Позолотили ручку: дружині мера Покровська повернули понад 2 млн грн боргів

Позолотили ручку: дружині мера Покровська повернули понад 2 млн грн боргів

Дружині мера Покровська упродовж минулого року повернули понад 2 млн грн. Про це він вказав у своїй електронній декларації за 2016 рік. При цьому у попередній електронній декларації міський голова зазначав, що не має готівки. “Сильні громади” проаналізували декларацію міського голови Покровська, а також поцікавилися деталями у Руслана Требушкіна.

Найбільшу суму грошей – 1 788 965 грн, – яка вказана у декларації як борг із 2010 року, повернув Вікторії Требушкіній В’ячеслав Чернобровкін. Також упродовж року дружині мера повернули гроші ще шестеро людей. Суми варіюються від 10 до 150 тис. грн та зазначені в декларації як позики з 2014-2015 років. Загальна сума грошей, яку сім’я Требушкіних отримала від цих людей становить 2 013 965 грн.

“Сильні громади” поцікавилися у мера, чому він раніше не декларував цих грошей, на що Руслан Требушкін відповів, не знав, що їх потрібно декларувати.

“По-перше, декларації ми заповнювали на початку року, а потім уже протягом року придумали додаткові правила і з’явилася велика інструкція із роз’ясненнями. Я неодноразово просив помічників, щоб зателефонували і отримали додаткове роз’яснення. Роз’яснення в Києві було однозначне – якщо це позичені гроші між фізичними особами, то це не декларується”, – сказав мер Покровська.

Натомість юрист Центру протидії корупції Андрій Савін вважає інакше: “відповідно до вимог п. 8 ч. 1 ст. 46 Закону України “Про запобігання корупції”, у декларації зазначаються відомості про наявні грошові активи, у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам, а також активи у дорогоцінних (банківських) металах. Не підлягають декларуванню наявні грошові активи (у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам) та активи у дорогоцінних (банківських) металах, сукупна вартість яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року” – констатує юрист.

Крім того, відповідно до роз’яснень НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3, із змінами, внесеними Рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року № 18 та від 30.09.2016 року № 57), у декларації зазначаються ті грошові активи, у тому числі готівкові кошти, суб’єкта декларування або членів його сім’ї, які наявні в них станом на останній день звітного періоду (31 грудня).

Таким чином, кошти, які були позичені членами сім’ї Руслана Требушкіна станом на 31.12.2015 року повинні бути зазначені у е-декларації за 2015 рік, однак останнім у порушення вказаних вимог Закону відомості про ці грошові активи не внесені у декларацію.

Враховуючи загальний розмір грошових активів, не внесених Русланом Требушкіним у е-декларацію за 2015 рік, вказані протиправні дії містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 ККУ, тобто подання завідомо недостовірних відомостей.

Варто зауважити, що часто чиновники використовують подібні схеми для легалізації незаконно отриманих грошей.

“Е-декларування передбачає, що декларант має вказувати в звітності навіть ті кошти, які позичають одне одному члени сім’ї. Тому досить дивно, що в людини раптом з’являються кошти, позичені третім особам, яких раніше в декларації не було. Ймовірно, деякі декларанти навмисне вказують позичені кошти, щоби потім у наступному році вони могли задекларувати їх у розділі про доходи. Журналісти можуть спробувати перевірити чи справді декларанту повернули ці гроші, якщо боржник теж зобов’язаний подавати е-декларацію: є можливість порівняти декларації і знайти невідповідність. Так, наприклад, один з депутатів Київради задекларував повернення 1,2 млн грн боргу чиновником, у декларації якого ця сума в розділі про видатки і правочини відсутня”, – каже журналіст Громадського руху ЧЕСНО Сергій Огородник.

Досить дивним виглядає і те, що, попри великі суми повернених грошей, дружина мера Вікторія Требушкіна позичила у двох людей 135 тис. грн. Це вказано у декларації як фінансові зобов’язання.

Окрім того, мер Покровська у 2016 році отримав подарунок у негрошовій формі вартістю 52 920 грн.

“Чесно кажучи, я не пам’ятаю. Це який рік, який подарунок?, – розгублено запитав мер під час телефонного коментаря. Однак після уточнення, що це вказано в його декларації, все ж пригадав. – Це, здається iPhone, iPad, щось таке. Це особисті речі, які були вилучені в мене під час обшуків. Зараз я цими подарунками не розпоряджаюся. Це подарунки від рідних і близьких”.

