Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

«Сильні громади» продовжують відстежувати та інформувати вас про основні події, які відбуваються у містах Донецької, Луганської області та Кривого Рогу у нашій традиційній рубриці «Дайджест».

Минулого тижня у Селидово призначили заступником мера чиновника, якого раніше покарали за корупційне правопорушення. У Покровську депутати прийняли рішення придбати для комунального підприємства автомобіль преміум класу, який згодом вирішили подарувати поліції Маріуполя. Мер Добропілля відмовився вшановувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих бійців ЗСУ.

Про це та багато іншого, що трапилося впродовж минулого тижня – читайте у нашій щотижневій рубриці «Дайджест».

Секретар РНБО відвідав Покровськ

3 серпня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов здійснив короткостроковий візит до Покровська.

Візит у зону АТО і прифронтові населені пункти пов’язаний з питаннями контролю за роботою системи глушіння телевізійних сигналів з тимчасово непідконтрольних територій. Сам Турчинов повідомив, що випробування цієї системи пройшли успішно: «Росіяни і сепаратистські канали були надійно заблоковані, а українські – без будь-яких перешкод впевнено приймалися телерадіоприймачами».

За минулий тиждень у Покровську було проведено одразу 2 позачергових сесії міськради. Під час першої з них було прийняте рішення придбати для КП «Покровськводоканал» автомобіль «Toyota Camry». Серед найяскравіших рішень наступного, 38 позачергового пленарного засідання ради було схвалення створення у Покровську індустріального парку та скандальне, неузгоджене з релігійною громадою, виділення земельної ділянки під спорудження храму Української Православної Церкви Київського Патріархату на північній околиці міста.

Комунальне підприємство «Покровськводоканал» передало в безоплатне користування Головному управлінню Національної поліції в Донецькій області автомобіль «Toyota Camry» 2017 року випуску вартістю 885 тисяч 783 гривні.

Міський голова Покровська Руслан Требушкін стверджує, що цей автомобіль – подарунок обласному главку до річниці Національної поліції (4 серпня) на знак подяки за заходи, які проводяться в місті.

1 серпня під час позачергової сесії Покровської міськради було затверджено Порядок використання у 2017 році коштів міського бюджету на реалізацію «Програми створення та розвитку Покровської об’єднаної міської територіальної громади». Текст документу на офіційному сайті органу місцевого самоврядування відсутній. Тим не менш, перед прийняттям Порядку представники влади акцентували на тому, що кошти, які виділяються на реалізацію централізованих заходів у селах-партнерах Покровської міськради, є цільовими і виділяються за умови наявності договору.

Підприємцям Покровська доведеться за власні кошти встановити нові газові лічильники. Красноармійське управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз» нагадало про це керівникам комерційних підприємств.

НАЗК скерувало до прокуратури висновки щодо корупційного правопорушення, скоєного мером Русланом Требушкіним. Нагадаємо, в квітні меру Покровська було повідомлено про підозру у декларуванні недостовірної інформації за 2015 рік (ст. 366-1 ККУ), в рамках кримінального провадження, відкритого в листопаді 2016 року.

Сам міський голова стверджує, що зробив це не навмисно, а через відсутність чітких інструкцій на момент заповнення декларації.

На Луганщині військові допомагають ремонтувати дитячий садок

Ігрові майданчики давно потребували капітального ремонту. Спонсорів допоміг знайти “Молодіжний центр Атлантичної ради України”. Він же допоміг закупити будматеріали. Небайдужі люди зібрали близько 30 тисяч гривень. Робочі руки надав центр цивільно-військового співробітництва. В ремонті дитячого садка допомагають також вихователі і батьки маленьких вихованців. До відкриття залишилося 10 днів.

У Лисичанську знову страйкують шахтарі. Гірники відновили страйк з вимогою виплатити борги із зарплати. 79 шахтарів беруть участь в акції протесту. На початку липня гірники протестували кілька днів і домоглися того, що керівництво ДП «Лисичанськвугілля» і Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик домовилися про виплати боргів по заробітній платі в повному обсязі. Днями гірники отримали перший транш за поточною заборгованістю. Однак шахтарі почали страйк з метою домогтися погашення боргу в повному обсязі. Переговори щодо вирішення цього питання тривають.

