Хто прийшов до влади після перших виборів у громадах Донеччини

Хто прийшов до влади після перших виборів у громадах Донеччини

18 грудня відбулися перші місцеві вибори в 143-х об’єднаних територіальних громадах, у тому числі в трьох громадах Донецької області – Соледарській, Миколаївській та Іллінівській. Особливістю виборів у цих громадах була низька явка, яка склала менше 50%, а на результати волевиявлення значною мірою вплинув адмінресурс. Координатори руху «Сильні громади» підготували матеріал про те, як відбувалося головування у цих громадах, хто їх очолить та як розподілилися сили у радах.

Вибори у Миколаївці: адмінресурс проти підкупу

На посаду голови Миколаївської об’єднаної територіальної громади претендувала рекордна кількість кандидатів – 50. Троє із них зняли свої кандидатури ще до дня виборів. Проте передвиборна гонка загалом була передбачуваною.

За результатами голосування головою Миколаївської ОТГ стала Олена Цикунова, яка набрала абсолютну більшість голосів – 70%. Найближчий конкурент – місцевий фермер зі Слов’янського району Дмитро Казацький, набрав лише 10% голосів.

foto1

Голова Слов’янської ОТГ Олена Цикунова

Олена Цикунова до цього була депутатом Миколаївської міськради від «Опозиційного блоку», секретарем цієї ради та після смерті міського голови Миколаївки Олександра Маркова виконувала обов’язки міського голови. Цикунова балотувалася на посаду голови територіальної громади як самовисуванка. Проте, через те, що раніше вона була начальником планово-економічного відділу містоутворюючого підприємства – Слов’янської ТЕС, яку підтримує БПП, – велику роль зіграв адмінресурс.

Минулого року Олена Цикунова також балотувалася на посаду мера Миколаївки, але посіла друге місце із результатом 27,9%.

Кандидат із другим результатом – Дмитро Казацький є головою Донецької обласної організації «Аграрної партії» та депутатом Слов’янської районної ради. У 2012 та 2014 роках він балотувався до Верховної Ради України, показавши низькі, але стабільні результати, що свідчить про підтримку вузького кола людей, очевидно із аграрної сфери. В обох випадках результатне перевищив 5% (4.45% у 2012 та 4, 51% у 2014 році). Казацький є директором сільськогосподарських підприємств ТОВ «Гранум» та ТОВ «СК-ЛТД».

Варто додати, що Миколаївка – містечко, яке було побудовано навколо Слов’янської ТЕС. Отож, це підприємство завжди мало і має вплив на місто. Останнім часом за кошти теплоелектростанції було зроблено освітлення на вулицях міста, а дітей у школах на різні свята вітають подарунковими наборами від керівництва станції.

Відповідно, мешканці міста пов’язують свій добробут із підприємством, не йдуть наперекір керівництву і голосують за того кандидата, якого підтримують на ТЕС.

Крім того, керівництво цього підприємства агітувало своїх робітників голосувати за Олену Цикунову та «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Боротьба за розподіл політичних сил у Миколаївській міськраді також була прогнозованою. Більшість розділили БПП, яка делегувала до ради 11 депутатів та «Наш край» – 8 депутатів. Із «Опозиційного блоку» у міськраду пройшло 5 депутатів та ще двоє із «Аграрної партії України». Загалом депутатський корпус складе 26 депутатів.

Під час передвиборної кампанії не обійшлося і без задобрювання виборців. Так, представники партії «Наш край» розносили по квартирах пряники, від проекту Наталії Королевської «Дорога життя» пенсіонерам видавали хліб та проїзні талони. БПП «Солідарність» організувала свято для всіх людей, представники партії приходили до шкіл розмовляти з молоддю та дарували їм записники з ручками. А від «Аграрної партії» мешканка Миколаївки з вадами здоров’я отримала нову інвалідну коляску. У політичній агітації використовували навіть дітей. В мережі з’явилося відео, на якому школяр з Миколаївської загальноосвітньої гімназії розповідав, що їх гімназія приєдналася до руху «Змагання за знання», який заснував кандидат на посаду мера від «Аграрної партії» Дмитро Казацький. Школяр зазначав, що хоче бачити на посаді голови саме цю людину.

Були й сутички до, під час та після виборів. Так відбулося нічне незаконне жеребкування щодо визначення членів дільничних комісій, яке у суді оскаржив голова Слов’янської районної виборчої комісії Роман Зенов. Суд ухвалив провести відкрите жеребкування та сформувати законні дільничні комісії.

Після виборів представники «Опозиційного блоку» різними способами намагалися перешкодити підрахункам голосів.

Довідка:

Населення Миколаївської міської громади – 18747 чол. У підпорядкуванні:  МиколаївкаМалинівкаРай-Олександрівка.

