Квартири у США, понад $5 млн готівкою, колекція шуб та прикрас, – е-декларація нардепа Єфімова

Квартири у США, понад $5 млн готівкою, колекція шуб та прикрас, – е-декларація нардепа Єфімова

Координатори руху «Сильні громади» продовжують аналізувати декларації народних депутатів України. І цього разу під прицілом опинився Єфімов Максим Вікторович – народний депутат від фракції БПП, який балотувався у виборчому округу №48. Центром округу є Краматорськ Донецької області. Депутат вчасно подав електронну декларацію, у якій зазначив, що разом із сім’єю є власником майже 50 га землі, задекларував колекцію елітних ювелірних та хутряних виробів, чотири автомобілі преміум-класу, а також зберігає 5 мільйонів доларів готівкою.

За місцем народження (Біленьке, Краматорський р-н, Донецька обл.) депутат зареєстрував дві земельні ділянки, площею 1500 кв.м. та 1304 кв.м. На своїй історичній Батьківщині він має також два житлових будинки, площею 323 кв.м. та 176 кв.м.

Вражає кількість житла, як для однієї родини. Квартири у Києві (212 кв.м.)та навіть у США (площа 279.3кв.м.). Максим Єфімов має житлові будинки у Нових Петрівцях Київської області, загальною площею 2268 кв.м. та вартістю 1 613 120 грн, у Лиманському районі (площа 327.7кв. м., вартість 112319 грн) та будинок у Донецьку (площа 230 кв.м., вартість 870000 грн).

Максим Вікторович та його родина також володіє великою кількістю нежитлових приміщень сільськогосподарського спрямування, ремонтних майстерень тощо.

Загальна кількість земельних ділянок сягає двадцяти чотирьох, вони різних розмірів, але вартість п’яти з них – невідома. Дев’ятнадцять земельних ділянок Єфімова, вартість яких вказана у декларації, становить 37 605 953 грн.

Є два об’єкти незавершеного будівництва – це також квартири у США.

Подружжя Єфімових задекларувало 13 брендових годинників, велику кількість хутряних виробів, а також прикрас, загальну вартість котрих достеменно важко прорахувати, адже вона у декларації депутата не вказана.

Так дружина політика є власницею восьми шуб DeNicola, NelloSanti, Rindi та інших елітних італійських марок із хутра соболя, рисі, шиншили, білої та чорної норки. Зазначимо що вартість шуб не зазначена, але ціни на подібні моделі стартують від 7 до 60 тис. євро.

kartynka-1kartynka-2

Як і інші заможні депутати, Максим Єфімов полюбляє дорогі годинники швейцарських марок, таких як Harry Winston, Ulysse Nardin, Martin Braun тощо. У колекції політика 8 елітних годинників, декотрі з яких із білого та жовтого золота вартістюу кілька десятків тисяч доларів.

kartynka-3

Його дружина має 5 годинників із дорогоцінних металів та 13 наборів ювелірних виробів, серед яких прикраси із різних видів золота, перли. З усіх ювелірних виробів родини Єфімових у декларації вказана лише вартість золотого хреста та сережок, які належать дружині політика. Зокрема хрест був придбаний минулого року майже за півмільйона гривень, а сережки – майже за 150 тис. грн.

Також родина депутата володіє двома автомобілями Lexus, двома Mercedes-benz та гідро циклом Bombardier.

kartynka-4

Максим Вікторович має акції у: ПрАТ«Урожай», ПрАТ «Краматорське автотранспортне підприємство 11410», ПАТ «Енергомашспецсталь», ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод».

Корпоративні права у: ТОВ «Авангард 1955», ТОВ «Гольф Віжн Україна», ТОВ «Донкримбуд», Strateg Invest GroupInc, LTD, Hold Activity Group, LTD, Ukrmash GroupInc., LTD «WINDENERGYGROUPSA», «Strategy Financial Group Ltd», загальною вартістю на 20 301842,1 грн. П’ять підприємств, кінцевим власником яких є депутат, зареєстровані у офшорній зоні на Британських Віргінських островах.

За минулий рік Максим Єфімов заробив 71399 грн за основним місцем роботи. За сумісництвом він отримав 373307 грн. Від надання майна у оренду дохід депутата склав 90000 грн. Його дружина заробила 25195 грн за минулий рік, додатково 295477 грн – за надання майна в оренду. У 2015 році подружжя отримало доходи від відчуження рухомого майна, а також від заняття підприємницькою діяльністю. Цікавим пунктом є авторська винагорода Максима Вікторовича –1 560 000 грн. Депутат тримає на банківських рахунках лише 494094 грн. Кошти, позичені третім особам, загальною вартістю у 11 732 200 грн. Готівку подружжя Єфімових береже у доларах – $5 000 000, що у перерахунку на гривні складає понад 127 млн.

Порівнюючи електронну декларацію політика із його декларацією на сайті Верховної Ради бачимо, що вказані там дані збігаються. За винятком 23,68 соток землі, які депутат, очевидно, забув задекларувати на порталі НАЗК. Також варто зазначити, що, подаючи дані декларації у Верховну Раду, депутат вказав лише шість земельних ділянок, тоді як на сайті НАЗК їх 24. Утім загальна площа земель Єфімових співпадає і становить понад 49 га.

Нагадаємо,що Максим Єфімов, минулого року, неодноразово звинувачувався громадськістю у тому, що веде бізнес у окупованому Криму. ТОВ «Домкримстрой», було зареєстровано у лютому 2015 року в Ялті, де він був співвласником. На сьогодні у декларації народного депутата про це підприємство не йдеться.

Народним депутатам заборонено займатись підприємницькою діяльністю, тим паче, вести його на окупованих територіях. Депутати знаходять виходи, ведуть свій бізнес, оформлюючи його на дружин та інших членів сім’ї, або отримуючи «дивіденди», начебто, не керуючи по факту. Проте, декларації народних обранців вражають масштабами, а ми нагадуємо, що кожен виборець може ознайомитись зі своїми депутатами на порталі Антикорупційного агентства.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Добропіллі Аліна Денисова

Previous Декларации налоговиков Бахмута: земля в Крыму, гаражи в Донецке, квартира стоимостью девять гривен
Next Е-декларація Звягільського: будинок від Януковича, понад 117 млн грн та приховані коштовності

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Е-декларація мера Маріуполя: весь сімейний бюджет на передвиборчу кампанію

Активісти руху “Сильні громади” продовжують моніторинг е-декларацій чиновників, опублікувати які відповідно до нового законодавства вони повинні були до 1 листопада. Ми уже писали про статки маріупольського народного депутата Сергія Тарути,

Декларування 0 Comments

НАЗК проведе перевірку декларацій бахмутських депутатів

Рух “Сильні громади” продовжує аналізувати декларації депутатів та чиновників місцевих рад у містах Донецької, Луганської області та Кривому Розі. В результаті вдалося виявити, що майже два десятки депутатів взагалі не

Е-декларування 0 Comments

Е-декларирование: скромные доходы Лиманского головы

Электронные декларации чиновников произвели в обществе эффект разорвавшейся бомбы. Насколько их образ жизни соответствует заявленному? А что происходит на местах, в маленьких городах, подобных Лиману? Движение «Сильные громады» провело анализ

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!