Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

«Сильні громади» продовжують відстежувати та інформувати вас про основні події, які відбуваються у містах Донецької, Луганської області в нашій традиційній рубриці «Дайджест».

Минулого тижня у містах Донеччини та Луганщини відбулася серія лекцій в рамках проекту “Ефективне місто”. Серед найцікавіших новин – у Костянтинівці оштрафували місцевого депутата за неподання декларації.

Також у низці міст відбувся ярмарок вакансій, де в тому числі презентували й можливості грантових програм.

ЛЕО знеструмило об’єкти Сєвєродонецького “Азоту”

18 вересня через борги за поставлену електроенергію було знеструмлено об’єкти “Сєвєродонецького об’єднання “Азот”, які не мають екологічної броні. Разом з ними без світла опинився й обласний штаб ДСНС, який знаходиться на території заводу. Як повідомили в “ЛЕО,” борг Сєвєродонецького “Азоту” за електрику складає 38 мільйонів гривень на підприємстві підкреслили, що споживаючи електроенергії на мільйони щомісяця, “Азот” у серпні заплатив всього 22 тисячі гривень, а у вересні не платив нічого.

У Лисичанську працівники патрульної поліції провели перевірки у сфері пасажироперевезень. Сектор безпеки дорожнього руху виявив два факти переобладнання транспортних засобів з порушенням відповідних правил, норм і стандартів. На водіїв винесені дві постанови щодо порушення правил водієм, що надає послуги з перевезення пасажирів. Також поліцейські зафіксували перевезення пасажирів більше максимальної кількості місць для сидіння, за що також винесли постанову.

Управління охорони здоров’я Сєвєродонецької міської ради 15 вересня за неконкуретною процедурою уклало угоду з ТОВ «Укрконтракт» щодо будівництва теплових мереж, вартістю понад 1 мільйон гривень. До 15 грудня «Укрконтракт» повинен збудувати тепломережі будівлі міжлікарняної аптеки КУ СМБЛ УОЗ Сєвєродонецької міської ради по вул. Єгорова, 2-в. Гарантійний строк складе три роки. 60% від загальної суми вартості робіт замовник перерахує авансом. Засновниками «Укрконтракт» є Ігор Сопов та Віталій Мартиненко. Останній – бізнес-партнер сім’ї секретаря Сєвєродонецької міськради Ігоря Буткова.

У “Луганському енергетичному об’єднанні” відклали заплановане на 20 вересня знеструмлення комунальних боржників. 20 вересня в Києві відбулася енергетична нарада за участю профільного міністерства. Глава Луганщини Юрій Гарбуз домовився про перенесення дати відключення на 27 вересня. За словами енергетиків, це останній раз, більше відтерміновувати вони не будуть. Якщо водоканали і інші установи-боржники не почнуть платити за спожиту електроенергію, то 27 вересня їх остаточно знеструмлять.

Національна громадська телекомпанія України вирішила об’єднати донецький телеканал ДоТБ і луганський ЛОТ, а також радіостанції “Пульс” та “Голос Донбасу” у телерадіокомпанію UA: Донбас. Таким чином відбудеться посилення і зміцнення позицій Громадського в інформаційному просторі на цій території, – заявили в НГТУ. Проти об’єднання каналів різко виступив глава Донецької ОВЦА Павло Жебрівський.

20 вересня, у Старобільську відкрили міст через річку Айдар. Об’єкт був відновлений за Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії. Бюджет будівельних робіт становив 227 000 доларів США. Про це повідомляє прес-служба Луганської військово-цивільної адміністрації у Facebook.

Громадська рада у Бахмуті провела перше засідання

У Бахмуті свої перше засідання провела нова Громадська рада. Головою Громадської ради знов обрали Наталю Дроздову, яка очолювала дорадчий орган Бахмутського виконкому скликання 2015-2017 року. Заступником став новачок Дмитро Сменов. Секретарем обрали досвідчену в цій справі Валентину Долинську. Питання по роботі ради на наступний квартал також будуть прийняті на наступному засіданні.