Вибори в Соледарі

За посаду голоси Соледарської міської громади боролися шість кандидатів, четверо із яких – безпартійні, один висуванець від «Опозиційного блоку» Євген Пластун та Юрій Берман від президентської партії «БПП «Солідарність».

Серед самовисуванців – на посаду мера претендували колишній керівник ДП «Артемсіль», який з 2006 до 2010 року вже був мером Соледару Олександр Степаненко, чинний мер Юрій Товстокоренко, сільський голова селища Опитне Зосим Йорохов та завідувач відділення трансфузіології Бахмутської ЦРЛ Андрій Корсун.

Основна боротьба розгорнулася між колишнім та чинним мером Соледару. Обидва кандидати є представниками так званої старої еліти, адже свого часу були членами «Партії Регіонів».

Специфіка виборців Соледару подібна до Миколаївки. Основним підприємством у місті є «Артемсіль», де працює майже 4 тис. мешканців, що становить половину від загальної кількості дорослого населення. Оскільки один із кандидатів – Олександр Степаненко свого часу очолював «Артемсіль», то важливу роль у голосуванні зіграло те, що велика частка виборців громади працюють на цьому підприємстві та добре знають його як керівника. Очевидно, що керівництво агітувало працівників голосувати за Олександра Степаненка.

За результатами виборів головою Соледарської громади став Олександр Степаненко. Він набрав 46,8% голосів. Також третина мешканців громади, які прийшли на вибори, проголосувала за висуванця від «Опозиційного блоку», який є головою Бахмутської райради, Євгена Пластуна (33,7%). Значною мірою такий результат умовлений тим, що він балотувався від партії, яка має значну підтримку в цьому регіоні.

maxresdefault-1024x576

Голова Соледарської громади Олександр Степаненко

На цих виборах як керівництво «Артемсолі» так і керівництво Бахмутської райдержадміністрації використовували адміністративний ресурс. Працівників «Артемосолі», в тому числі і незручних кандидатів, як стверджує один із депутатів Бахмутської міськради, залякували, вимагаючи забезпечити перемогу на виборах свого кандидата.

Кандидат від пропрезидентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Юрій Берман набрав лише півтора відсотка голосів.

Щодо розподілу сил у раді, то найбільше депутатів до неї увійде з «Опозиційного блоку», який набрав 32% голосів. Очевидно це та третина виборців, які підтримали висуванця на голову громади від цієї партії. «Опозиційний блок» делегує до ради 9 депутатів.

«Блок Петра Порошенка «Солідарність», за кандидата від якого на цих виборах проголосували лише півтора відсотка виборців, набрав 20% голосів. До складу ради від БПП увійдуть 5 депутатів.

Ще чотири депутати представлятимуть у Соледарській міськраді партію «Відродження», за яку проголосували 16% виборців.

Партія «Розумна сила», яка активізувалася у Соледарі лише восени напередодні виборів, набрала 13% голосів. Її представлятимуть у міськраді 3 депутати. Стільки ж представників матиме «Наш край», яка набрала 10% голосів.

Ще 8% виборців проголосували за партію «Батьківщина», яка делегує до Соледарської міськради 2 депутати. Загалом у Соледарській міськраді працюватимуть 26 депутатів.

Довідка:

Населення Соледарської міської громади – 23494 чол.

До Соледарської ОТГ входять 9 сільських рад і Соледарська міська рада, яка є центром. Загалом у складі ОТГ – понад 30 населених пунктів. У підпорядкуванні: Соледар, Бахмутське, Берестове, Васюківка, Володимирівка, Міньківка, Никифорівка, Парасковіївка, Яковлівка.

Рихліцький Володимир, Вікторія Городинська

Previous Огляд роботи колегії Олександрівської райдержадміністрації
Next Депутатство по-селидівськи: гонитва за статусом чи зважений намір людини служити громаді

About author

You might also like

Без рубрики 2 коментарі

Как работает, и работает ли вообще приемная народного депутата Максима Ефимова в Краматорске?

Иногда случается так, что депутат, повязнув после выборов в делах, не имеет возможности принимать и выслушивать граждан, которые хотят просить помощи, поговорить о проблемах, или предложить стратегии развития. Для этого

Без рубрики 0 Comments

ТОП 5 найзаможніших депутатів Бахмутської міської ради

Закон України про електронне декларування вступив в дію ще у березні 2016 року, однак обов’язок надавати декларації депутатами місцевих рад, наступив лише у цьому році. Координатори руху “Сильні громади” проаналізували

Без рубрики 0 Comments

Збудуй своє місто сам: у Слов’янську відбудеться Форум «Ефективне місто»

23 грудня у Слов’янську відбудеться Форум дієвих громад «Ефективне місто», під час якого учасники дискусії поговорять про те, яким має бути успішне місто, активісти з 16-ти громад України поділяться досвідом

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!