Тижневий дайджест новин Донбасу

Тижневий дайджест новин Донбасу

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донбасі, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня готуємо підбірки основних новин, які стосуються міської влади, інфраструктури політичного та культурного життя.

Про найважливіші події Донеччини за минулий тиждень очима наших координаторів, читайте у постійній рубриці «Дайджест».

У Маріуполі поліцейські протестують проти свавілля суддів

За словами керівника патрульної поліції міста Маріуполя Віталія Горкуна, з початку роботи нової поліції в Маріуполі було зафіксовано 427 випадків керування автомобілями в нетверезому стані. Уникнули покарання вже 64 людини, незважаючи на доказову базу, надану поліцією.

Для з’ясування обставин, особисто глава поліції Маріуполя і кілька поліцейських прийшли в суд. За їх словами, основна схема уникнення покарання з боку порушників — затягування терміну розгляду справи до 90 днів, шляхом неявки на засідання суду з різних причин.

Відзначимо, що штраф за водіння в нетверезому стані 10 400 гривень та позбавлення водійських прав на рік.

Транспортний парк міста Маріуполя поповнився 15 новими автобусами. За словами глави департаменту транспорту і зв’язку Василя Клата, місткість однієї моделі автобуса 100 місць, плюс 23 місця для сидіння.

Додамо, що на цьому транспорті вперше був використаний, недавно прийнятий, новий бренд Маріуполя.

ФОТО_2

У Краматорську визначили проекти, які профінансують за рахунок місцевого бюджету.

У Краматорську 14 лютого відбулося засідання Координаційної ради, на якому були визначені проекти-переможці конкурсу в рамках «Громадського бюджету 2016-2020». Проекти будуть профінансовані за рахунок місцевого бюджету. Проектів-переможців – п’ять. Однак, один з обраних проектів (Сквер матері) розкритикували в соціальних мережах, пояснюючи це подібністю зі схожим проектом в Росії.

15 лютого на засіданні виконкому розглядався проект рішення про ліквідацію трьох комунальних підприємств – Управління капітального будівництва, міського ломбарду та КП «Архітектура і кадастр». І хоча по кожному у членів виконкому були сумніви, вони все-таки проголосували позитивно.

У Краматорську відбулося засідання Громадської Ради при Донецькій облдержадміністрації. На розгляд засідання було винесено питання про ситуацію, яка склалася в зоні бойових дій в Донецькій області: на лінії зіткнення, блокпостах і прифронтових районах.фото3

На сайті електронних петицій йде збір підписів під зверненням до президента з проханням запустити потяг сполученням Івано-Франківськ-Костянтинівка.

У Костянтинівці довелося евакуювати школу через жарт підлітка про замінування

15 лютого через повідомлення про замінування школи №3 у Костянтинівці евакуювали дітей та вчителів. На щастя, вибухонебезпечний предмет не знайшли. Дзвінок до поліції виявився жартом підлітка.

Йому загрожує покарання за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності».

Фото 4 - Константиновка Дайджест 13-19 лютого

З 1 травня будуть зменшені норми користування електроенергією, тепловою енергією, газом для опалення квартир і будинків для пільговиків та користувачів субсидією. Постанова прийнята Кабінетом міністрів України 6 лютого 2017 року.

Молодь Олександрівщини взяла участь у конкурсно-розважальній програмі «Стріла кохання»

Районний центр культури та дозвілля у Олександрівському районі організував та провів для молоді селища конкурсно-розважальну програму «Стріла кохання».

 

14 лютого відбулося засідання постійної комісії Олександрівської районної ради з питань місцевого самоуправління, депутатської діяльності, Регламенту, законності, правопорядку, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

Відповідно до плану роботи відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації, 17 лютого 2017 року відбулася нарада керівників навчальних закладів, на якій були присутні керівники навчальних та позашкільних закладів району, методисти КУ «Олександрівський РМК», завідувачі дошкільними навчальними закладами. У нараді прийняв участь голова Олександрівської райдержадміністрації Микола Мачульський.

Фото1

У Селидовому пройшов семінар «Нові можливості місцевого самоврядування як наслідок децентралізації»

16 лютого в центральній бібліотеці Селидового в рамках проекту «Сприяння участі громади у добровільному та демократичному процесі децентралізації» за підтримки Донецького регіонального офісу реформ відбувся семінар на тему «Нові можливості місцевого самоврядування як наслідок децентралізації». У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, депутати Селидівської міської ради, міські та селищні голови, громадськість, ЗМІ.

Фото 5

16 лютого 2017 року, особистий прийом громадян у м. Селидове провів депутат Верховної Ради України Сергій Сажко. Під час прийому звернулось 22 особи, які у своїх зверненнях порушили 23 питання. Вони стосувались: надання матеріальної допомоги, забезпечення вугіллям, екологічної небезпеки для мешканців вул. Миру в м. Селидове, неправомірного і непосильного нарахування цін за центральне опалення в будинках м. Селидове та ін.

