Чиї інтереси у Парламенті захищає депутат Денис Омельянович?

Чиї інтереси у Парламенті захищає депутат Денис Омельянович?

Денис Омельянович є одним із найбільших землевласників у Верховній Раді та президентом великої аграрної компанії “АПК-Інвест”, яка є лідером із виробництва свинини в Україні. Загальна площа землі народного обранця складає понад 130 Га. При цьому він є членом комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції”, народні депутати, депутати обласних та місцевих рад, чиновники різних рівнів зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати електронну декларацію про доходи.

Команда руху «Сильні громади» проаналізувала, що задекларував народний депутат з Донеччини (округ № 49 – м.Костянтинівка, м.Дружківка, Красноармійській район) Денис Омельянович у 2017 році.

За три роки дохід Омельяновича зріс до 55 млн грн

Доходи депутата останні три роки стрімко зростали. У 2017 Денис Омельянович заробив понад 14,5 млн грн. Загалом же депутат у 2017 році задекларував майже 55 млн грн.

Найбільший дохід Омельянович отримує від надання майна в оренду уже згаданому вище підприємству “АПК-Інвест”, почесним президентом якого є. Впродовж 2017 року депутат подав до НАЗК 17 декларацій про суттєві зміни у майновому стані. У 2018 він подав ще три декларації про додатковий дохід, який склав 2 млн грн. У третій декларації йдеться про придбання акцій “АПК-Інвест” на загальну суму понад 2,2 млн грн. Це 2% від загального капіталу підприємства.

Суми доходу коливаються від надання майна в оренду коливаються від 460 тис. до 1 млн 200 тис. грн.

Підприємство “АПК-Інвест” було створено у 2006 році близьким соратником президента-втікача Віктора Януковича Борисом Колесніковим. Омельянович від часу заснування і до 2010 року був гендиректором цього підприємства, а потім – почесним президентом.

Для порівняння, дохід депутатської родини у 2015 році становив трохи більше 27 млн грн.

Заробітна плата Дениса Омельяновича за 2017 рік у Верховній Раді склала 205 тис. 102 грн, а у 2016 році – 126 тис. 415 грн.

Денис Омельянович у Верховній Раді є одним з найбагатших землевласників. Станом на 2017 рік загальна площа земель складає понад 130 Га.

Очевидно, ці землі він здає в оренду підприємству “АПК-Інвест”. Окрім того, депутат задекларував 10% частку власності на 29 найменувань торгових марок м’ясних виробів, назву роздрібної мережі “М’ясна весна”, де продають продукцію “АПК-Інвест”.

Квартири та автівки родини народного обранця

Родина депутата має дві квартири, одна у Києві, інша у Донецьку (придбана у 2011 році). Також сім’я орендує квартиру у Словаччині, де дружина Омельяновича з донькою мають бізнес – ТОВ «VYKTORY s.r.o.».

Дружина Дениса Омельяновича замість BMW X6 2011 року випуску, яке вона декларувала у 2016 році, задекларувала – Mercedes Benz AMG GLE 43- 2016 року випуску.

Денис Омельянович має Range Rover Sport Autobiography 2011 року випуску.

Також народний депутат задекларував годинник Girard Perregaux вартістю 210 тис. грн.

Конфлікт інтересів

Однією із найпоширеніших практик ймовірного конфлікту інтересів є членство нардепів у комітетах за профілем свого бізнесу. Денис Омельянович є членом комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, при цьому володіє корпоративними правами аграрного підприємства «АПК-Інвест».

Коли народний депутат набуває своїх повноважень, за законом він не може керувати приватними підприємствами, фірмами.

Свої бізнес-активи він повинен передати в управління іншим особам у 30-ти денний термін після обрання. Законом про запобігання корупції, а саме ст. 36 “Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав”, передбачено, що депутатам забороняється передавати в управління підприємства та корпоративні права членам сім’ї.

Омельянович цього року потрапив до списку з трьох нардепів, які передали свої фірми в управління своїм родичам – чоловіку, дружині, дітям або батькам.

В цілому, аналізуючи декларацію народного депутата Дениса Омельяновича і його родини, можна припустити, що основною сферою діяльності родини є підприємництво, найбільшим активом є земля. В парламенті народний обранець буває рідко, напевно управління родинними статками займає багато часу. А депутатські повноваження та недоторканість потрібні йому, як «зелене світло» для розвитку бізнесу. Судячи по доходах та кількості землі у родини, вести бізнес у нього виходить краще, ніж депутатська діяльність.

Біографічна довідка

Денис Омельянович народився і навчався у м. Донецьку. Вперше обирався до Верховної Ради у 2007 році. Є членом депутатської фракції Політична партія «Опозиційний блок» з листопада 2014 року. За даними сайту ЗАТ «АПК-Інвест», є почесним президентом підприємства. У Верховній Раді працює у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин з листопада 2014 року. Одружений та має двох дітей. Дружина з донькою є власниками ТОВ «VYKTORY s.r.o.», розташованому у Словаччині.

 

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

Previous Маєш право знати: огляд проектів рішень 54 сесії Рубіжанської міськради
Next Три роки Жебрівського: який спадок очільник Донеччини передає наступнику?

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Декларація депутата Сажка: як за три роки збільшити свої статки в 4 рази

З появою електронного декларування інформація про статки народних обранців стала доступною значно ширшому колу громадян. Рух “Сильні громади” проаналізував декларацію народного депутата Сергія Сажка за 2017 та порівняв її з

Е-декларування 3 Comments

Нардеп Бакулін задекларував понад 40 мільйонів гривень

Від Луганщини у Верховній раді України працює п’ять народних обранців: Шахов Сергій Володимирович (114 округ), Курило Віталій Семенович (113 округ), Дунаєв Сергій Володимирович (107 округ), Іоффе Юлій Якович (112 округ)

Е-декларування 0 Comments

У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

Заступник начальника Селидівського відділення поліції Покровського відділу поліції Олександр Мельниченко придбав новий автомобіль Kia Sorento за 1,1 мільйон гривень. При цьому його зарплата за рік складає 143 тис. грн. Іншого доходу чиновник

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!