Прокурори та судді Бахмуту відкрили свої доходи

Прокурори та судді Бахмуту відкрили свої доходи

Чиновникам Бахмуту не звикати до обов’язку декларувати свої доходи. Але ж тепер вони будуть це робити у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На порталі, де кожна людина може подивитись, на що живе міський суддя, який будинок чи автомобіль він має.

В Україні з першого вересня запрацювала система електронного декларування. У реєстрі будуть зберігатися дані з декларацій чиновників, починаючи з цього року. Подавати розширені декларації з 1 вересня повинні чиновники, які займають відповідальні та особливо відповідальні посади. Серед них Президент та прем’єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і Антимонопольного комітету, голови фонду держмайна та НБУ і їхні заступники, народні депутати, держчиновники категорії “А” або “Б”, судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

В роботі цього сервісу було багато негараздів та перешкод. Він і досі працює з помилками. Користувачі сервісу скаржаться на проблеми роботи системи, такі як малий час для заповнення анкети, вибіркове прийняття електронних ключів.

Так, 4 жовтня, відбувся черговий збій системи, але вже ввечері доступ до реєстру було відновлено. «Державним підприємством «Українські спеціальні системи», на технологічному майданчику якого знаходиться апаратний комплекс Реєстру відновлено електропостачання, збої в якому сьогодні вдень спричинили обмеження до його доступу», – наголосили в НАЗК.

Однак, незважаючи на недоліки роботи системи, чиновники починають подавати свої декларації. Так, станом на 10 жовтня у Бахмуті вже 14 посадових осіб скористались послугами системи Е-декларування. Координатори «Сильні громади» проаналізували, хто був першим. Для того, щоб знайти декларації чиновників, достатньо ввести у стрічку пошуку назву міста.

Серед бахмутських чиновників задекларували свої доходи п’ять суддів, чотири працівники суду та п’ять прокурорів. Вони задекларували доходи, заробітну плату, пенсію, інші види доходу в родині, заощадження готівкою і вклади у банку, об’єкти нерухомості – землю, будинки, транспортні засоби.

З тої інформація, яка на сьогодні є на сайті найзаможніша людина – суддя Сергій Букрєй. Дохід за основним місцем роботи складає понад 425 тисяч гривень, сімейний дохід більше півмільйона. Близько 11 тисяч гривень родина отримала до бюджету від здачі в оренду майна, також в розділі доходів вказано, що 100 тисяч гривень надійшло від відчуження рухомого майна.

У власності родини знаходиться автомобілі “TOYOTA CAMRY” (придбаний 2005 року), TOYOTA LANDCRUISER 200 (придбаний в 2013 році 2011 року випуску), ВАЗ – 2106 (1980 року випуску придбано в 2008 році). У власності дружини задекларована земельна ділянка площею 1000 метрів квадратних, два житлових будинки площею 190,8 квадратних метрів (придбаний у 2009 році за 22,5 тисяч гривень) і ще один будинок площею 56,6 квадратних метрів (придбаний у 2014 році за 67 тисяч гривень). Ще один об’єкт нерухомості, що перебуває у власності дружини – офіс площею 62 квадратних метрів.

А ось найбідніший чиновник – це прокурор Євгенія Кудріна, яка переїхала в Бахмут з Дебальцево. Працює зараз в Артемівській місцевій прокуратурі. Не має прокурор у власності ні квартири, ні будинку, ні гаражу, ні автомобілю. Задекларована заробітна плата за 2015 рік складає лише 86,7 тисяч гривень.

Ще одним важливим інструментом суспільного контролю на цьому порталі є можливість не лише ознайомитися з антикорупційною нормативною базою, а й повідомити про факти корупції, які будуть розглянуті агентством. Тобто, для того, щоб стати відповідальним громадянином ми отримали ще одну можливість. Питання лише в тому, чи будемо ми користуватись нею?

Координатор “Сильні Громади” у місті Бахмут Олена Щекодіна

Previous Можливості ефективного розвитку громадянського суспільства
Next Слышать громаду не интересно или эффективность коммуникаций Рубежанского горсовета

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Найбільш заможні депутати в Олександрівському районі

Депутати місцевих рад зобов’язані були до 1 квітня поточного року подати свої електроні декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Координатори Руху «Сильні громади» перевірили

Е-декларування 0 Comments

Единый государственный реестр деклараций: тест для лиманских чиновников

С середины августа 2016 года в Украине запущена система под названием «Единый реестр деклараций лиц, уполномоченных на исполнение функций государства или местного самоуправления». Много лет подряд, начиная с 1994 года,

Е-декларування 0 Comments

Е-декларації слов’янських нардепів: будинки-привиди Олега Недави і автопарк на мільйон

30 жовтня закінчився термін подання електронних декларацій для вищих чиновників та народних депутатів України, коли останні мали задекларувати все нажите посильною і непосильною працею майно. Аналітики руху “Сильні громади” дослідили

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!