Е-декларація Звягільського: будинок від Януковича, понад 117 млн грн та приховані коштовності

Е-декларація Звягільського: будинок від Януковича, понад 117 млн грн та приховані коштовності

«Сильні громади» продовжують серію матеріалів, у яких аналізують електронні декларації народних депутатів України від Донецької та Луганської областей за 2015 рік та порівнюють із даними минулорічних «паперових» декларацій на сайті ВР. Цього разу нашу увагу привернув член фракції «Опозиційного блоку» Юхим Леонідович Звягільський, який балотувався у окрузі №45 із центром у Донецьку. Особливістю округу є те, що більша частина території окупована і на минулих виборах депутат буквально прослизнув у Раду, набравши менше, ніж півтори тисячі голосів.

Найстаріший депутат Верховної Ради України Юхим Звягільський задекларував понад 117 мільйонів гривень, які він зберігає у банках та у готівці в різній валюті. Маючи такі статки, його колеги зазвичай декларують дорогі годинники, ювелірні вироби, хутро елітних марок, які носять їх дружини. Однак, судячи із декларації Звягільського, зберігаючи мільйони, його сім’я живе дуже скромно і обмежує себе у дорогих покупках.

83-річний народний обранець у електронній декларації вказав, що живе разом із дружиною у Конча-Заспі, де з 2007 року він має будинок, площею 289 кв.м. Більша частина землі та нерухомості сім’ї політика знаходиться у тимчасово окупованому Донецьку та анексованому Росією Криму.

Зокрема, у грудні 2013 року дружина Звягільського придбала земельну ділянку площею 1188 кв.м. на південно-східному узбережжі Кримського півострова у Судаку. Цього ж року сім’я Звягільських придбала квартиру в Донецьку площею 167,6 кв.м. Вартість земельної ділянки та квартири депутат не вказав. Більше того, він не зазначив навіть, хто є власником житла.

Судячи із декларації політика, основним джерелом його доходу є банківські вклади на суму понад 115 млн грн. Зокрема, Звягільський тримає на депозиті у банку «ПУМБ» 69 млн 285 тис. грн. Юхим Леонідович, очевидно, довіряє лише цьому банку, адже він там також зберігає 171 тисячу євро (4 млн 821 тис. грн) та майже півтора мільйона доларів, що у перерахунку на гривні за курсом НБУ складає 38 мільйонів.

Прикметно, що у своїй декларації на сайті Верховної Ради Звягільський зазначав, що не має вкладів у банках. При цьому, у тій же декларації зазначено, що 19 мільйонів гривень від суми загального доходу складають дивіденди та проценти.

foto_4

Готівкою депутат зберігає 87 тис. доларів, 19 тис. євро 1 млн 550 тис. грн. Його дружина – 140 тис. грн та 17 тис. доларів.

Депутату із дружиною, як зазначено у декларації на сайті Верховної Ради, належать три автомобілі Lexus LX 570 (2008 рік випуску) і BMW 760 LI (2012 рік), які записані на Юхима Звягільського, та Lexus Ls 600h (2010 рік), зареєстрований на дружину. У електронній декларації також вказані ці марки автомобілів, але рік випуску однієї з них не збігається. Так, за даними електронної декларації, Lexus LX570 2011 року випуску був придбаний у 2011 році, а не у 2008 як вказував депутат у «паперовій» декларації. Автопарк сім’ї Звягільських коштує 2 млн 770 тис. грн.

foto_5

У «паперовій» декларації на сайті ВР депутат вказує, що має житловий будинок площею 79,7 кв.м., за утримання якого у 2015 році сплатив 423 тис. грн. Іншого житла Звягільський не декларував у жодній з відомостей про доходи за останні три роки. Втім, у його електронній декларації зазначено, що площа помешкання в чотири рази більша – 289 кв.м. Судячи з усього цього разу Звягільський таки вказав реальну площу будинку. У 2007 році це житло йому надав тодішній прем’єр Віктор Янукович. Старий одноповерховий будиночок, як з’ясували журналісти «Української правди», депутат зруйнував ще у 2011 році, а на його місці з’явилася розкішна триповерхова вілла. Проте усі ці роки Звягільський декларував лише 79,7 кв.м.