В рамках «Північної ініціативи» NEFCO на Луганщині впроваджуються 25 проектів з енергоефективності, які спрямовані на енергозбереження та гуманітарну підтримку. У процесі розробки ще 11. Одними з перших проектів у місті Сєвєродонецьк стали проекти з освітлення вулиць та трьох дитячих садків. На реалізацію програми виділяються кошти під 3% річних на строк до 5 років, у розмірі до 400 тис. євро в гривневому еквіваленті. Але, населені пункти, які знаходяться поблизу лінії розмежування, будуть фінансуватися на грантовій основі.

Луганське енергетичне об’єднання прийняло рішення не проводити відключення боржників – підприємств водного господарства області, анонсоване на 1 серпня.
Це пов’язано з виконанням водниками першочергових зобов’язань (сплата поточного споживання) – в повній мірі або частково. В той же час, проблема оплати поточного споживання все ще є актуальною, а накопичені борги мають великі розміри та не мають тенденції до зменшення. Тому, ЛЕО продовжує надавати попередження комунальникам про заплановане відключення через борги – цього разу на 14 серпня.

До початку осені в Сєвєроднецьку буде відкрито міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям. Футбольні майданчики зі штучним покриттям вже є в Лисичанську, Рубіжному та Сватовому. На реалізацію проекту потрібно близько одного мільйона гривень. Кошти на будівництво виділила Федерація футболу України.

Сєвєродонецькі депутати прийняли програму «шкільна парта»

У Сєвєродонецьку на сесію міської ради знову винесли на розгляд міської програми «шкільна парта». Тепер, через майже 3 місяці, програму прийняли програму, в якій планувалося купити нові парти і відремонтувати старі.

Нова вежа на Луганщині буде давати сигнал в окуповані Луганськ та Алчевськ. Завершено будівництво 134-метрової телевежі в Бахмутівка. Як повідомляє штаб АТО, сигналом українських телеканалів і радіо-станцій будуть охоплені райони у лінії розмежування. Нагадаємо, це третя вежа, яка була побудована протягом двох останніх років (після Краматорської в Донецькій області та Чонгарському в Херсонській області).

Для більш ефективного здійснення повноважень Сєвєродонецька міська рада вирішила вступити до Асоціації органів місцевого самоврядування Луганської області. Це рішення було прийнято 31 липня на сесії міської ради. Також депутати надали міському голові повноваження по представництву Сєвєродонецької міської ради в органах управління Асоціації органів місцевого самоврядування Луганської області.

Сєвєродонецька міська рада проводить конкурс на формування складу Громадської координаційної ради зі сприяння реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Для участі в конкурсі запрошуються: представники від виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради, депутати Сєвєродонецької міської ради, підрядники, фахівці по роботі зі зверненнями громадян, представники місцевих виконавців, представники неурядових організацій, представники громадських організацій, представники бізнесу.

Нове обладнання отримало відділення інтенсивної терапії новонароджених Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні, повідомив депутат міськради Андрій Гавриленко. “Це кувез для новонароджених (в народі інкубатор). Він служить для виходжування недоношених і маловагих дітей. А також апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених”, – зазначив він. Він зазначив, що 26 січня цього року депутатська більшість в Сєвєродонецькому міськраді прийняло міську Програму діяльності та розвитку управління охорони здоров’я Сєвєродонецької міської ради на 2017 рік, було визначено перелік обладнання, яке необхідно закупити для підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги.

В Олександрівському районі завершили ремонт автодороги в селі Спасько-Михайлівка та модернізували одну з шкіл

В Олександрівському районі завершили капітальний ремонт автодороги в селі Спасько-Михайлівка. На цей вид робіт з Державного фонду регіонального розвитку було виділено 9 млн грн.

Спонсорська допомога ДТЕКу в цьому році у розмірі 300 тис. грн дає змогу повністю утеплити та зробити енергоефективним опалювальний період 2017-2018 навчального року у Степанівській ЗОШ. Так, на сьогодні у розпалі роботи по установці решти нових 28 металопластикових вікон та 3 дверей, крім того, викладено 700 кв. м. тротуарної плитки на шкільному подвір’ї.

