“Сильні громади” закликають правоохоронні органи розслідувати простистояння кандидатів в 50-му виборчому окрузі

“Сильні громади” закликають правоохоронні органи розслідувати простистояння кандидатів в 50-му виборчому окрузі

 Команда громадської організації «Сильні громади» робить заяву щодо незаконних дій кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 50  на Донеччині.

В одномандатному виборчому окрузі № 50, який об’єднує Добропілля, Мирноград, Покровськ, Добропільський район на позачергових виборах до Верховної Ради було зареєстровано 13 кандидатів у народні депутати.

Основна боротьба розгорнулася між самовисуванцем міським головою Добропілля Андрієм Аксьоновим та представником політичної партії «Опозиційний блок» мером Покровська Русланом Требушкіним.

Кандидати неодноразово ставали фігурантами корупційних розслідувань громадських активістів та журналістів. Крім того, по відношенню до них відкриті кримінальні провадження, в тому числі за підтримку угруповань бойовиків терористичної «ДНР».

За результатами підрахунку голосів Требушкін обійшов Аксьонова на декілька сотень голосів.

Разом з тим, через зафіксовані спостерігачами ймовірні фальсифікації на виборчих дільницях розпочалися сутички та акції протестів, було розміщено наметове містечко. Міністерство внутрішніх справ повітрям перекинуло у Покровськ резерви груп спецпризначення Національної поліції.

Учасники сутичок звинувачують представників Требушкіна у фальсифікації результатів, про що було повідомлено до правоохоронних органів.

Після чого представники кандидата Аксьонова звернулися до суду. У скарзі було зазначено, що в отриманих протоколах від дільниці 141065 за кандидата у депутати Требушкіна проголосувало 165 осіб. У протоколі, який направили до ЦВК цифри зросли до 416 голосів.

В результаті, Донецький окружний апеляційний суд, зобов’язав виборчу комісію 50-го округу провести повторний підрахунок голосів на трьох дільницях.

Члени ОВК проігнорували вимоги суду, у зв’язку з чим поліція розпочала досудове розслідування за ч.1 ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання судового рішення, що набрало законної сили).

Також, під час виборчого протистояння, 1 серпня, представниками кандидата у депутати Требушкіна було здійснено напад на журналістів місцевого телеканалу.

Члени ОВК, замість виконання рішення суду, проводили засідання з міським головою та його представниками у закритому режимі.  Журналісти, які намагалися дізнатися про деталі такої співпраці отримали ушкодження.

Політтехнолог Требушкіна Віталій Вербицький вирвав та викинув на асфальт телефон журналістки, а відеоператора заштовхнули до приміщення.

 

Оператора відпустили тільки через півгодини. Він повідомляє, що його били,  а також зламали відеокамеру та видалили з карти пам’яті усі відеозаписи.

Правоохоронні органи повідомляють що перевіряють та встановлюють всі обставини події.

Оскільки протистояння між кандидати у народні депутати в ОВО № 50 вийшло за рамки правового поля  ГО «Сильні громади» звертає увагу та наголошує:

Статтею 38 Конституції України  закріплено право громадян брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно ст. 69 Конституції України  народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

За приписами  статті 71 Конституції України  вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування; виборцям гарантується вільне волевиявлення.

Статтею 3 Першого протоколу до  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод  встановлено позитивне зобов`язання держави щодо проведення вільних виборів з розумною періодичністю шляхом таємного голосування в умовах, які забезпечують вільне вираження думки народу у виборі законодавчого органу.

Відповідно до закону України «Про вибори народних депутатів» Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес.

Усі кандидати у народні депутати України  мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.

Команда ГО «Сильні громади» вимагає від правоохоронних органів розслідування протистояння кандидатів у народні депутати в ОВО № 50  на засадах верховенства права, законності та рівності перед законом і судом.

Previous Міський голова призначає сам собі преміювання: чи наявний конфлікт інтересів? Приклад Слов'янської міської ради
Next Бути, чи не бути велодоріжкам у Краматорську? Активісти напрацьовують спільне бачення розвитку велоінфраструктури з владою

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

Как принимает избирателей дружковский депутат Татьяна Бухаркова

Активисты «Сильных громад Донбасса» в совместном проекте с движением «ЧЕСНО», «Халва» и «Следи за деньгами» решили исследовать, насколько добросовестно депутаты Дружковского горсовета выполняют свои обязанности. В частности, осуществляют прием граждан.

Без рубрики 2 коментарі

Как работает, и работает ли вообще приемная народного депутата Максима Ефимова в Краматорске?

Иногда случается так, что депутат, повязнув после выборов в делах, не имеет возможности принимать и выслушивать граждан, которые хотят просить помощи, поговорить о проблемах, или предложить стратегии развития. Для этого

Без рубрики 0 Comments

Медреформа для Селидового. Це буде не боляче!

Останнім часом питання медичної реформи з одного боку широко обговорюється у ЗМІ, з іншого – населення країни часто-густо має викривлену інформацію про неї. Буває й таке, що люди геть нічого

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!