З 8 по 12 лютого 2017 року в Дитячо-юнацькій спортивній школі Селидового пройшов Відкритий турнір Донецької області з боксу «Кубок Шахтарської гвардії» та відкритий Чемпіонат Донецької області з боксу серед юнаків 2003-2004 р.н. У змаганнях взяв участь 231 спортсмен з 20 міст Донецької області.

16 лютого Амбулаторія №4 загальної практики-сімейної медицини №4 м.Гірник комунального закладу «Селидівський центр медико-санітарної допомоги» отримала в подарунок інвалідну коляску. Наприкінці січня цього року колектив амбулаторії звернувся за допомогою у придбанні необхідного медобладнання до народного депутата України Сергія Сажка.

Рубіжне подало грантових заявок майже на 90 мільйонів гривень

Станом на 1 лютого 2017 року для участі в кредитній програмі Європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» підготовлено і подано 12 проектних заявок на загальну суму 89,7 млн грн. Фінансування потрібне для реалізації проектів, спрямованих на енергозбереження об’єктів міської комунальної інфраструктури в тому числі КУ «Територіальний центр», установи управлінь освіти та охорони здоров’я. Подано пропозиції щодо реконструкції очисних споруд та будівництво колектора стічних вод КП «РВУ ВКГ», реконструкції теплових мереж КСТП «Рубіжнетеплокомуненерго».

Керівництво Лисичанської міськради перевіряють на причетність до корупційних схем. 16 лютого правоохоронці провели обшуки в Лисичанській міськраді, за місцем проживання першого заступника і заступника Лисичанського міського голови, під час яких вилучили фінансово-господарську документацію, комп’ютерну техніку та інші речові докази. Проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, призначений комплекс судово-криміналістичних експертиз.

Поліція розслідує факти відключення об’єктів ЛЕО (Луганське енергетичне об’єднання) в Луганській області. Національна поліція веде досудове розслідування кримінальної справи за ознаками зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права. В рамках кримінальної справи перевіряється законність дій посадових осіб ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» за фактами відключення суб’єктів господарської діяльності Луганської області від електропостачання.

Запасу вугілля на Луганській ТЕС вистачить на 45-50 діб – повідомили у Департаменті регіонального розвитку Луганської облдержадміністрації. Керівникам підприємств електроенергетики доручено дотримуватися певних схем споживання електричної енергії і навантаження на енергосистему в пікові години. Підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства доручено підготуватися до режиму роботи в умовах надзвичайної ситуації в енергетичній галузі, перевірити наявність і готовність до експлуатації резервних джерел живлення.

Суд наклав арешт на рахунки Луганського енергетичного об’єднання за позовом ДП «Енергоринок». Держпідприємство вимагає від ЛЕО погасити борги в розмірі майже 5 млрд грн. Споживачі заборгували компанії близько 5,5 млрд грн, з них 80 відсотків – це борг саме непідконтрольної території Луганщини. Можливе відключення електроенергії на території всієї Луганської області.

Набирає обертів реалізація програми енергозбереження в бюджетній сфері. Департаментом регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження була розроблена Регіональна цільова програма енергозбереження в бюджетній сфері Луганської області на 2016-2020 роки. Втілення цієї програми надасть можливість привести всю бюджетну сферу Луганської області до норм, яких вимагає сьогодення. Реалізація цього документу розділена на кілька етапів, виходячи зі ступеня пріоритетності та соціальної значущості. Наразі проводиться енергоаудит, розробляється проектна документація, зокрема, паспорти об’єктів.

Бойовики «ЛНР» вимагають допустити їх представників на заводи Лисичанська, Сєвєродонецька і Рубіжного

Представники незаконних збройних формувань «ЛНР» наполягають на можливості інспектування силами «МНС ЛНР» ряду великих підприємств на контрольованій України території Луганської області. Крім того, бойовики вимагають забезпечити можливість моніторингу об’єктів інженерної інфраструктури (енерго-, водо- і газопостачання), що знаходяться на підконтрольній Україні частині території Донбасу, пошкодження яких «може створити проблеми для громадян ДНР і ЛНР».

У Сєвєродонецьку розпустили громадську раду, щоб сформувати новий склад. Розпорядженням в.о. міського голови від 15 лютого 2017р. №73 достроково припинено діяльність громадської ради при міській раді та створено ініціативну групу з формування нового його складу. Буде також підготовлено нову редакцію положення про громадську раду. Відповідно до чинного законодавства, діяльність громадської ради при органі влади достроково припиняється, якщо за два квартали не відбулося жодного її засідання.

