Що забув вказати у декларації мер Бахмута для податкової і пригадав для НАЗК?

Що забув вказати у декларації мер Бахмута для податкової і пригадав для НАЗК?

У цьому році обов’язкове декларування через Єдиний державний реєстр декларацій не торкнулося депутатів і чиновників. Єдина особа з органів місцевого самоврядування, яка повинна опублікувати декларацію на порталі для подальшої перевірки на відповідність Національному агентству запобігання корупції – це міський голова. Що з’явилося в електронній декларації мера Бахмута Олексія Реви і чим вони відрізняються, вивчали координатори руху «Сильні громади».

Нерухомість: забув про баню в Богданівці

На сайті Єдиного державного реєстру декларацій (ЄДРД) опубліковано дві декларації. У першому документі мер більш детально описав назви будівель нерухомості. В уточненій декларації ці об’єкти значаться як господарські будівлі.

Олексій Рева разом із дружиною задекларував чотири житлових будинки у Бахмуті та Бахмутському районі. Квартир у власності сімейства, судячи із декларації, немає.

Однак після оприлюднення електронної декларації з’ясувалося, що мер не вказав у податковій декларації бані площею 22 квадратних метри, туалету площею 3,5 квадратних метри і сараю площею 11 квадратних метрів, що знаходиться у селі Богданівка Бахмутського району.

В графі «Об’єкти нерухомості» на ЄДРД площа земельної ділянки, яка перебуває у власності дружини міського голови Бахмуту, зазначено 257 квадратних метрів, а в податковій декларації – у десять разів менше – 25,7 квадратних метрів.

Хоча є окрема графа в декларації для садового і дачного будинку в податковій декларації такий будинок площею 71,6 квадратних метрів, що перебуває у власності Олени Реви був записаний в графі «Інше нерухоме майно». У власності дружини також перебувають дві земельні ділянки в Бахмуті по 1000 квадратних метрів, придбані у різний період, які в податковій декларації подані в сумі 2000 квадратних метрів.

Рухоме майно: безцінний швейцарський годинник і зброя

Олексій Рева задекларував швейцарський годинник «HUBLOT» невідомої вартості і часу придбання. Оскільки чиновник не вказав марку годинника, то визначити його вартість складно, але середня ціна на вироби цієї марки – 10 тис. доларів.

foto_1

Елітний швейцарський годинник коштує понад 15 тис. доларів

У власності також зазначено 11 одиниць зброї – рушниці, карабіни, револьвер, придбані в період 1995-2008 року. Оскільки вони присутні у декларації, то кожен із цих виробів коштує щонайменше 121 тис грн. Цікаво, що у документі зазначена точна дата придбання, але не вказана вартість. У цій графі немає ані коштовних прикрас, ані антикварних виробів, які з’явилися в деклараціях багатьох заможних українців.

1328719887_1

Один із таких напівавтоматичних карабінів марки «СКС» під патрон калібру 7.72 є в колекції Олексія Реви

Всі машини родини записані на дружину

У власності родини міського голови Бахмута є два автомобілі – «Land Rover» моделі «Ranger Rover». На друге авто – Mercedes Benz S500 2010 року також не вказана вартість. На офіційному сайті «Mercedes в Україні» модель S500 Sedan зараз коштує 117 669 євро. Обидва автомобілі 2010 року випуску.

foto_3

Автомобіль преміум-класу Олексія Реви коштує понад три мільйони гривень

Володіння і депозити родини вражають

Міський голова зазначив, що його дружина є власником: ТОВ «Демі», активи якого оцінені більш ніж на 84 мільйони гривень», ТОВ «Донбасхліб» – 120 тисяч гривень, ПП «ТПК» – 1,9 мільйонів гривень, «Фармед» – 2590 гривень. Такі ж данні були надані в податковій декларації. Хоча всі підприємства знаходяться у власності дружини з декларації на порталі ЄДРД видно, що кінцевим бенефіціаром «Демі» і «Фармеду» є Олексій Рева.

Доходи

Міський голова задекларував 154312 тисяч гривень зарплати та отримав 22355 гривень процентів за депозитами і 19969 гривень пенсії. Його дружина задекларувала 5,6 мільйонів гривень зарплатні на «Демі», процентів від вкладів складали – 9976 гривень, пенсія – 70185 гривень. Всі ці суми збігаються з тими, що подані в податковій декларації.

Грошові активи

Мер Бахмута задекларував 50 тис. євро (у перерахунку на гривні за курсом НБУ складає 1 млн 396 тис.), 50 тис. доларів (1 млн 302 тис. грн) на банківському рахунку в ПАТ «Креді Агріколь Банк». Також Рева має понад 8 тис. доларів у банку «ПУМБ» (210 тис грн) та 12,7 тисяч гривень в «Ощадбанку».

У копії паперової декларації на сайті міськради банківські вклади розраховані у гривнях за тогочасним курсом, тому суми дещо відрізняються.

Дружина мера, як зазначено у декларації, зберігає гроші в банках лише у гривнях. Зокрема, на рахунку в «ПУМБі» у неї 71,1 тис. грн, понад 9 тис. грн в «Ощадбанку» і 8 гривень у «Сбербанку».

Акції незрозумілої вартості

У декларації за 2015 рік, розміщеній на порталі ЄДРД, міський голова вказав акції, які придбані у 2016 році за дивною ціною – 0,10 невідомо чого. Акції якого підприємства має Олексій Рева і яка їх номінальна вартість, мер, очевидно не знає, бо у декларації не вказав. Та і порахувати, скільки їх, чиновник теж не зміг. У податковій декларації цих дивних паперів зазначено 30,0, а в електронній – 300. 1100 таких же акцій за ціною «0,10» має і йог дружини. Причому у паперовій версії декларації Реви дружина не мала жодних акцій.

Координатори «Сильних громад» під час аналізу паперової і електронної версії побачили розбіжності в декларуванні землі, грошових активів у банках і акцій, наскільки вони критичні будуть вирішувати спеціалісти НАЗК.

Координатор руху «Сильні громади» у Бахмуті Анна Бокова

Previous Первоочередные нужды Покровского горсовета: флаги, чайники и сувениры
Next Маєш право знати: які питання розглянуть на сесії Олександрівської районної ради

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Е-декларация мэра Мирнограда: зарплаты, пенсии и «сказочные» цены на недвижимость

Е-декларирование по всей Украине является ТОП-темой последних нескольких недель. В основном все внимание журналистов и общественности приковано к министрам и народным депутатам, тем не менее, декларации чиновников местного уровня также

Е-декларування 0 Comments

Мариуполь лидирует среди городов Донецкой области по количеству зарегистрированных в системе Е-декларирования чиновников

Электронное декларирование вскоре станет обязательным для всех чиновников – более 350 тысяч деклараций станут доступны любому украинцу. Обязательная регистрация для чиновников висшего уровня уже началась и продлиться до конца месяца.

Е-декларування 0 Comments

У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

Заступник начальника Селидівського відділення поліції Покровського відділу поліції Олександр Мельниченко придбав новий автомобіль Kia Sorento за 1,1 мільйон гривень. При цьому його зарплата за рік складає 143 тис. грн. Іншого доходу чиновник

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!