Олександрівська селищна рада обіцяє ремонт зруйнованого мосту розпочати з середини вересня. Олександрівська селищна рада надіслала листа керівництву Донецької облдержадміністрації з проханням посприяти скорішому проведенню ремонтних робіт мосту у смт Олександрівка. Селищний голова надав детальну інформацію щодо проблем, які виникли у людей через перекриття мосту. Лист розглянуто департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації та надано відповідь Олександрівській селищній раді.

Виконком Олександрівської селищної ради розглянув 2 протоколи згідно статті 152 Кодексу України «Порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів». За результатами засідання вирішили оштрафувати порушників на 1700 та 340 грн.

У Селидовому мер та його команда “протягнули” в міську раду чиновника-корупціонера

Одним з головних та суперечливих питань липневої сесії в Селидовому стало призначення на посаду заступника міського голови Івана Охомуша. Раніше чиновника, який свого часу очолював відділ освіти Селидового, притягували до відповідальності через приховування конфлікту інтересів. Також Іван Охомуш проходив по справі як особа, яка подала заяву працівника контрольно-ревізійних органів за «невідповідністю в акті ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти виявлених порушень, відображення яких могло мати негативні наслідки для начальника відділу освіти. Процедура голосування за Охомуша також була не менш суперечливою.

26 липня від товариства Міжнародного Червоного Хреста Гірницька та Українська лікарські амбулаторії Селидівського центру первинної медико-санітарної допомоги отримали гуманітарну допомогу у вигляді ємностей для зберігання води на загальну суму 8 800 грн.

Спортсменка із Селидового Віолетта Петровська завоювала “бронзу” на чемпіонаті Європи з вільної боротьби, який проходив з 24 по 30 липня 2017 року в Сараєво.

У Кривому Розі гірники та металурги вимагають 1000 євро зарплати

2 серпня, співробітники шахти “Артем-1”, яка входить до складу Шахтоуправління Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», вийшли на мітинг з вимогою підвищення заробітної плати до 1 тис. євро. В акції протесту взяли участь близько 50 людей.

Криворізького поліцейського-дебошира можуть вигнати з поліції. Попередньо встановлено, що один із заступників керівника відділу поліції на Дніпропетровщині створив конфлікт в кафе, який переріс у бійку. Порушника доставили в Саксаганське відділення поліції Кривого Рогу для складання адміністративних матеріалів. Виявилося, що він працює в Долгинцівському відділенні поліції Кривого Рогу і зараз тимчасово виконує обов’язки начальника ВП. За цим фактом розпочато службову перевірку, а правопорушник відсторонений від виконання обов’язків.

У місті Кривий Ріг, 3 серпня, відбулась хвиля обшуків в офісах компаній “Криворіжгаз”, “Метінвест”, а також на території ТОВ “Парк Плюс”. Обшуки були проведені і в приватному домоволодінні депутата Криворізької міськради Олега Ляденка, який зараз перебуває в зоні АТО. За постановою суду, слідчим необхідно було вилучити гроші, документи і зброю, але не вказано яку саме. Слідчі дії в офісі компанії “Криворіжгаз” пов’язані із недавнім вибухом газу в житловому будинку.

Мер Добропілля відмовився вшанувати бійців ЗСУ хвилиною мовчання

У Добропіллі мер не захотів вшанувати хвилиною мовчання загиблих бійців ЗСУ. На позачерговій сесії Добропільської міської ради депутат Микола Стрепоченко запропонував внести в регламент наступних сесій хвилину мовчання в пам’ять загиблих за міжсесійний період бійців ЗСУ. В кінці засідання депутат зачитав зведення з даними про загиблих і попросив вшанувати їх хвилиною мовчання. Присутні вшанували полеглих солдатів хвилиною мовчання, пролунав державний гімн України. Пропозиція Стрепоченка була схвалена присутніми депутатами, однак викликала невдоволення міського голови. Мер свою позицію аргументував тим, що пропозиція не була внесена в регламент сесії на початку засідання

4 серпня у Добропільській міській раді провели засідання Громадської ради. Обговорювали кадрові питання. Незважаючи на суттєве підвищення заробітної плати, з 15 заявлених молодих спеціалістів, у новому навчальному році до шкіл прийдуть тільки двоє. Завідувач відділу освіти разом з членами ради тримає на контролі питання встановлення дорожніх знаків, що обмежують рух біля НВК №4 та №5. Результати запропоновано знову заслухати наступного місяця. Начальник відділу культури і туризму доповіла про заходи, які планується провести до Дня Незалежності, Дня міста та Дня шахтаря. План ще узгоджується, але найближчим часом громадяни зможуть з ним ознайомитись на офіційному сайті Добропільської міської ради. Представники ОСББ поінформували членів громадської ради про проведену роботу в рамках енергоефективності та термомодернізації житлового фонду.