Фото 13

У Сєвєродонецьку начальник управління охорони здоров’я Роман Водяник повідомив, що поборів у лікарні немає, вона фінансується в достатньому обсязі, а якщо платять або приносять хворі мило, сміттєві пакети та інше, то це їхнє бажання, а не вимога керівництва лікарні. Однак, існують постійні скарги хворих на те, що їх відмовляються лікувати до тих пір, поки вони не сплатять на ремонт лікарні та засоби дезінфекції (мило, пакети для сміття, засоби санітарної гігієни та інше).

Розгляд справи в Сєвєродонецькому суді по відновленню Валентина Казакова на посаді міського голови відклали на тиждень, до 24 лютого.

У Бахмуті вшанували мирних мешканців, які загинули 2 роки тому під час обстрілів

У Бахмуті провели мітинг-реквієм, щоб вшанувати пам’ять загиблих мирних мешканців. Під час обстрілу східної частини міста 13 лютого 2015 року загинули двоє людей – дитина і жінка, окрім того, було поранено сім мешканців міста, троє з яких – діти. Були пошкоджені об’єкти інфраструктури, приватні будинки.

Фото 5.1

Пам’ятний знак встановили на місці, де загинув семирічний Єгор Молодецький і молода мама Марина Кремезних, яка накрила своїм тілом дочку Майю.

Учасники АТО і добровольці, які заблокували проїзд вантажних вагонів продовжують вимагати відпустити всіх полонених, та прийняти закон про окуповану територію, блокуючи всі спроби поліції зняти з колії тепловоз. Щоб підтримати блокувальників у Бахмут приїжджав Михеїл Саакашвілі.

У той час проти блокади виступив народний депутат України Костянтин Матейченко, який підписав звернення до Ради національної безпеки України. Звернення до Президента з підтримкою його позиції щодо припинення блокади підписали 36 депутатів Бахмутської міської ради. Дивно, що тиждень тому секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко під час Громадської ради заявила координаторам «Сильних громад» і журналістам, що проблема блокади місцевого самоврядування не стосується, тому і обговорювати її не треба.

Під час Форуму місцевого розвитку громади мешканцям міста розказали про перспективи подальшої співпраці Бахмутської громади з ПРООН. На Форумі презентували свій досвід роботи з ПРООН керівники нових проектів і реалізованих в 2016 році на території міста. Обговорювалася реалізація різних спільних проектів, серед яких – «Smart city» (Розумне місто), в рамках якого в місцях масового скупчення людей, на перехрестях і аварійно-небезпечних ділянках будуть встановлені веб-камери. У разі виявлення правопорушень або небезпеки, записи з камер будуть надаватися поліцейським. Форум був організований за підтримки фонду UNDP Україна, Програми розвитку ООН та в рамках програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Криворізький депутат не пройшов іспит до Верховного Суду України

Олексій Пустовіт, суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу, отримав 0 балів на іспиті і вибув з конкурсу до Верховного Суду.

фото6

Матері та дружини військовополонених криворіжців підтримали блокаду. Жінки відвідали Торецьк, де активісти заблокували залізничне сполучення з Горлівкою.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про зупинку всіх заводів Маріуполя та Кривого Рогу, через блокування поставок вугілля антрацитової групи з територій, тимчасово непідконтрольних уряду. Раніше, як відомо, за рішенням Кабінету міністрів України ввели надзвичайний стан в енергетиці.

Народний депутат від Кривого Рогу Олександр Вілкул зареєстрував законопроект, який дозволить нардепам виступати російською мовою. Він зробив це після того, як 8 лютого голова Верховної Ради Андрій Парубій ініціював зміни до регламенту, за яким засідання парламенту відбуватимуться тільки українською мовою.

До спортивного комітету Покровської міської ради завітала прокуратура з обшуком

У спортивному комітеті Покровської міської ради 15 лютого прокуратур провела обшук і вилучила документи. Обшук проводився в рамках кримінального провадження, яке стосується придбання та монтажу штучного покриття для спортивного майданчика на території ФОК міста Родинське.

Фото7

Також на минулого тижня керівник Красноармійської міськрайонної прокуратури Олександр Щепіхін відкрив подробиці кримінального провадження, що стосується придбання мікроавтобусів та машини для прибирання вулиць, де чиновників підозрюють у розкраданні бюджетних коштів на загальну суму 1 млн 700 тис. грн. Наразі мікроавтобуси вже у Покровську, але з документами на ці транспортні засоби не все гаразд.

У Покровську сформовано і затверджено новий склад громадської ради при виконкомі, до якої увійшли 26 активних містян, які представляють у раді різні громадські організації.

Минулого тижня головний лікар Покровської ЦРЛ розповів про появу у центральній районній лікарні та її амбулаторіях нового медичного обладнання, серед якого мобільні кардіографи, дефібрилятор та деструктор для утилізації використаних голок. Також головний лікар спростував чутки про те, що томограф у Покровську не працює, і люди вимушені проходити обстеження у Краматорську.

