НАЗК проведе перевірку декларацій бахмутських депутатів

НАЗК проведе перевірку декларацій бахмутських депутатів

Рух “Сильні громади” продовжує аналізувати декларації депутатів та чиновників місцевих рад у містах Донецької, Луганської області та Кривому Розі. В результаті вдалося виявити, що майже два десятки депутатів взагалі не подали декларацій, або подали їх із очевидними порушеннями, тому активісти звернулися з цього приводу до Національного агентства з питань запобігання корупції.

10 з 59 депутатів Бахмутської міської ради до 1 квітня 2017 року не подали електронних декларацій до НАЗК. Зокрема, вимогу чинного законодавства України проігнорували Світлана Дмитроц, Дмитро Доценко, Юрій Зиков, Валерій Коломієць, Максим Куличенко, Сергій Лутай, Олексій Нікітенко, Артур Радковський, Костянтин Третьяков та Віталій Шпичка.

Також не подали декларацій 6 депутатів Костянтинівської міськради – Володимир Бугай, Сергій Стасюк, Саід Яхін, Павло Борулько, Роман Панченко та Валерій Ходирев. Деякі з цих депутатів вже більше 2-х років не відвідують засідання міської ради. Загалом у Костянтинівській міській раді 40 депутатів.

Низька активність депутатів цих рад під час електронного декларування пов’язана із тим, що вибори у цих містах відбувалися ще у 2010 році. Майже всі депутати, які не подали декларацій не відвідують сесій, а частина з них і зовсім виїхала з міста.  

Також двоє депутатів Криворізької міської ради порушили вимоги законодавства під час електронного декларування. Так, депутат Ігор Криштопа зазначив, що працює головним лікарем лікарні, але не вказав доходу. Інший депутат Андрій Богданов подав декларацію лише 17 червня, що є порушенням термінів.

З приводу усіх виявлених випадків активісти Руху “Сильні громади” звернулися до Національного агентства з питань протидії корупції. Наразі відповідь отримали лише на звернення щодо порушення депутатів Бахмутської міськради. Спеціалісти НАЗК відповіли, що з приводу виявленого факту буде здійснена перевірка і, у випадку виявлення порушень, винні особи будуть притягнуті до відповідальності.

Через ймовірні порушення у деклараціях мера Лиману Петра Цимідана та мера Покровська Руслана Требушкіна також було надіслано звернення до НАЗК. Мера Лиману підозрюють у тому, що він не задекларував готель «Заря» вартістю більше півтора мільйона гривень, дорожнє кафе «Колиба» вартістю більше півмільйона гривень, будинок та 15 земельних ділянок. У зв’язку з цим проводиться розслідування, а Слов’янський суд арештував майно мера.

Мер Покровська Руслан Требушкін у декларації за 2015 рік не вказав близько 2 млн готівки, які позичила третім особам його дружина. Його декларації за 2015 та 2016 роки мають суттєві розбіжності. Через це правоохоронці також проводять розслідування.

“Сильні громади” й надалі стежитимуть за дотриманням законодавства під час електронного декларування представників органів місцевого самоврядування та у випадку виявлення порушень звертатимуться до відповідних органів.


Володимир Рихліцький, журналіст руху “Сильні громади”

Previous Позолотили ручку: дружині мера Покровська повернули понад 2 млн грн боргів
Next «Слава Богу по 500». У Кривому Розі соцдопомогу отримали чиновники із десятками тисяч доларів на рахунках

About author

You might also like

Декларування 0 Comments

Завдяки електронним деклараціям судді Олександрівського району «пригадують» своє майно

2017 рік запускає другу хвилю електронного декларування статків держслужбовцями. В е-декларації вони показують свої доходи, нерухоме майно, транспортні засоби, видатки, об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, роботу за сумісництвом, а також

Е-декларування 0 Comments

У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

Заступник начальника Селидівського відділення поліції Покровського відділу поліції Олександр Мельниченко придбав новий автомобіль Kia Sorento за 1,1 мільйон гривень. При цьому його зарплата за рік складає 143 тис. грн. Іншого доходу чиновник

Е-декларування 0 Comments

Мариуполь лидирует среди городов Донецкой области по количеству зарегистрированных в системе Е-декларирования чиновников

Электронное декларирование вскоре станет обязательным для всех чиновников – более 350 тысяч деклараций станут доступны любому украинцу. Обязательная регистрация для чиновников висшего уровня уже началась и продлиться до конца месяца.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!