Координатор руху “Сильні громади Донеччини” Валентин Краснопьоров взяв участь у зустрічі Президента України Петра Порошенка з громадськими діячами

Координатор руху «Сильні громади Донеччини» Валентин Краснопьоров був запрошений на зустріч представників громадських організацій з Президентом України. Темою було громадянське суспільство, його розвиток і взаємодія з державною владою. Під час зустрічі Петро Порошенко підписав Указ “Про сприяння розвитку громадянського суспільства”.

Президент наголосив на важливості розвитку громадянського суспільства, поштовх якого ми всі відчули на Майдані. Подальша потреба його розвитку, за словами Петра Порошенка, була одною з причин чому він не підтримав військовий стан і не пішов шляхом урізання громадянських прав і свобод у ситуації нападу російського агресора. В скрутних умовах влада робила все, аби з одного боку посилювати обороноздатність, а з іншого не нашкодити громадському розвитку.

Далі розмова мала достатньо неформальне спілкування. Де представники громсектору піднімали важливі питання: від спрощення діяльності до сприятливих умов роботи благодійних організацій.

Координатору нашого руху теж вдалось взяти слово. Він наголосив про важливість розвитку громадської активності в громадах і зауважив, що це – питання національної безпеки. Адже в процесі децентралізація при відсутності громадського контролю на місцях, а також при повільному реформуванні правоохоронних органах, може дати зворотній ефект та привести до збільшення політичної монополізації і розвитку феодальних практик. Особливо це стосується Донбасу, який до Майдану був у найскрутнішому становищі щодо розвитку громадянських свобод та можливостей.

Для подальшого розвитку громадської активності, зауважив Краснопьоров, потрібно і далі розширювати можливості впливу і контролю. Координатор руху навів приклади вже зроблених кроків, а саме привітав усіх із впровадженням в дію поіменного голосування депутатів у місцевих радах, що неодмінно стане гарним інструментом для громадськості та покаже мешканцям справжнє обличчя кожного місцевого депутата. Разом з тим існує велика кількість проблем, які стримують розвиток сектору. Мова йде як про складність прийняття інструментів впливу і контролю у великій кількості містах Донбасу. Коли місцева влада сповільняє процеси прийняття статутів, відкритих регламентів, інструментів: електронних петицій чи доступних громадських ініціатив. Також, існує проблема необ’єктивного використання ресурсів, які влада виділяє на громадський сектор. Валентин Краснопьоров наголосив, що мова йде навіть не про гроші, а до прикладу, про приміщення, які надаються громадським організаціям на місцях. Часто місцевий ресурс надається лояльним до влади ГО. І є випадки, коли такі організації явно використовуються в політичній боротьбі, особливо під час виборів. Що тільки стримує демократичний розвиток та продовжує життя політичним монополіями на місцях. Тому, громадськість з представниками влади має вирішити питання додаткових можливостей громадськості в громадах, а також розробити чіткі, згідно конкретних продуктів і користі суспільству індикатори підтримки ГО сектору з боку держави.

Також Валентин Краснопьоров зробив акцент на важливості співпраці громадського сектору з владою в процесі здійснення державної політики. Чого на сьогодні вкрай не вистачає. Прикладом тому було проведення виборів в Донецькій і Луганській областях, коли громадськість вимушена була стучатися до представників влади, аби зрозуміти чи відбудуться вони і де.

Також координатор «Сильних громад Донеччини» наголосив на проблемі стану врядування у містах Донбасу, де вибори через небезпеку не відбулися і до рішення якої громадськість теж не долучена. Мова йде про міста: Бахмут, Торецьк, Костянтинівка, Авдіївка тощо. Відсутність нової обраної влади з однієї сторони, або військово-цивільних адміністрацій з іншої, залишає там владу обрану в 2010 році. Така ситуація делегітимізує врядування та створює проблеми, які тільки нарощується. Тому надто важливо сьогодні розібратися в ситуації та нарешті визначити стан врядування в прифронтових територіях: провести вибори або ввести ВЦА.
Насамкінець Краснопьоров звернув увагу наголосив на нову проблему, яка сталась через відсутність участі взаємодії з громадськістю в процесі прийняття рішень – на проблему з соціальними виплатами переселенцям, коли влада зробила різке рішення їх призупинення певній категорії громадян і знов роздмухала пожежу. Слабка виваженість виважених рішень створює тільки ризики для влади і зменшує довіру до її дій у населення, що б’є по ефективності державного управління.

Президент наголосив про важливість взаємодії у складних питаннях. Складність з виборами пояснював важкістю перемовин серед влади. В цій ситуації Петро Порошенко був за демократичні вибори, аби показати світу демократичність країни та довести нісенітницю наявності внутрішнього конфлікту. Адже де можна провести демократичні вибори, там немає конфлікту. Також Президент подякував усім громадським діячам, які працюють у складних умовах на Донеччини та Луганщині, цей внесок дуже важливий для України.

Щодо інших питань, то Президент запропонував взаємодію та доручив заступнику голови Адміністрації Президента Ростиславу Павленку зустрітися з озвучених питань. І справді, така зустріч згодом відбулась – сторони обговорили низку питань, навіть ширших, ніж піднімалися на круглому столі: визначення врядування, інформаційна безпека, стан прав і свобод в зоні АТО, вирішення проблем регіону тощо.

«Сильні громади Донеччини» вітають сигнал влади, яка вибудовує діалог з громадянським суспільством. Сподіваємося на подальшу конструктивну і практичну співпрацю у вирішенні окреслених проблем.

Previous Активисты Дружковки настаивают на проведении госзакупок через систему Prozorro, мэр города - против
Next Чем грозят реформы в школьных столовых для карьеры их работников и кошельков родителей учащихся?

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Активисты зовут нардепа Геллера в Покровск

26 октября 2014 года Евгений Геллер был избран народным депутатом Украины VIII созыва как самовыдвиженец по избирательному округу № 50 в Донецкой области, включающему в себя города Мирноград (Димитров), Доброполье,

Громади 0 Comments

Краматорское море мусора.

Движение «Сильные громады» с помощью портала «Ваша думка» провели опрос жителей на тему, какая проблема волнует их больше всего. Грязный город и экология заняли 2-е место. На первом традиционно оказались

Громади 0 Comments

Рух “Сильні громади Донеччини” пропонує залучити громадськість до роботи над стратегією міста

Рух “Сильні громади Донеччини” звертається до Слов’янської міської ради з пропозицією залучити широке коло громадськості до роботи над стратегією розвитку Слов’янська   Слов’янська міська рада 84122, Україна, Донецька область М.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!