В Олександрівському районі активісти виступають на підтримку медичної реформи

В Олександрівському районі активісти виступають на підтримку медичної реформи

Рух «Сильні громади» разом з активістами Олександрівського району виступив на підтримку низки законопроектів, які дадуть старт медичній реформі та будуть виставлені на голосування у Верховній Раді в середині травня цього року. За словами виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, реформа по суті є єдиною, що торкнеться кожного українця та якщо ми всі вирішимо, що закон правильний, але не встигнемо його прийняти до 16 травня, то наступного разу зможемо спробувати впровадити реформу медицини десь у 2021–2022 роках.

У другій половині квітня координатори руху «Сильні громади» разом з активістами Олександрівського району та місцевими ЗМІ обговорювали суть медичної реформи. Під час дискусії було порушено п’ять базових питань, які передбачає реформа.

  1. Де пацієнти – там гроші

У 2016 році кожен українець сплатив за медицину через податки, в середньому, 1764 грн. Ці податки держава направляє не на надання реальних послуг чи виплату заробітної плати лікарям, а на утримання площі медичних закладів.

Саме тому було запропоновано створити новий механізм фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування.

Запровадження державного солідарного медичного страхування припиняє централізоване фінансування закладів охорони здоров’я. Кошти будуть направлятися лише за послуги, які лікарі надали пацієнтам.

  1. Можливість самостійно обрати сімейного лікаря

Кожен громадянин зможе обрати собі сімейного лікаря, який йому подобається, та підписати з ним контракт. У свою чергу, лікар буде отримувати оплату за кількість громадян, які підписали з ним контракт, та за послуги, що будуть їм надані.

  1. Автономні медичні заклади

Бюджетні установи охорони здоров’я мають право реорганізовуватися з можливостями самостійно розпоряджатися своїм бюджетом та залучати кошти приватних фондів, благодійних та громадських організацій. Взаємовідносини з громадянами будуватимуться на основі укладених контрактів, а якість наданих послуг контролюватиме агенція з контролю якості.

  1. Лікарі отримують оплату за надані послуги

Лікарі зможуть самостійно обирати місце роботи на ринкових засадах за контрактом. Керівник автономного медичного закладу зможе укладати контракт з таким спеціалістом на суму, що не фіксується державою, а залежить лише від кваліфікації лікаря.

Популярні серед пацієнтів лікарі залучатимуть не тільки до закладу більше коштів, а і для себе. Більше пацієнтів – більше фінансування від Державної закупівельної агенції.

  1. Гарантований пакет медичних послуг

Гарантований пакет – це безкоштовна медична страховка від держави. Українці матимуть перелік медичних послуг, які держава надаватиме безкоштовно. Все, що в цей перелік не входитиме, пацієнти оплачуватимуть офіційно в касу медичного закладу самостійно.

До пакету входитиме первинна та екстрена медична допомога, основні види амбулаторних послуг, стаціонарної допомоги за направленням первинного лікаря, лікарські засоби, внесені до переліку, кошти, за які лікарні буде відшкодовано державою.

Після обговорення медичної реформи було прийнято рішення створити робочу групу та з 26 по 28 квітня (з 9:00 до 14:00) в редакції районної газети «Вісті Олександрівщини», що знаходиться за адресою вул. Самарська 25, розпочати збір підписів на підтримку реформи. Також паралельно ми поспілкувалися з медичними працівниками, пацієнтами та місцевими мешканцями щоб дізнатися, що вони знають про медичну реформу та як ставляться до неї.

Поспілкувавшись з медичними працівниками Олександрівської лікарні, координатору руху «Сильні громади» стало відомо, що медична реформа не лякає медперсонал, адже щось схоже вже планувалось раніше та і у більшості працівників лікарні є розуміння того, що система вже застаріла і малоефективна. Але багато питань про деталі самої медичної реформи, розцінки за послуги, перелік ліків, що компенсує держава, доля корпусів лікарні після реформи та інші питання, що досі залишаються без відповіді, трохи лякають людей.

Хоча пацієнти та мешканці Олександрівського району, які поцікавилися реформою, мають великі надії на зміни в кращу сторону, адже на сьогодні низький рівень матеріально-технічного стану лікарні та відсутність потрібних спеціалістів змушує людей самим шукати спеціалістів та їздити в різні частини не лише Донецької області. З впровадженням медичної реформи люди вважають, що з’явиться можливість отримувати якісне медичне обслуговування.

Також варто відзначити, що з 1 квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки» , згідно з якою в аптеках можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати медичні препарати від бронхіальної астми, діабету II типу та серцево-судинних захворювань. В Олександрівському районі безкоштовні ліки можна отримати в аптеці №133 «Добрі ліки» за адресою: смт. Олександрівка вул. Самарська, 19Б.

В подальшому планується розширити перелік аптек, в яких можна буде отримати безкоштовні ліки, про що буде додатково проінформовано.

Вкотре рух «Сильні громади» наголошує, що ухвалення законопроектів на парламентській сесії в травні поточного року разом з поправками до чинного Держбюджету дозволить:

  • почати фінансування реформи з середини 2017;
  • закласти в Держбюджет-2018 новий принцип фінансування для стаціонарів;
  • розрахувати гарантований пакет медичних послуг для забезпечення в 2019 році пакету медичних послуг на всіх рівнях
  • забезпечити повне безкоштовне медичне обслуговування для учасників АТО, а також для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих при безпосередній участі в АТО або перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення

Однак, якщо законопроекти не приймуть в травні то, як вже неодноразово зазначала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, старт реформи почнеться тільки з 1 січня 2018 року. Рівень доходу сімейних лікарів буде підвищено лише з 2018-го. Також не відбудеться розрахунок Державного гарантованого пакету, а реформа спеціалізованої допомоги почнеться в передвиборчому 2020 році.

 

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Основні рішення 27-ї сесії Рубіжанської міської ради
Next Маєш право знати: важливі рішення 76 сесії Костянтинівської міськради

About author

You might also like

Без рубрики 0 Comments

В Торецке активисты создают культурное пространство на месте заброшенного сквера

В Торецке на Донетчине активисты общественных организаций создают на месте заброшенного сквера в центре города культурное пространство, где будут проходить концерты, фестивали, кинопоказы, и которое призвано стать новым любимым местом

Без рубрики 0 Comments

Криворізька міська рада серед фаворитів у рейтингу ефективності комунікації

Рейтинг відкритості місцевих рад та подальший контроль за виправленням недоліків став одним із напрямком роботи руху “Сильні громади” у східних областях України. Серед понад 15 міст, які стали об’єктами аналізу,

Без рубрики 0 Comments

Хто прийшов до влади після перших виборів у громадах Донеччини

18 грудня відбулися перші місцеві вибори в 143-х об’єднаних територіальних громадах, у тому числі в трьох громадах Донецької області – Соледарській, Миколаївській та Іллінівській. Особливістю виборів у цих громадах була

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!