В Бахмуті проходив ярмарок вакансій, ініціатором якої виступив Артемівський міський Центр зайнятості. Людей, що зупиняються на площі, було багато. Працівники шукали гідну роботу, роботодавці – кваліфікованих співробітників. Перші не завжди сподіваються знайти на ярмарку нові вакансії, яких немає в офіційних оголошеннях, а ось другим, ярмарок допомагає більше розповісти про свої пропозиції.

Після відкритої лекції «Як вирішити проблему безпритульних тварин?», де досвідом ділилась директорка Львівського КП «ЛЕВ» – Оксана Кошак, заступник міського голови Федір Федоров з волонтерами та гостями відвідали стерилізаційний майданчик. Львів’янка висловила думки, як прискорити будівництво повноцінного притулку у Бахмуті.

В Бахмуті пройшов еко-пікник. Акція пройшла під девізом “БУДЬ МОЇМ ДРУГОМ”. Волонтери ГО «Товариство захисту тварин «Лада» і активісти ГО «Бахмутська Фортеця» змогли звичайний суботник перетворити в цікаве розважальний захід, де учасники та працювали, і відпочивали.

У Селидовому відбулась зустріч з питань створення системи енергомоніторингу

У виконкомі Селидівської міської ради 15 вересня відбулася зустріч з регіональним представником компанії ТОВ «БІС-СОФТ» з приводу створення системи моніторингу та керування паливно-енергетичними ресурсами у бюджетних установах. На засідання запросили всіх керівників структурних підрозділів міської ради. Одне з ключових питань – створення і впровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу для досягнення економії у споживанні ресурсів та коштів у бюджетних установах за рахунок використання аналітичних даних та прийняття організаційно-управлінських рішень.

В Селидовому поле для мініфуболу, що біля Палацу спорту, обладнали світлодіодними прожекторами. Тож любителі спорту зможуть і в вечірній час займатися футболом до 22 години щоденно. Як повідомлялось раніше, в рамках святкування 85-річчя утворення Донецької області, за підтримки Павла Жебрівського та облдержадміністрації, в рамках Програми «Оновлена Донеччина», Селидівська міська рада отримала в подарунок 7 спортивних майданчиків з тренажерами антивандального обладнання та 3 футбольних майданчики зі штучним покриттям розміром 42 на 22 метри.

В рамках проекту Міжнародної Організації з міграції за фінансування уряду Японії, 21 вересня у приміщені Центральної бібліотеки для дорослих м. Селидового відбулося перше заняття безкоштовних курсів підтримки рідної мови «Безмежний світ української мови». Метою проведення курсів є підвищення загального рівня володіння українською мовою та популяризація української культури.

У Слов’янську порушують правила благоустрою

У Слов’янську під час контролю за благоустроєм території міста інспекція виявила низку порушень, що стосуються правил благоустрою міської ради. Було складено 9 приписів та 6 адміністративних протоколів. Крім цього, комісія виявила ще три незаконно встановлених кіоски. Також звернулися до керівників комунальних підприємств з проханням звернути увагу на прилеглі території, оскільки жителі міста скаржаться на сміття і шкідливі рослини біля них.

Довгоочікуваний ремонт головної дороги міста від залізничного вокзалу до Славкурорту стартував 22 вересня. Підрядник приступив до робіт з вулиці Вокзальної. До кінця року підрядник повинен повністю закінчити роботи з капітального ремонту дороги.

В Олександрівці відбувся семінар на тему безповоротної фінансової підтримки на реалізацію проектів «Український донецький куркуль»

19 вересня 2017 року у залі засідань Олександрівської райдержадміністрації фахівці Департаменту управління агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації провели семінар – навчання на тему: «Складання бізнес-планів з метою реалізації проектів у сільській місцевості» для подальшої подачі їх на конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва. У подальшому переможці отримають фінансову підтримку на реалізацію проектів «Український донецький куркуль».

23 вересня в Олександрівці в рамках проекту «Ефективне_місто» відбулася перша лекція “Як влада та громада Іллінців перетворюють сміття на гроші і квіти”. Лекцію провів для місцевих активістів та представників місцевої влади депутат Іллінецької міської ради 7-го скликання Максим Задорожний.

На комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Олександрівській райдержадміністрації обговорили заходи протипожежної безпеки під час осінньо-зимового періоду.

Маріуполь стане учасником асоціації “Енергетичні міста”

Таке рішення прийняли депутати під час засідання депутатської комісії. За словами директора Департаменту з питань екології, енергоефективності, охорони праці та громадської безпеки Ваагна Мнацаканяна, це дозволить ефективно використовувати енергетичні ресурси та зменшити витрати бюджетних коштів на енергоносії. Окрім Маріуполя, учасниками асоціації є Івано-Франківськ та Львів.

Ще 8 трамваїв типу T3 SU готове безкоштовно передати Маріуполю Транспортне підприємство Праги. Усі витрати, що пов’язані зі зміною ширини колії та транспортуванням вагонів до Маріуполя візьме на себе міський бюджет. Окрім того, нові трамваї дозволять вивести аварійний рухомий склад з експлуатації.

У Маріуполі продовжуються роботи з будівництва водовідведення в Приморському районі. За словами заступника міського голови Олександра Голтвенка, цей проект є одним з найважливіших екологічних проектів міста, адже він зможе вирішити проблему зливових стоків у центрі міста. Під час дощу у Маріуполі зливні води потряпляють на територію пляжів, через що значно погіршується їх зовнішній стан. Окрім того, за словами підрядника, що виконує роботи, ним було вивезено близько 10 тон сміття, який під час дощу завдяки дощовим потокам потрапляв просто у море. У цьому році на реалізацію проекту було виділено близько 22 млн грн з міського бюджету.

Маріуполь приєднається до пілотного проекту системи електронних продажів “ProZorro. Продажі”. Це питання також буде розглянуто на сесії. На думку голови тендерного управління міської ради Михайла Івченка, приєднання до проекту дозволить економити бюджетні кошти. Наразі відомо, що в проекті системи зможуть приймати участь підприємства будь-якої форми власності.

Костянтинівського депутата міської ради оштрафували за не подану декларацію

Депутата Костянтинівської міської ради Сергія Стасюка оштрафували на 42,5 тис. грн за не подану електронну декларацію за 2016 рік. У Донецькій області це перший обвинувальний вирок за подібне кримінальне правопорушення.

У Костянтинівці на сходах зачиненого кінотеатру Сергій Жадан відкрив Простір “Кіносхідці”. У цьому місці активна молодь, проводить тут різні заходи, намагається привернути увагу до місця, яке колись любили мешканці Костянтинівки. Першим культурним заходом після відкриття стало читання віршів Сергієм Жаданом, який подякував публіці за щирість сприйняття його творчості і побажав більше читати.

Паралельно в цей же час у Центральній міській публічній бібліотеці було презентовано антологію «Порода» та роман Жадана «Інтернат» про війну на сході України.

Центр зайнятості Костянтинівки провів «Ярмарок вакансій», на який прийшло близько 200 осіб різного віку. Фахівці центру розповіли відвідувачам про нові інформаційні технології і сервіси, онлайн-платформу «Твій бізнес – крок до успіху», ознайомили з актуальними грантовими програмами підтримки підприємництва та програмою «Донецький куркуль».

Команда «Метамісто: Схід» створила в Костянтинівці новий публічний простір в промзоні. Індустріальне серце Костянтинівки знову оживе – в ангарі з’явиться новий арт-центр. Відкриття простору – TheMostFest відбулось 23 вересня 2017 року.

На сесію Добропільської міськради не пустили опозиційного депутата і журналіста

У сесійній залі Добропільської міськради чоловіки спортивної статури заблокували вхід опозиційним до міської влади депутатам та журналістам. Керівництво називає себе непричетним. Чоловіки вели себе агресивно та намагалися вибити камеру з рук журналіста, при цьому ніяк не пояснюючи свої дії. В результаті блокування зали – мер запропонував зробити сесії закритими. Депутати підтримали рішення.