У минулорічній декларації зазначено, що сім’я Требушкіних не володіє жодним підприємством. Натомість у декларації, яку мер Покровська подав цього року, на його дружину зареєстровано три підприємства. Зокрема, ТОВ “Імперія”, засноване у 2000 році. Проте з 11 травня цього року воно перебуває у стані припинення економічної діяльності. Як зазначено у декларації, 100% статутного капіталу ТОВ “Імперія” належить Вікторії Требушкіній. Задекларована вартість підприємства становить 2 845 600 грн.

На дружину Руслана Требушкіна Вікторію, як зазначено у декларації також зареєстровано 50% від загального капіталу ТОВ “Донспецремонт”. Підприємство було засноване у 2004 році спільно із Галиною Мехур.

Також Вікторія Требушкіна є власницею 4,8% акцій ТОВ “Будматеріали”.

За словами Руслана Требушкіна, фірм було значно більше, але майже всі вони не активні.

“Я людина із бізнесу і моя дружина теж із бізнесу. 20 років ми займалися різними видами діяльності – металобрухт, продукти, кафе, – чого тільки не було, багато фірм було відкрито. Питання в тому, що раніше з цим ніколи не виникало проблем – вийшли із фірми, написали рішення про збори засновників, віддали тим, хто залишився на підприємстві і вони повинні були провести через реєстратори… Я розумію, що цього не зробили свого часу і їх назбиралася велика кількість. Питання в тому, що всі ці підприємства не активні, вони не працюють та не приносили доходу, тому про них навіть забули. Там їх не три, а значно більше”, – зазначив мер Покровська.

Проте, в е-декларації за 2015 рік відсутня інформація про володіння  Русланом Требушкіним та членами його сім`ї ТОВ “Імперія”, ТОВ “Донспецремонт”, ТОВ “Будматеріали”, декларантом не зазначено про це у 8 та 9 розділах декларації за 2015 рік, що є порушенням вимог Закону.

За словами юриста Центру протидії корупції Андрія Савіна, інформацію про корпоративні права потрібно вказувати у електронній декларації за 2015 рік.

“Відповідно до вимог п. 5, 5-1 ч. 1 ст. 46 Закону України “Про запобігання корупції” у декларації зазначаються відомості про корпоративні права, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї, із зазначенням найменування кожного суб’єкта господарювання, його організаційно-правової форми, коду Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, частки у статутному (складеному) капіталі товариства, підприємства, організації у грошовому та відсотковому вираженні а також юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї”, – наголосив юрист.

При цьому у декларації зазначено, що його дружина у 2016 році заробила 837 250 грн доходу від заняття підприємницькою діяльністю. Руслан Требушкін уточнив, що вона здає в оренду два майданчики з батутами у Мирнограді. До слова, батути, вартістю 400 тис. грн, які Вікторія Требушкіна придбала у 2014 році, мер також задекларував.

Раніше через декларування недостовірної інформації (ст. 366-1 КК України) прокуратура відкрила кримінальне провадження, в рамках якого меру Покровська суд обрав міру запобіжного заходу – особисте зобов’язання до 8 червня.

Нагадаємо, за неправдиві відомості у декларації, які перевищують 344,5 тис. грн передбачена кримінальна відповідальність – штраф від 42,5 до 51 тис. грн, громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Володимир Рихліцький, журналіст руху “Сильні громади”

 

Previous Имеешь право знать: за что будут голосовать депутаты Лиманского горсовета
Next НАЗК проведе перевірку декларацій бахмутських депутатів

About author

You might also like

Е-декларування 3 Comments

Нардеп Бакулін задекларував понад 40 мільйонів гривень

Від Луганщини у Верховній раді України працює п’ять народних обранців: Шахов Сергій Володимирович (114 округ), Курило Віталій Семенович (113 округ), Дунаєв Сергій Володимирович (107 округ), Іоффе Юлій Якович (112 округ)

Е-декларування 0 Comments

Декларація депутата Сажка: як за три роки збільшити свої статки в 4 рази

З появою електронного декларування інформація про статки народних обранців стала доступною значно ширшому колу громадян. Рух “Сильні громади” проаналізував декларацію народного депутата Сергія Сажка за 2017 та порівняв її з

Е-декларування 0 Comments

Е-декларация мэра Мирнограда: зарплаты, пенсии и «сказочные» цены на недвижимость

Е-декларирование по всей Украине является ТОП-темой последних нескольких недель. В основном все внимание журналистов и общественности приковано к министрам и народным депутатам, тем не менее, декларации чиновников местного уровня также

1 Comment

  1. Викторио
    Червень 27, 06:09 Reply

    ФЛП Вячеслав Чернобровкин по всему Мирнограду держит точки “Воды Святогорья”. Возможно взятка Требушкину (в годы его мэрства в Мирнограде) за содействие в размещении точек продажи воды была проведена как возврат долга его жене 🙂

Leave a Reply