У Лимані думали, як стратегічно розвиватися

3 серпня відбулася нарада за участі регіонального консультанта з місцевого економічного розвитку та стратегічного планування у Донецькій області Андріяна Фітьо. В нараді взяли участь представники Регіональної філії “Донецька залізниця” ПАТ “Українська залізниця”, представники виконкому міськради, старости, громадськість. Сьогодні, в умовах різноманітних процесів та реформ в Україні, що відображаються на соціально-економічній складовій, з’являється першочергове завдання – спільними зусиллями розробити стратегію розвитку громади. Було прийняте рішення про створення робочої групи, до складу якої увійдуть представники громадських організацій, бізнес-структур, структурних підрозділів міськради, навчальних закладів, промислових та залізничних підрозділів, небайдужих та активних мешканців Лиманщини.

Стартував набір до лав добровольців-вогнеборців у Лиманській об’єднаній територіальній громаді

На Донеччині набирає обертів рух добровольців-вогнеборців. Отримано вже 30 анкет від кандидатів у пожежники в двох громадах – 21 анкета до Черкаської громади та 9 анкет до Шахівської громади. Від сьогодні приєднатися до руху добровольців-вогнеборців можуть і мешканці Лиманської громади.

У Маріуполі пройшов мітинг проти подорожчання проїзду у міському транспорті

Мітинг відбувся 6 серпня на Театральній площі Маріуполя. Організаторами мітингу виступили місцеві жителі та активісти, що протягом декількох місяців стежать за станом громадського транспорту Маріуполя. Проведення мітингу було ініційоване після чергового подорожчання проїзду з 1 серпня поточного року. Під час мирної акції протесту учасники висловили свої вимоги щодо покращення якості громадського транспорту та перевезень, а також вимагали зниження ціни на проїзд до 5 гривень у маршрутному таксі та 3.50 гривень у трамваях та тролейбусах.

5 серпня Маріуполь відзначив другу річницю Національної поліції. Два роки тому, 5 серпня, був підписаний закон “Про Національну поліцію, який запустив низку змін у правоохоронній системі України. Під час святкування річниці у Маріуполі так нагородили найкращих працівників.

У Маріуполі стартувало будівництво нових зупинок, що будуть розташовані на 15-му маршруті. Перший заступник міського голови Олександр Голтвенко зазначив, що новий зразок зупинок пройшов перевірку в різних містах України.

У Бахмуті починають реконструкцію стадіону вартістю 150 мільйонів гривень

Після реалізації проекту «Авангард» із занедбаного другорядного міського стадіону має стати повноцінною спортивною базою для професійних спортсменів. Реконструкція буде проводитись за кошти обласного бюджету. На цій базі будуть тренуватися вихованці училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, яке переїхало до Бахмуту після окупації Донецька. Заплановане будівництво навчальних корпусів, спортивних залів, басейну, футбольного майданчика зі штучним покриттям та інші заходи, які перетворять “Авангард” в сучасний спортивний комплекс. Під час передачі території на баланс області обговорювалося, що стадіоном, після реконструкції зможуть користуватися і мешканці міста.

Для дітей сиріт придбали три квартири – одно-, двох-, трикімнатну квартиру. Квартири були придбані за Програмою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на території міста на 2016-2018 роки.

У населених пунктах Жованка, Бахмутка та Піски-2 було відновлено електропостачання. Ці села були знеструмлені майже півтора роки.