15 та 16 лютого Покровськ також став майданчиком для проведення «Східного форуму», на меті якого було обговорення й пошук шляхів реалізації реформи освіти в Україні.

Депутати Слов’янської міської ради від фракції «Самопоміч» відзвітували за свою роботу

14 лютого у великій залі міської ради відбувся звіт депутатів від фракції «Самопоміч» за свою діяльність протягом року. Про свою роботу Ольга Алтуніна, Дмитро Кочуков та Сергій Кушнарьов. Також під час звіту була присутня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

фото 8

Депутати від «Самопомочі» за минулий рік долучились до реалізації важливих для міста проектів. Це і зниження порогу для проведення закупівель в системі Prozorro, запуск електронних петицій та сайту «Ваш депутат», програма «Безпечне місто» та інше.

Депутати Слов’янської міської ради з фракції «Самопоміч» першими публічно відзвітувались за рік роботи. Нагадаємо, на сесії від 24 грудня 2016 року були прийнято рішення «Про визначення орієнтовних строків проведення звітів депутатів ради», згідно з яким за три місяці після року повноважень депутати мають звітуватись про свою діяльність. Тепер чекаємо на звіти депутатів фракцій «Опозиційний блок», «Наш край», БПП «Солідарність» та «Аграрної партії України».

14 лютого в Донецькому апеляційному адміністративному суді розглядалася справа про реєстрацію громадської ради в Слов’янську. Суд першої інстанції, після кількох засідань виніс рішення, що це питання не є його компетенцією і відмовив представникам громадських організацій в позові. Була подана скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду.

фото 9

15 лютого відбулась 20-та сесія Слов’янської міської ради. На порядку денному було 89 питань. Їх депутати розглядали більше трьох годин.

У Слов’янську пройшла дводенна практична школа «Декларації – під контроль»

Активісти руху «Сильні громади» 17 та 18 лютого у Слов’янську у платформі ініціатив «Теплиця» провели дводенне навчання «Декларації – під контроль!».

На навчання завітали громадські активісти з Донецької області, які послухали лекції про законодавчу базу щодо електронного декларування, про важливі моменти, на які слід звертати увагу під час дослідження е-декларацій та як перевіряти інформацію в мережі Інтернет на спеціальних ресурсах. Завдяки практичним заняттям журналісти, юристи та координатори «Сильних громад» разом з учасниками школи підготували аналітичні матеріали на основі здобутої інформації з відкритих джерел та ознайомили слухачів з існуючими можливостями для поширення розслідування.

фото 10

У Добропільському районі відзвітували про виконання бюджету за 2016 рік

На 13-й черговій сесії Добропільської районної ради депутати затвердили звіт фінансового управління райдержадміністрації про виконання бюджету району за 2016 рік. Повний звіт по бюджету доступний для ознайомлення на офіційному сайті.

14 лютого у Добропільському Будинку культури пройшов святковий концерт, присвячений 28-й річниці з дня виведення військ з Афганістану.

фото 10 (доброполье)

У Торецьку відсвяткували річницю з нагоди перейменування міста

17 Лютого Торецьк святкував роковини свого перейменування. Молоді люди вітали перехожих з історичною подією роздаючи пам’ятні листівки.

З 13 по 17 лютого в міських навчальних закладах Торецька проходили відкриті уроки, присвячені трагічним подіям та історії Революції гідності. Діти мали нагоду подивитись документальні стрічки, послухати вірші про мужність та хоробрість героїв Небесної сотні.

фото 11

Лиманська міськрада підписала Меморандум про співробітництво у сфері енергоефективності

Лиманська міська рада та Донецька агенція регіонального розвитку у сфері енергоефективності підписали Меморандум про співробітництво.

Подія відбулася 15 лютого під час засідання виконавчого комітету в Лиманській міській раді.

Меморандум орієнтований на створення та функціювання індустріального парку та розвиток лиманської громади у сфері енергоефективності.

Фото 12

15 лютого виконавчий комітет Лиманської міської ради прийняв рішення «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом на міському маршруті».

Цим рішенням з 1 березня 2017 року встановлюється вартість проїзду пасажирів автомобільним транспортом на міському маршруті «Лиман АС – Зелений Клин» на рівні 4 грн.

 

Підготував журналіст руху «Сильні громади» Рихліцький Володимир

Previous Сервітут розбрату або Як пройшла сесія Слов’янської міської ради
Next Що заклали в міський бюджет Селидового на 2017 рік?

About author

You might also like

Дайджест новин 0 Comments

Огляд основних події на Донбасі за тиждень

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донбасі, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тиждень на Донбасі очима журналістів місцевих ЗМІ

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тижневий дайджест новин Донбасу

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах Донецької, Луганської

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!