Донеччина запитала: хто замовив Катю Гандзюк?

Донеччина запитала: хто замовив Катю Гандзюк?

18 травня мешканці Донеччини підтримали всеукраїнську акцію “Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?”. До заходу долучилися в Бахмуті, Торецьку, Костянтинівці, Селидовому, Краматорську, Слов’янську, Маріуполі. Активісти поділилися, чому сьогоднішня акція була для них важливою.

Анна Бокова, Бахмут:

“Катерина – це не просто активістка, це людина, що пішла в систему і намагалася змінити систему зсередини. Ми вийшли, щоб такі ж активісти в Бахмуті, що прийшли на акцію, чи ті, що намагаються робити демократичні зміни по всій країні, не боялися переходити на той бік і ламати систему. Цей злочин має бути покараний”.

Андрій Грудкін, Торецьк:

“Кругова порука діючої системи вбиває активістів, знищує найкращих серед нас кислотою, побиттями, кулями. Ми маємо відповісти на просте питання: чи ми готові це мовчки терпіти, чи ми продовжуємо боротьбу, розпочату на Майдані. Сьогодні ми відповіли”.

Олександр Цахнів, Селидове:

“Селидове – одне з багатьох міст сходу України, в якому активні громадяни виборюють у владних органів свої права та відстоюють інтереси громади. Зважаючи на велику кількість злочинів проти проукраїнських активістів по всій країні, місцеві також не можуть почуватися у безпеці. Безкарність таких злочинів розв’язує руки іншим корупціонерам”.

Денис Бігунов, Слов’янськ:

“Для активістів Слов’янська акція – це можливість підтримати справедливість у справі Гандзюк, а також звернути увагу громадян і держави на проблему Верховенства права в країні. Але, якщо ми побачимо на прикладі справи Гандзюк, що в країні не працює право, це очевидно, що держава просто не може забезпечити й іншим громадянам захист їх прав і свобод, гарантованих Конституцією. Тому це серйозна проблема”.

Валентин Краснопьоров, Київ:

“Безпека життя є фундаментальною цінністю правової держави. Якщо ми закриватимемо очі на ситуацію зі стратою Катерини Гандзюк, значить ми відмовляємося від правової держави. І тоді будуть відповідні наслідки: або ти стаєш на чолі піраміди і не будеш мати проблем, або ти стаєш частиною суспільства, в якому можуть вбити, вкрасти, підрізати. Але ми віримо в демократичну правову державу Україна, тому і вийшли”.

 

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року на активістку з Херсону Катерину Гандзюк вилили літр сірчаної кислоти, коли та йшла з дому на роботу. А 4 листопада Катя померла у лікарні. Друзі Каті створили ініціативу “Хто замовив Катю Гандзюк”, яка має на меті домогтися справедливого розслідування вбивства Катерини і притягнути до відповідальності його замовників. Активісти і журналісти вважають, що до нападу причетні голова Херсонської облради Владислав Мангер, екс-голова Херсонської облради Андрій Гордєєв та на той момент його заступник Євген Рищук. Станом на зараз у справі Катерини Гандзюк спостерігаються процеси, які ставлять під сумнів прозорість розслідування.

Previous Чи можна фотографувати під час голосування?
Next Міський голова призначає сам собі преміювання: чи наявний конфлікт інтересів? Приклад Слов'янської міської ради

About author

You might also like

Без рубрики 2 Comments

В Горняке пересчитали результаты выборов и исправили три ошибки

Территориальная избирательная комиссия города Горняк (подчиняется Селидовскому городскому совету) некорректно установили результаты выборов и признали депутатами трех людей, которые не имели права на получение депутатских мандатов. После вмешательства активистов движения

Без рубрики 2 Comments

Как работает, и работает ли вообще приемная народного депутата Максима Ефимова в Краматорске?

Иногда случается так, что депутат, повязнув после выборов в делах, не имеет возможности принимать и выслушивать граждан, которые хотят просить помощи, поговорить о проблемах, или предложить стратегии развития. Для этого

Без рубрики 0 Comments

Чи сумлінно депутати Костянтинівської міської ради виконують свої повноваження?

Рух «Сильні громади» проаналізував, як же депутати Костянтинівської міської ради виконували свої депутатські повноваження у 2017 році. Депутати Костянтинівської міської ради набули своїх повноважень у 2010 році та виконують їх

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!