Завдяки зусиллям громадськості в Бахмуті з’явилась довгоочікувана сцена. Міський простір зі сценою у Верхньому парку відкривали унікальним концертом. Ідею щодо створення відкритого майданчика вперше оформили у вигляді петиції студенти Бахмутського коледжу мистецтв. Хоча ініціатива «Школи юного громадянина» не набрала потрібної кількості голосів для розгляду Бахмутською міськрадою, на цю ідею звернули увагу координатори проекту “Метамісто:Схід”. Вони в рамках проекту за тиждень звели нову споруду на галявині у Верхньому парку. Крім сцени, презентували інтерактивну скульптуру «Тінь поета» харківського художника Костянтина Зоркіна у Нижньому парку.

Костянтинівський хімічний завод нікому не потрібен

У минулому році Костянтинівський хімічний завод припинив свою роботу. Певний час підприємство перебувало в стадії санації, тобто, виробництво намагалися реанімувати.

В грудні 2016 року Вищим Господарським Судом України було порушено справу про банкрутство підприємства. У зв’язку з цим 8 серпня 2017 року має відбутись аукціон з продажу майна боржника. На жаль, ніхто не забажав поторгуватись за майно заводу. На сайті ВГСУ жодної заявки на участь у аукціоні не зареєстровано.

В рамках проекту «КіноСхідці» платформа ініціатив «Друзі» запросила до Костянтинівки Марка Уїлкинса – автора понад ста рекламних роликів для світових брендів. На сходинках колишнього кінотеатру ім. Леніна під відкритим небом Марк спілкувався з жителями, які прийшли на зустріч. Він ділився секретами своєї майстерності, підготував презентацію про себе та свою роботу. Розповів про свою мрію знімати фільми і про те, як зміг її реалізувати. Під час зустрічі було презентовано короткометражний фільм «Bon Voyage» – про біженців, які намагаються досягти берегів Європи.

У Костянтинівці з’явились нові апарати для обстеження шлунково-кишкового тракту. За допомогою даного обладнання можна виявити хвороби шлунку, кишечника, визначити доброякісні пухлини і злоякісні на ранніх стадіях розвитку.

Гроші на закупівлю устаткування були виділені з міського бюджету. Обстеження в хірургічному відділенні ЦРЛ проходить безкоштовно, але пацієнтові необхідно скерування від лікаря.

Вперше в Україні в Костянтинівці буде випробуваний безголковий ін’єктор БІ-7 для вакцинації бездомних собак проти сказу. Фахівці Харківської ГО «Зооконтроль», які працюють в місті другий тиждень, не просто ветеринари і зоологи. В першу чергу вони ще й науковці, оскільки самі ж винайшли пересувну операційну для собак, до дрібниць розробили проект регуляції чисельності безпритульних тварин.

У Торецьку залишається напруженою ситуація із водопостачанням

У Торецьку ситуація з постачанням питної води залишається напруженою. Наразі місцева влада на своїй сторінці у Facebook повідомила про організацію та графік підвезення води в центральний район міста.

Чому не призначають голову військово-цивільної адміністрації в м.Торецьк? Чи правдиві чутки про закриття місцевих шахт? На ці питання у відеоматеріалі дав відповідь голова Донецької ОВЦА Павло Жебрівський, представники місцевої влади, робітники ДП «Торецьквугілля».

Неабияке обурення у активістів викликало таємниче проведення прийому населення заступником голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза. Варто зазначити, що про проведення заходу на сайті не було розміщено жодної інформації.

На сайті Торецької міської ради проводять опитування щодо встановлення дати святкування дня міста. На розсуд населенню надається право обрати з трьох варіантів, а також можливість дати свій варіант відповіді.

 

Підготував журналіст Руху “Сильні громади” Рихліцький Володимир

 

Previous Важливо! Розшукуються свідки російської агресії на Донбасі
Next Тижневий огляд новин Донецької та Луганської областей

About author

You might also like

Дайджест новин 0 Comments

Огляд основних події на Донбасі за тиждень

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донбасі, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тиждень на Донбасі: огляд основних новин

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми щотижня

Дайджест новин 0 Comments

Тижневий огляд новин Донбасу

Активісти руху «Сильні громади» продовжують тримати вас в курсі основних подій, які відбуваються у містах Донецької, Луганської області та Кривому Розі. Серед найважливіших подій, які трапилися минулого тижня – у

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!