У Добропіллі троє невідомих побили арматурою журналіста. Троє молодих людей дочекалися, коли журналіст Тарас Халява залишиться один, і вчинили напад. Журналіста врятувала велокаска – один з нападників кілька разів вдарив арматурою по голові чоловіка, який вже лежав на землі. На своєму каналі в YouTube Тарас висвітлює порушення закону, з якими постійно стикаються звичайні люди: хамство з боку поліцейських, охоронців, обмеження доступу до водних ресурсів, махінації на заправках. Але сказати напевно, за що його побили, чоловік не може. Нападники нічого не забрали, і ніяких загроз не виявили. За фактом події заведено кримінальну справу.

До Лиману приїхав Сергій Жадан та інші відомі літератори

23 вересня у центральній міській бібліотеці відбувся імідж-коктейль «Моя Україна» – зустріч з відомими сучасними українськими письменниками – Сергієм Жаданом, Станіславом Федорчуком, Олександром Ушкаловим та Юрієм Строканям. Ця зустріч проходила в рамках всеукраїнської акції «Книжка на Схід». Живе спілкування у неформальній обстановці, обмін досвідом, презентація книжок і виступи місцевих літераторів, серед яких і Олекса Корягін, юнак, який не бачить себе без України, – все це склало незабутні враження на усіх учасників, гостей і лиманців.

З 4 по 10 вересня в Литві пройшов Чемпіонат Європи з радіопеленгації, на якому гідно виступила команда нашої країни. Учасниками чемпіонату в складі збірної стали і лиманські спортсмени Олексій Іванько та Сергій Штанько. Гостей з 26 країн Європи та Австралії, всього близько 400 чоловік, приймало литовське місто Друскінінкай.

У Торецьку відбулась презентація грантових програм

В Торецькому Центрі зайнятості в рамках роботи «Офісу по зв’язкам з роботодавцями» відбулась презентація грантових програм. Захід провели за підтримки Данської ради у справах біженців та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і Департаменту Міжнародного Розвитку Велекобританії.

Служба у справах дітей відвідала родини, де є неповнолітні члени, які мають проблеми із законом.

У Торецьку відновили фінансування комунальних підприємств, відділів та департаментів міста. У зв’язку з тим на вулицях міста проходять різноманітні роботи щодо ремонту доріг, прибирання територій, налагодження благоустрою тощо.

19 вересня 2017 року для учнів Торецького професійного ліцею тренери з ІМН, які представляють Швейцарський фонд з протимінної діяльності (FSD), провели інформування про мінну небезпеку.

Учні загальноосвітньої школи №2 та ЗОШ-інтернату відвідали фотовиставку переможців VII Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність в об’єктиві. Організатором фотовиставки в м. Торецьк виступило ГО «Екологія та соціальний захист».

22 вересня школярі провели День Миру на центральній площі міста. Організаторами благодійного заходу виступили Рада старшокласників. Під час акцій молодим благодійникам вдалося зібрати чималу фінансову підтримку для хворої дівчинки, учениці 2 класу.

23 вересня відбулась зустріч громади для обговорення будівництва Сміттєперевантажувальної станції в м. Торецьк. У рамках заходу ініціативна група зібрала громадську думку, щодо будівництва комунального об’єкту для подальшої координації планування спільних дій.

З 16 по 20 серпня ініціативна група з Торецька взяла участь в Академії фестивалю від Благодійного фонду «З країни в Україну». Після навчальної програми членам команд з різних міст надають можливість взяти участь у фестивалі, де будуть учасники з Донецької та Луганської областей.

 

Підготував журналіст Руху “Сильні громади” Рихліцький Володимир

Previous Имеешь право знать: почему заседания Добропольского городского совета теперь станут закрытыми?
Next Огляд проектів рішень вересневої сесії Бахмутської міськради

About author

You might also like

Дайджест новин 0 Comments

Огляд найважливіших подій Донбасу за тиждень у місцевих ЗМІ

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тижневий дайджест новин Донбасу

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донбасі, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тижневий огляд подій на Донбасі

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору наших координаторів та на сторінки місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!