Гаряче засідання депутатської комісії – статут, Prozorro, однорукі бандити

Гаряче засідання депутатської комісії – статут, Prozorro, однорукі бандити

15 березня у Слов’нську відбулось важливе засідання комісії міської ради з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку, регуляторної політики та протидії корупції, де було винесено питання щодо статусу громади та впровадження системи Prozorro.

В своєму монастирі зі своїм статутом

Статут є ключовим документом для міста. Він запускає механізми місцевої демократії, містить норми і правила взаємодії між різними органами місцевої влади, мешканцями міста та громадськими організаціями. Документ дасть можливість громаді брати безпосередню участь у вирішенні нагальних проблем міста. Саме ефективний статут дасть змогу заповнити правові прогалини співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування та допоможе зняти градус напруги між ними.

Сьогодні профільна комісія оголосила про створення робочої групи для опрацювання та розробки статуту міста Слов’янська. Велику хвилю суперечок викликало обговорення складу робочої групи.

Представники виконкому та частина депутатів наполягали, що написанням статуту має займатися не активісти, а депутати, оскільки вони є представниками всього населення міста, а не лише певної громадської організації, та представники виконкому, оскільки вони є компетентними особами у сфері права та іншого. Представники ж громадськості наполягали, що факт написання механізмів контролю стороною, яку і мають контролювати виглядає дуже дивно.

В результаті довгих суперечок було прийнято компромісне рішення затвердити склад робочої групи в кількості 15 чоловік. Серед яких : п’ять – представники депутатського корпусу (голови фракцій), п’ять – представники виконкому міста і п’ять представників громадськості. Критерієм відбору представників громадськості вирішили враховувати власні пропозиції від ГО щодо статуту. Попередньо, секретар Кім Жан назвав дві організації – Гуртом Слов’янськ та рух «Сильні громади Донеччини». Але це лише попереднє рішення, роботу над персональним складом групи поклали на начальника відділу внутрішньої політики.

Імітація прозорості

Ще одним важливим процесом для міста є запровадження системи електронних закупівель Prozorro. Впровадження таких інновації дає не лише змогу економи державні кошти, а є і значним кроком у подоланні корупції. Електронні закупівлі роблять процес тендерного відбору максимально публічним, а отже полегшують контроль грошових потоків міста. Крім того, використання системи електронних закупівель суттєво спрщує життя як чиновникам, так і бізнесменам – це дозволяє заощадити дорогоцінний час на заповнення зайвих . На сьогодні вже в багатьох містах України вже оцінили переваги використання Prozorro – на Донеччині рішення про обов’язковість використання цієї системи ухвалили депутати Краматорська та Маріуполя.

Процес впровадження Prozorro триває і у Слов’янську. Дуже гарячими і навіть скандальними були обговорення прийняття цього рішення на профільній комісії. Так представники фракції Самопоміч неодноразово пояснювала користь таких закупівель, декілька разів закликали депутатів включити громадянську позицію та зверталися з особистим проханням підтримати дане рішення. Наріжним каменем стала і допорогова сума закупівель. Пропозицією Самопомочі було встановлення порогу в 10 тисяч гривень. Присутні ж члени міськвиконкому та частина депутатів наполягали на встановленні для різних відділів різної допорогової суми. Рішення на голосування все ж було поставлено, але не підтримано депутатами. Після чого фракція Самопоміч покинула залу засідань, наголошуючи на принциповій незгоді з таким рішенням. Цікаво, що однією з причин існування цієї комісії, яка відображена в назві, є протидія корупції. Але поки ми бачимо, що у більшості депутатів не помітно бажання боротися з корупцією у сфері закупівель.

Враховуючи корупційний скандал у місті  та разом з цим зростання градусу напруги серед населення дуже дивно та нелогічно виглядає небажання депутатів запровадити електронні закупівлі. Адже саме завдяки такій системі вдасться уникати подібних ситуацій. Тому рух «Сильні громади Донеччини» закликає представників місцевого самоврядування м. Слов’янська якнайшвидше приступити до впровадження електронних закупівель. За прикладами, як це зробили в Краматорську і Маріуполі.

Чи знайдуть управу на одноруких бандитів?

Також на комісії піднімалися і інші важливі питання. Зокрема наявність грального бізнесу у Слов’янську. Громада міста вже довгий час намагається вирішити це питання та нажаль, поки ситуація залишається не вирішеною. Зволікання у цьому питанні може тільки збільшити градус напруги і вивести остаточно ситуацію у поза правове поле, коли боротьба проти ігроманії буде мати не правові форми. Закликаємо владу та правоохоронні органи до активної участі у вирішенні цієї проблеми.

Як ми бачимо, ситуації в місті і складна, і дещо неоднозначна: поруч з небажанням впроваджувати електронні тендерні процедури та наявністю незаконного грального бізнесу є ініціатива влади до розробки статуту громади разом з представниками громадськості. За цими процесами продовжують спостерігати представники руху «Сильні громади Донеччини».

Марія Середа, координатор руху «Сильні громади Донеччини» у Слов’янську

Previous Сильные громады – чистый город
Next Дружковке нужна стратегия развития!

About author

You might also like

Правоохоронні структури 0 Comments

Як минув тиждень на Донбасі: короткий огляд новин

«Сильні громади» продовжують відстежувати події на Донеччині, які потрапляють у поле зору місцевих ЗМІ. Для того, щоб тримати вас в курсі основних подій, що відбуваються у найбільших містах, ми вирішили

Доходи депутатів 0 Comments

Секрети сайтів міськрад Слов’янська, Артемівська і Красного Лиману

Експерти руху «Сильні громади Донеччини» здійснили перший етап дослідження  відкритості міських рад Донецької області – оцінка сайтів міських рад, їх наповнення та доступності інформації. Результати сайтів міськрад Артемівська, Слов’янська  та

Громади 0 Comments

В Слов’янську активісти вивчали особливості місцевих виборів

В Слов’янську 25 та 26 вересеня відбувся тренінг “Місцеві вибори-2015” для громадських активістів, волонтерів і журналістів. Дізнатися про новації виборчого законодавства та контролю за військово-цивільними адміністраціями приїхали гості з Дзержинська, Дружківки, Краматорська, Добропілля,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!