні ми відповіли”.

Олександр Цахнів, Селидове:

“Селидове – одне з багатьох міст сходу України, в якому активні громадяни виборюють у владних органів свої права та відстоюють інтереси громади. Зважаючи на велику кількість злочинів проти проукраїнських активістів по всій країні, місцеві також не можуть почуватися у безпеці. Безкарність таких злочинів розв’язує руки іншим корупціонерам”.

Денис Бігунов, Слов’янськ:

“Для активістів Слов’янська акція – це можливість підтримати справедливість у справі Гандзюк, а також звернути увагу громадян і держави на проблему Верховенства права в країні. Але, якщо ми побачимо на прикладі справи Гандзюк, що в країні не працює право, це очевидно, що держава просто не може забезпечити й іншим громадянам захист їх прав і свобод, гарантованих Конституцією. Тому це серйозна проблема”.

Валентин Краснопьоров, Київ:

“Безпека життя є фундаментальною цінністю правової держави. Якщо ми закриватимемо очі на ситуацію зі стратою Катерини Гандзюк, значить ми відмовляємося від правової держави. І тоді будуть відповідні наслідки: або ти стаєш на чолі піраміди і не будеш мати проблем, або ти стаєш частиною суспільства, в якому можуть вбити, вкрасти, підрізати. Але ми віримо в демократичну правову державу Україна, тому і вийшли”.

 

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року на активістку з Херсону Катерину Гандзюк вилили літр сірчаної кислоти, коли та йшла з дому на роботу. А 4 листопада Катя померла у лікарні. Друзі Каті створили ініціативу “Хто замовив Катю Гандзюк”, яка має на меті домогтися справедливого розслідування вбивства Катерини і притягнути до відповідальності його замовників. Активісти і журналісти вважають, що до нападу причетні голова Херсонської облради Владислав Мангер, екс-голова Херсонської облради Андрій Гордєєв та на той момент його заступник Євген Рищук. Станом на зараз у справі Катерини Гандзюк спостерігаються процеси, які ставлять під сумнів прозорість розслідування.

Previous Чи можна фотографувати під час голосування?
Next Міський голова призначає сам собі преміювання: чи наявний конфлікт інтересів? Приклад Слов'янської міської ради

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

Медреформа внедряет общественный контроль учета и распределения финансов в Бахмуте

Автономизация лечебных учреждений, которая в полной мере начнет реализовываться с ноября текущего года, не только расширяет функции медучреждений и дает им больше финансовых возможностей, но дает громаде возможность участвовать в

Без рубрики 0 Comments

Ключові рішення 18 сесії Маріупольської міської ради

Здається, що Маріуполь стоїть на шляху грандіозних змін, адже на 18 сесії Маріупольської міськради, яка відбулась 24 травня, місцеві депутати ухвалили декілька важливих рішень. Серед них: капітальний ремонт багатоповерхівок, придбання

Без рубрики 0 Comments

Нардеп від Донеччини Олег Недава працює на два фронти?

Аналізуючи роботу народного депутата Олега Недави, координатори Руху «Сильні громади» побачили, що нардеп від Донеччини на своєму сайті публікує новини про роботу обласного осередку партії «Наш край» і бере участь

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!