foto_3

Також у електронній декларації «випливли» дві квартири у Донецьку, яких він раніше не декларував. Обидві зареєстровані на дружину. Одна з квартир площею 167,6 кв.м., була придбана у 2013 році, інша – площею 125 кв.м. – у 2006. Також у власності сім’ї Звягільських є земельна ділянка площею 1188 кв.м. У той же час в декларації на сайті ВРУ депутат вказував, що його дружина має земельну ділянку площею 1500 кв.м.

foto_1

Варто зауважити, що земельна ділянка в Криму площею 1188 була куплена у 2013 році, а ділянку площею 1500 кв.м. депутат декларував ще у 2011 році. У розділі «правочини» немає інформації про те, щоб цю землю продавали. Тобто, у власності депутата дві земельні ділянки, одну з яких він приховав у електронній декларації, а іншу – в «паперовій».

У електронній декларації також зазначено, що Юхим Звягільський є кінцевим бенефіціарієм підприємства «ЮЗГАЗ», не зважаючи на те, що закон забороняє народним депутатам займатися підприємницькою діяльністю з метою отримання прибутку. Йому належить 70% акцій, які оцінені у 700 тис. грн.

Дуже дивним виглядає те, що, маючи статки у понад 100 мільйонів гривень, депутат не задекларував жодної дорогої речі, у той час як його колеги по Раді купують собі елітні годинники, одяг запонки із коштовних металів, антикваріат та мистецькі цінності. Більше того, судячи із декларації, Звягільський настільки жадібний, що за десятки років спільного проживання із дружиною не купував їй ні прикрас із дорогоцінних металів, ні шуб та інших коштовностей. Але чи справді це так? Можливо, депутат просто не задекларував цінних речей, сподіваючись на те, що і цього разу все зійде з рук?

Другий варіант виглядає більш реалістичним. Хоча б тому, що Звягільський неодноразово з’являвся на публіці із елітним швейцарським годинником марки Audemars Piguet, вартість якого – майже 40 тис. доларів (майже 1 млн грн).

foto_2

Як йдеться у роз’яснненні на сайті НАЗК, статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, якщо вартість незадекларованого майна перевищує 250 мінімальних заробітних плат (304,5 тис. грн). Кримінальна відповідальність також передбачена за приховування двох квартир у Донецьку, вартість яких явно вища за 304,5 тис. грн.

Якщо ж відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат, то за це передбачена адміністративна відповідальність.

Варто зауважити, що Звягільський був депутатом усіх восьми скликань Верховної Ради. У 1993 році він став учасником корупційного скандалу, пов’язаного із продажом гасу. За офіційною версією, це призвело до збитків у розмірі 5 млн доларів. Прокуратура порушила проти нього кримінальну справу, після чого політик втік з України до Ізраїлю та повернувся лише у 1997 році, коли кримінальну справу проти нього було закрито.

 

Журналіст руху «Сильні громади» Рихліцький Володимир

Previous Квартири у США, понад $5 млн готівкою, колекція шуб та прикрас, – е-декларація нардепа Єфімова
Next Е-декларация мэра Мирнограда: зарплаты, пенсии и «сказочные» цены на недвижимость

About author

You might also like

Е-декларування 1Comments

Е-декларация Добропольского головы: забытый дом и машина из будущего

Активисты движения «Сильные громады» продолжают исследовать электронные декларации депутатов и чиновников местного уровня. Сравнивая электронную декларацию мэра Доброполья Андрея Аксенова 2015 года, мы выяснили, что городской голова скрыл дом и

Е-декларування 0 Comments

Декларации налоговиков Бахмута: земля в Крыму, гаражи в Донецке, квартира стоимостью девять гривен

Координаторы движения «Сильні громади» проанализировали декларации главных налоговиков Бахмута. Недвижимость и земельные участки в Крыму в собственности начальника налоговой, бесценная “Toyota Сamry”, задекларированная первым заместителем, и приобретенная квартира за девять

Е-декларування 0 Comments

Квартири у США, понад $5 млн готівкою, колекція шуб та прикрас, – е-декларація нардепа Єфімова

Координатори руху «Сильні громади» продовжують аналізувати декларації народних депутатів України. І цього разу під прицілом опинився Єфімов Максим Вікторович – народний депутат від фракції БПП, який балотувався у виборчому округу

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!