Ефективне місто

Ефективне місто

“Ефективне місто” – проект, який здійснюється рухом “Сильні громади” ГО “Центр UA” спільно з ГО “Студена” за підтримки UCBI – Української ініціативи зміцнення громадської довіри.

Ідея проекту “Ефективне місто” полягає в тому, щоб вивчити успішний досвід вирішення проблем у тих містах, де знайшли шляхи проблем та масштабувати його у ті міста, де ці проблеми все ще актуальні.

Метою проекту є розвиток практик самоорганізації та взаємодії громадян на базі клубів “Ефективне місто” через актуалізацію важливої міської проблеми та створення алгоритму її вирішення.

Де ми працюємо?

Проект здійснюється у 16 містах Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Зокрема:

Донецька область: Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ, Бахмут, Костянтинівка, Лиман, Добропілля, Селидове, Новогродівка, Торецьк, Олександрівка.

Луганська область: Сєвєродонецьк, Рубіжне.

Дніпропетровська облась: Кривий Ріг.

Полтавська область: Лохвиця.

 

Які проблеми порушуємо?

Серед проблем, які найбільш актуальні для громади – неякісний ремонт доріг, відсутність культури сортування сміття, низька якість комунікації влади з громадою, проблема безпритульних тварин.

Чому саме ці проблеми?

Ці проблеми були визначені під час двох етапів опитування, що здійснювалося за допомогою онлайн-ресурсу “Ваша думка”. Спочатку ми розмістили опитувальники на сайтах місцевих ЗМІ, а потім у кожному місті провели опитування у фокус-групах.

Як буде реалізовуватися проект?

На першому етапі проекту ми ідентифікуємо та розповсюджуємо успішні історії щодо якісного вирішення місцевих проблем, не тільки за допомогою створених репортажів, а й під час публічних лекцій.  Визначені рушії якісного вирішення проблем поділяться своїми історіями успіху з 16 громадами під час цих лекцій.

Крім того, у містах будуть створені клуби “Ефективне місто”, куди увійдуть усі зацікавлені містяни.  До кінця року вони збиратимуться двічі на місяць та напрацьовуватимуть концепт спільних дій для вирішення визначеної проблеми.

Напрацьовані алгоритми вирішення проблем будуть представлені під час громадських обговорень, на яких, також, запланове підписання Меморандуму з представниками місцевої влади та бізнесу щодо наміру до вирішення місцевої проблеми.

Фінальним етапом проекту стане проведення масштабного форуму у Києві, де представники клубу “Ефективне місто” та інші громадяни зможуть поділитися напрацьованим драфтом та досвідом у вирішенні проблем.

Крім того, протягом дії всього проекту  запущено онлайн-кампанію у Фейсбук, де кожен може поділитися історією вирішення проблеми із залученням громади під хештегом #ефективне_місто.

Як ми поширюємо інформацію про успішні приклади?

Команда Руху спільно із виданням “Українська правда. Життя” підготує репортажі про те, чому ці приклади є історіями успіху для інших громад.

Також, для більш фахового підходу щодо вирішення місцевих проблем у кожному місті будуть організовані лекції. Спікерами стануть люди, які стали рушіями вирішення певної проблеми у своєму місті.

Які міста стануть прикладами?

Ми визначили 8 міст в Україні, які мають цінний досвід вирішення схожих проблем. Зокрема, Львів та Ужгород можуть слугувати добрим прикладом вирішення проблеми безпритульних тварин. Тростянець та Дрогобич – мають досвід якісної комунікації між владою та громадою. Активісти Маріуполя, Часів Яру та Лиману поділяться досвідом результативного контролю за якістю ремонту доріг. Іллінці стануть прикладом мотивації громади до сортування сміття.

Дізнатися більше про історії успіху з цих міст можна з наших матеріалів на сайті “Українська правда. Життя”

На все воля політична, або як Дрогобич стає розумним містом

“Львів дружній до тварин”, або Як працює сучасний центр для безпритульних чотирилапих

Тростянець: місто, у якому змогли домовитися

Сміття можна перетворити на гроші і квіти. Досвід громади Іллінців

 

Клуби “Ефективне місто”

У містах будуть створені клуби “Ефективне місто”, куди увійдуть місцеві активісти та представники місцевого самоврядування, засобів масової інформації, громадських об’єднань, органів самоорганізації населення та інші зацікавлені особи. До кінця року вони збиратимуться двічі на місяць та напрацьовуватимуть концепт спільних дій для вирішення тої чи іншої проблеми. Учасники клубу підпишуть меморандум про співпрацю.

Фінальним етапом проекту стане масштабний форум у Києві, де представники осередків клубу представлять свої алгоритми вирішення проблем.

Якого результату ми очікуємо?

Ми хочемо бачити громаду, яка вміє організовано діяти задля вирішення найбільш актуальних проблем: ідентифіковувати проблеми, причини їх виникнення, перепони у вирішенні та напрацьовувати ефективний алгоритм їх вирішення.