“Гола” декларація депутата Усова і мільйонні доходи родини

“Гола” декларація депутата Усова і мільйонні доходи родини

У декларації народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Костянтина Усова, на відміну від його колег, немає мільйонів на банківських рахунках, дорогих автомобілів та навіть власного житла. Сам народний обранець із дружиною мешкає в орендованій майже за 200 тис. грн квартирі в Києві. Кошти на оренду помешкання Усов, як ще майже половина його колег, отримує від держави.

Депутат живе лише на зарплату. Основний дохід в сім’ю приносить дружина, яка минулого року за неповних чотири місяці заробила понад мільйон гривень. Окрім того, на членів родини Усова записаний чималенький автопарк, земельні ділянки та квартири.

Депутатська зарплата – на оренду квартири

У 2017 році народний депутат отримав 225 975 грн заробітної плати. У своїй декларації Костянтин Усов не повідомив про те, що отримував від держави компенсацію на оренду житла, проїзд та виконання депутатських повноважень. Згідно з рішенням НАЗК від 29.06.2017 №250 депутати не зобов’язані вказувати ці витрати у деклараціях.

Варто зауважити, що у попередніх деклараціях депутат вказував, що отримує від держави ці кошти. Більшість його колег також відображають ці витрати у декларації.

На сайті Верховної Ради України зазначено, що депутат отримав 192 тис. грн компенсації на оренду житла, 32 170 грн компенсації на оплату проїзду територією України та 252 825 грн на виконання депутатських повноважень. Очевидно, із цих коштів Костянтин Усов сплачує за оренду депутатської приймальні у Кривому Розі. Іншу приймальню він орендує на безоплатній основі.

На момент обрання, у 2014 році депутат задекларував 7 429 грн та не мав коштів на банківських рахунках. У 2017 році він вказує у декларації 29 614 грн, 49 євро і 24 долари в банках та 360 тис. грн готівкою. Депутат отримує компенсацію за оренду квартиру в 10-поверхівці у мікрорайоні Троєщина та сплачує за неї 16 тис. грн на місяць.

Зауважимо, що зарплата депутата за 2016 рік склала 145 тис. грн. Цього не вистачило навіть для того, щоб оплатити оренду житла. Тому в 2016 році він отримав майже 190 тис. грн компенсації на житло від держави. Окрім того, – 170 тис. грн на виконання депутатських повноважень та понад 26 тис грн на компенсацію вартості проїзду.

З 2014 року дружина депутата, Альона Усова, не отримувала жодного прибутку. У 2017 році вона зареєструвалась як фізична особа підприємець. З моменту реєстрації у вересні і до кінця 2017 року вона встигла накопичити на банківському рахунку чималеньку суму – 1 091 301 грн.

Як зазначено в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Альона Усова займається діяльністю у сфері бухгалтерського обліку й аудиту, а також консультуванням з питань оподаткування.

Починаючи з 2015 року, Костянтин Усов почав вказувати в своїй декларації, окрім дружини та сина, своїх батьків. Батько народного депутата – Гліб Усов – успішний підприємець у Кривому Розі. Він володіє станцією з технічного обслуговування та ремонту автомобілів, що за 2017 рік принесла 2 340 380 грн прибутку.

У 2017 році Гліб Усов за понад мільйон гривень придбав земельну ділянку в Києві, площею 3252 кв.м. Також цього року батько депутата купив автомобіль Toyota Sequoia вартістю 700 тис. грн.

Крім того, сім’ї депутата належать два легкових автомобілі – Volkswagen Multivan 2010 року випуску та Peugeot 3008 2013 року випуску, мотоцикл Yamaha Drag Star, 2004 року випуску та два причепи для легкових автомобілів.

Дружина депутата із березня минулого року користується автомобілем Mazda CX-5, вартістю 150 тис. грн. Автомобіль належить тещі депутата Тетяні Романчук.

Батько депутата, Гліб Усов, має 103 тис. доларів та 400 тис. грн готівкою. Ця сума є практично незмінною з 2016 року.

Власного автомобіля депутат не має.

Проаналізувавши декларацію депутата Костянтина Усова, можна зробити висновок, що члени його родини заробляють набагато більше, аніж сам народний обранець, що дозволило йому відмовитись від компенсацій на оренду житла, виконання депутатських повноважень та проїзду. Про діяльність депутата в окрузі читайте скоро на сайті руху “Сильні Громади”.

 

Координаторка руху “Сильні громади” у Кривому Розі Оля Перетятько

 

 

 

Previous Декларація Тарути: антикваріат, картини, офшорні компанії та 150 млн грн готівкою
Next Декларація депутата Сажка: як за три роки збільшити свої статки в 4 рази

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Декларація депутата Сажка: як за три роки збільшити свої статки в 4 рази

З появою електронного декларування інформація про статки народних обранців стала доступною значно ширшому колу громадян. Рух “Сильні громади” проаналізував декларацію народного депутата Сергія Сажка за 2017 та порівняв її з

Е-декларування 0 Comments

Доходи та статки депутатів Костянтинівської міської ради

1 квітня 2017 року завершився термін, коли депутати місцевих рад повинні були подати електронні декларації за 2016 рік. До цього закон зобов’язував декларувати доходи лише народних депутатів. Команда руху «Сильні

Е-декларування 0 Comments

Эксклюзивные часы, оружие и элитные лошади: как выживает в кризис Евгений Геллер

В 2015 году общественность с боем пыталась получить доступ к декларациям официальных представителей громады, но запуск ресурса е-декларирования и принятие нового закона «О предотвращении коррупции» внесли свои коррективы. Теперь каждый

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!