Декларація Тарути: антикваріат, картини, офшорні компанії та 150 млн грн готівкою

Декларація Тарути: антикваріат, картини, офшорні компанії та 150 млн грн готівкою

Координатори руху «Сильні громади» продовжують досліджувати електронні декларації народних депутатів України. Цього разу пропонуємо ознайомитися із декларацією позафракційного народного депутата-мажоритарника від Маріуполя Сергія Тарути.

Нардеп володіє майже четвертою частиною футбольного клубу «Металург», вартістю понад 20 млн грн, та є власником найбільшої серед депутатів Верховної Ради колекції творів мистецтв та антикваріату.

Окрім того, депутат має 48 компаній, частина з яких зареєстрована у офшорних зонах, та майже 150 млн доларів готівки у різній валюті.

За даними електронної декларації за 2017 рік, Тарута разом з дружиною володіють 18 об’єктами нерухомості, серед них – 8 квартир, одна з яких розташована в Ялті й одна – в Алушті (окупований Крим). Також в декларації вказані 3 будинки сумарною площею 2372, 1 кв.м., гараж площею 118,4 кв.м., 1офіс площею 51,1 кв.м., нежитловий будинок площею 556,8 кв.м. та 4 земельні ділянки загальною площею 11057 кв.м.

Також нардеп володіє найбільшою задекларованою колекцією зібрань антикваріату та творів мистецтв серед усіх народних депутатів України. У колекції депутата є близько 280 картин, 20 екземплярів японського антикваріату, а також понад 100 різних антикварних предметів: чаші, вази, статуетки та більше 20 ікон.

Дивлячись на декларацію депутата-мажоритарника помітно, шо колекцію нардеп почав збирати ще з 90-х років, та зміг долучити до своєї колекції роботи відомих авторів, таких як Карл Брюллов, Іван Айвазовський, Марк Шагал, що оцінюються на світових аукціонах в сотні тисяч євро, а деякі роботи оцінені в мільйони євро. Хоча нардеп чомусь вирішив не вказувати вартість творів та робіт світових майстрів у своїй декларації.

Тарута разом з дружиною задекларували окрім всього 7 годинників з коштовних металів, а також 17 ювелірних виробів, серед яких сережки, каблучки, намиста, браслет і підвіска з діамантами. В колекції годинників зібрані відомі світові бренди: Vacheron Constantin, Blancpain, Parmigiani Fleurier, Chopard. Оскільки в декларації не вказана вартість задекларованого то зайшовши на сайт оригінальних швейцарських годинників можна побачити, що їх вартість починається з декількох десятків тисяч доларів та доходять до сотень тисяч доларів.

У автопарку Тарути два автомобілі – Lexus GS 430 2006 року випуску, зареєстрований на народного депутата та Lexus GX470 2008 року випуску, записаний на дружину Ольгу. У 2017 році за 48 000 грн депутат придбав мотоцикл Harley Davidson 2013 року випуску.

Сукупний дохід нардепа та його дружини за 2017 рік склав понад 3 млн грн, де заробітна плата – 211 604 грн, дохід від надання майна в оренду – 240 000 грн, відсотки ПАТ “Сбербанк” – 151 977 грн, ПАТ “Ощадбанк” – 1 830 685 грн, АТ “ПРОМІНВЕСТБАНК” – 85 393 грн, відшкодування витрат пов’язаних з виконанням депутатських повноважень – 252 825 грн, повернення фінансової допомоги – 79 600 грн. Пенсія Тарути склала – 128 880 грн, а його дружини – 36 417 грн.

Також депутат задекларував більше 4 млн доларів, 560 тис. євро й 20 тис. фунтів стерлінгів готівки та 450 тис. доларів готівки має його дружина. Тобто, сім’я Тарути зберігає готівкою понад 150 млн гривень у різній валюті. Окрім того, Сергій Тарута позичив третім особам більше 3 млн грн, а також має на рахунках в банку більше 7 тис. грн та близько 880 тис. доларів (майже 23 млн грн).

Народний обранець задекларував внески у статутні капітали українських компаній найбільшою з яких є «Азовінтекс», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тарута – 105 625 334 грн. Менші внески були зроблені в – ФК «Металург» – 20 515 625 грн, «Арт Інвест Груп» – 250 тис. грн, «Музей історичної спадщини «Платар» – 234,5 тис. грн. «Азовімпекс» – 121,1 тис. гривень, 3,5 тис. гривень – у компанію «Аква-Віта» та майже 38 гривень – «Азовську інформаційну компанію.

Окрім того нардеп є кінцевим бенефіціаром 48 компаній, що на 12 компаній бідбше, ніж було задекларовано за 2016 рік. Варто відзначити, що компанії працюють у різних сферах – від будівництва та гірничо-металургійної до спортивних клубів і мають реєстрацію головних офісів не лише в Україні, а й в Польщі, Кіпрі та Британських Віргінських островах. Зокрема, 8 компаній народного депутата зареєстровані у офшорних зонах – на Кіпрі та Віргінських островах.

Порівнюючи стуктуру доходів народного депутата із минулим роком, варто зауважити, що Тарута почав менше довіряти банкам, адже цього року майже не тримає у них коштів. Натомість він вклав кошти у нові підприємства. Також ззвернемо увагу на те, що законодавство забороняє депутатам займатися підприємницькою діяльністю.

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Декларація Іоффе: 30 мільйонів статків - не привід відмовлятися від коштів на депутатську діяльність
Next “Гола” декларація депутата Усова і мільйонні доходи родини

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Е-декларація мера Маріуполя: весь сімейний бюджет на передвиборчу кампанію

Активісти руху “Сильні громади” продовжують моніторинг е-декларацій чиновників, опублікувати які відповідно до нового законодавства вони повинні були до 1 листопада. Ми уже писали про статки маріупольського народного депутата Сергія Тарути,

Е-декларування 0 Comments

Плюс 165 тысяч на банковском счету: мэр Селидово отчитался о своих доходах

У городского головы Селидово Владимира Ремизова неожиданно появились на банковском счете 165 тыс. грн, которых он раньше не декларировал. До сих пор декларация об имуществе, доходах и расходах подавалась госслужащими

Е-декларування 0 Comments

Эксклюзивные часы, оружие и элитные лошади: как выживает в кризис Евгений Геллер

В 2015 году общественность с боем пыталась получить доступ к декларациям официальных представителей громады, но запуск ресурса е-декларирования и принятие нового закона «О предотвращении коррупции» внесли свои коррективы. Теперь каждый

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!