Декларація Тарути: антикваріат, картини, офшорні компанії та 150 млн грн готівкою

Декларація Тарути: антикваріат, картини, офшорні компанії та 150 млн грн готівкою

Координатори руху «Сильні громади» продовжують досліджувати електронні декларації народних депутатів України. Цього разу пропонуємо ознайомитися із декларацією позафракційного народного депутата-мажоритарника від Маріуполя Сергія Тарути.

Нардеп володіє майже четвертою частиною футбольного клубу «Металург», вартістю понад 20 млн грн, та є власником найбільшої серед депутатів Верховної Ради колекції творів мистецтв та антикваріату.

Окрім того, депутат має 48 компаній, частина з яких зареєстрована у офшорних зонах, та майже 150 млн доларів готівки у різній валюті.

За даними електронної декларації за 2017 рік, Тарута разом з дружиною володіють 18 об’єктами нерухомості, серед них – 8 квартир, одна з яких розташована в Ялті й одна – в Алушті (окупований Крим). Також в декларації вказані 3 будинки сумарною площею 2372, 1 кв.м., гараж площею 118,4 кв.м., 1офіс площею 51,1 кв.м., нежитловий будинок площею 556,8 кв.м. та 4 земельні ділянки загальною площею 11057 кв.м.

Також нардеп володіє найбільшою задекларованою колекцією зібрань антикваріату та творів мистецтв серед усіх народних депутатів України. У колекції депутата є близько 280 картин, 20 екземплярів японського антикваріату, а також понад 100 різних антикварних предметів: чаші, вази, статуетки та більше 20 ікон.

Дивлячись на декларацію депутата-мажоритарника помітно, шо колекцію нардеп почав збирати ще з 90-х років, та зміг долучити до своєї колекції роботи відомих авторів, таких як Карл Брюллов, Іван Айвазовський, Марк Шагал, що оцінюються на світових аукціонах в сотні тисяч євро, а деякі роботи оцінені в мільйони євро. Хоча нардеп чомусь вирішив не вказувати вартість творів та робіт світових майстрів у своїй декларації.

Тарута разом з дружиною задекларували окрім всього 7 годинників з коштовних металів, а також 17 ювелірних виробів, серед яких сережки, каблучки, намиста, браслет і підвіска з діамантами. В колекції годинників зібрані відомі світові бренди: Vacheron Constantin, Blancpain, Parmigiani Fleurier, Chopard. Оскільки в декларації не вказана вартість задекларованого то зайшовши на сайт оригінальних швейцарських годинників можна побачити, що їх вартість починається з декількох десятків тисяч доларів та доходять до сотень тисяч доларів.

У автопарку Тарути два автомобілі – Lexus GS 430 2006 року випуску, зареєстрований на народного депутата та Lexus GX470 2008 року випуску, записаний на дружину Ольгу. У 2017 році за 48 000 грн депутат придбав мотоцикл Harley Davidson 2013 року випуску.

Сукупний дохід нардепа та його дружини за 2017 рік склав понад 3 млн грн, де заробітна плата – 211 604 грн, дохід від надання майна в оренду – 240 000 грн, відсотки ПАТ “Сбербанк” – 151 977 грн, ПАТ “Ощадбанк” – 1 830 685 грн, АТ “ПРОМІНВЕСТБАНК” – 85 393 грн, відшкодування витрат пов’язаних з виконанням депутатських повноважень – 252 825 грн, повернення фінансової допомоги – 79 600 грн. Пенсія Тарути склала – 128 880 грн, а його дружини – 36 417 грн.

Також депутат задекларував більше 4 млн доларів, 560 тис. євро й 20 тис. фунтів стерлінгів готівки та 450 тис. доларів готівки має його дружина. Тобто, сім’я Тарути зберігає готівкою понад 150 млн гривень у різній валюті. Окрім того, Сергій Тарута позичив третім особам більше 3 млн грн, а також має на рахунках в банку більше 7 тис. грн та близько 880 тис. доларів (майже 23 млн грн).

Народний обранець задекларував внески у статутні капітали українських компаній найбільшою з яких є «Азовінтекс», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тарута – 105 625 334 грн. Менші внески були зроблені в – ФК «Металург» – 20 515 625 грн, «Арт Інвест Груп» – 250 тис. грн, «Музей історичної спадщини «Платар» – 234,5 тис. грн. «Азовімпекс» – 121,1 тис. гривень, 3,5 тис. гривень – у компанію «Аква-Віта» та майже 38 гривень – «Азовську інформаційну компанію.

Окрім того нардеп є кінцевим бенефіціаром 48 компаній, що на 12 компаній бідбше, ніж було задекларовано за 2016 рік. Варто відзначити, що компанії працюють у різних сферах – від будівництва та гірничо-металургійної до спортивних клубів і мають реєстрацію головних офісів не лише в Україні, а й в Польщі, Кіпрі та Британських Віргінських островах. Зокрема, 8 компаній народного депутата зареєстровані у офшорних зонах – на Кіпрі та Віргінських островах.

Порівнюючи стуктуру доходів народного депутата із минулим роком, варто зауважити, що Тарута почав менше довіряти банкам, адже цього року майже не тримає у них коштів. Натомість він вклав кошти у нові підприємства. Також ззвернемо увагу на те, що законодавство забороняє депутатам займатися підприємницькою діяльністю.

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Декларація Іоффе: 30 мільйонів статків - не привід відмовлятися від коштів на депутатську діяльність
Next “Гола” декларація депутата Усова і мільйонні доходи родини

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Що забув вказати у декларації мер Бахмута для податкової і пригадав для НАЗК?

У цьому році обов’язкове декларування через Єдиний державний реєстр декларацій не торкнулося депутатів і чиновників. Єдина особа з органів місцевого самоврядування, яка повинна опублікувати декларацію на порталі для подальшої перевірки

Е-декларування 0 Comments

Электронное декларирование в Доброполье: мы не спешим

Национальное агентство по предотвращению коррупции запустило сервер с электронными декларациями. До 31 октября, чиновников 1-3 категории (судьи, прокуроры, народные депутаты) обязали заполнить данный реестр повторными декларациями за 2015 год. Лица,

Е-декларування 0 Comments

У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

Заступник начальника Селидівського відділення поліції Покровського відділу поліції Олександр Мельниченко придбав новий автомобіль Kia Sorento за 1,1 мільйон гривень. При цьому його зарплата за рік складає 143 тис. грн. Іншого доходу чиновник

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!