Аналіз е-декларації Тарути: японський антикваріат, швейцарські годинники та колекція картин

Аналіз е-декларації Тарути: японський антикваріат, швейцарські годинники та колекція картин

Першого листопада закінчився термін публікації електронних декларацій ТОП-чиновників, до яких відносяться і народні депутати.

Аналітики руху «Сильні громади» проаналізували е-декларацію за 2015 рік одного з маріупольських народних депутатів України, мажоритарника Сергія Тарути.

Нардеп має майже четверту частину акцій футбольного клубу «Металург» вартістю понад 20 млн грн та є власником хокейного клубу «Сокіл». Загалом у підприємства він вклав понад 105 млн грн.

Народний депутат задекларував 4,8 млн доларів, 560 тис. євро і 20 тис. фунтів готівкою. Якщо перевести валюту за курсом НБУ, то політик тримає готівкою понад 145 мільйонів гривень. На рахунках у банках – 2 357 266 гривень. Номінальна вартість цінних паперів складає майже 75 тис. гривень.

Дохід нардепа за 2015 рік склав – 75 833 гривні заробітної плати, 240 000 гривень – дивіденди та відсотки, 1 722 285 гривень – авторська винагорода і 41 217 гривень – інші доходи. Доходи родини – двох дочок, дружини і матері Сергія Тарути, склали 776 541 грн.

Всього сім’ї з чотирьох осіб належить 25 об’єктів нерухомості (11 з них – особисто Сергію Таруті), серед них – квартири, житлові будинки і земельні ділянки у Києві, Маріуполі, Донецьку та Криму, також нардеп володіє нежитловим будинком в Києві площею 556 кв. м., а його дружина – гаражем в Києві площею 118 кв.м.

У колекції народного обранця є одне з найбільших зібрань антикваріату і творів мистецтва серед усіх народних депутатів. Зокрема, японський фарфор, ікони, статуетки, бюсти, скульптури, посуд, картини різних авторів, культур і епох, всього близько 500 позицій, кожна із яких коштує не менше, ніж 120 тис. грн.

Окремі антикварні речі та картини, як вказано у декларації, були придбані ще на початку 90-х років. Колекція доповнювалася щороку. Хоча у жодній з позицій у своїй декларації політик не вказував вартість, серед творів мистецтва у колекції Тарути є експонати, які коштують кілька мільйонів євро. До прикладу Картина «Вітрильник» Айвазовського (1867 р), яка поповнила колекцію нардепа у 2005 році.

cms

«На світових аукціонах картини великого мариніста коштують від двох до трьох мільйонів євро. Айвазовський, Шишкін і Рєпін – найдорожчі серед російських живописців», –  коментував у 2006 році директор Київського музею російського мистецтва, експерт в області антикваріату Юрій Вакуленко.

Близько 40 позицій з розділу «ювелірні вироби» записані на дружину Ольгу – кільця, сережки, намиста і т.д. Оскільки вони внесені у електронну декларацію, то кожен із виробів коштує щонайменше 120 тис. грн (100 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня 2016 року).

Також, близько 30 позицій у вигляді годинників, різних ювелірних виробів і творів мистецтва записані на кожну з дочок – Катерину та Тетяну.

Швейцарські годинники фірми Chopard коштують від 5 тис. доларів. До прикладу, фірмовий годинник колекції Happy Sport Diamond Emerald коштує 37,5 тис. доларів.

Особисто Сергій Тарута володіє колекцією з 10 швейцарських годинників, таких марок як – Blancpain, Breguet, Vacheron Constantin, Parmigiani Fleurier, Chopard, ціни на ці бренди стартують від 10000 $. Ще 8 годинників з дорогоцінних металів вказані в декларації без назви.

foto_1

foto_2

bez-imeni

Варто зазначити, що жодної ціни на вищезгадані предмети в декларації не вказано. Щодо вартості творів мистецтва (всього близько 200 картин, серед яких твори Айвазовського, Брюллова, Шагала, Каналетто) та предметів антикваріату (всього понад 300) залишається тільки здогадуватися.

Автопарк налічує один особистий автомобіль народного депутата – Lexus GS 430 2006 року випуску. Двома авто володіє дочка Тетяна – Reno Master 2008 року випуску и Audi TT 2007. На дружину Ольгу записаний Lexus GX470 2008 року випуску.

Внески в українські компанії, найбільшою з яких є «Азовінтекс», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тарута – 105 625 334 грн.

Також вклади були зроблені в – ПрАТ Телерадіокомпанія «ЄВРОСТУДІЯ» – 11400 грн, ПрАТ «Бахмутський Аграрний Союз» – 5700 грн., ФК «Металург» – 20 515 625, «Арт Інвест Груп» – 250 тис. грн., «Музей історичної спадщини «Платар» – 234,5 тис. грн.. «Азовімпекс» – 121,1 тис. гривень, 3,5 тис. гривень – у компанію «Аква-Віта» та 38 гривень – «Азовську інформаційну компанію «.

У закордонні компанії нардеп вклав близько 60000 грн. – DARGAMO HOLDINGS LIMITED (зареєстрована на Кіпрі) на суму 3292 грн., та ARROWCREST LIMITED (зареєстрована в Ірландії) на суму 53561 гривня.

Всього Сергій Тарута є кінцевим бенефіціаром 28 компаній, серед яких кілька будівельних фірм, наприклад – Азовінтекс, «Дніпро-Холдінг». Спортивні клуби – ФК «Металург» і ХК «Сокіл». Також компанії в гірнично-маталургійній сфері – «Дніпропетровський трубний завод», «Українська гірнично-маталургійна компанія», «Альфа-метал» та інші.

 

Координатор руху “Сильні громади” у місті Маріуполь Владислав Зайцев

Previous Е-декларації слов'янських нардепів: будинки-привиди Олега Недави і автопарк на мільйон
Next Наскільки відкритішою стала Рубіжанська міська рада

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Плюс 165 тысяч на банковском счету: мэр Селидово отчитался о своих доходах

У городского головы Селидово Владимира Ремизова неожиданно появились на банковском счете 165 тыс. грн, которых он раньше не декларировал. До сих пор декларация об имуществе, доходах и расходах подавалась госслужащими

Е-декларування 1Comments

Волшебный Лексус, бриллианты и меха. Декларирует Игорь Шкиря.

Народный депутат Украины Игорь Шкиря – один из тех семи легендарных членов парламента, которые не подали в срок свои электронные декларации. Только после публичной угрозы генерального прокурора Юрия Луценко привлечением

Е-декларування 0 Comments

У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

Заступник начальника Селидівського відділення поліції Покровського відділу поліції Олександр Мельниченко придбав новий автомобіль Kia Sorento за 1,1 мільйон гривень. При цьому його зарплата за рік складає 143 тис. грн. Іншого доходу чиновник

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!