У рейтингу ефективності комунікації серед міст Донеччини лідирує Краматорськ

У рейтингу ефективності комунікації серед міст Донеччини лідирує Краматорськ

У поняття ефективності комунікації входить як наявність у міській раді положень, які забезпечують правову основу для того, щоб мешканці могли отримати потрібну інформацію, так і впровадження інструментів, які б уможливлювали зворотний процес комунікації влади з громадою. Ми характеризували ефективність комунікації за 22 критеріями.

Як показує дослідження “Сильних громад”, у містах Донеччини є чимало проблем у налагодженні ефективного діалогу між владою та громадою. Краматорськ, який є першим у рейтингу, набрав лише 24 бали із 40, що становить 60%. Бахмутська міська рада, яка є другою в рейтингу ефективності комунікації набрала трохи більше половини балів. Найгірші показники у Дружківки, яка набрала лише 4 бали із 40. Тобто лише десята частина вимог відповідає законодавству.

prozoristkrm

Краматорськ має перше місце у рейтингу ефективності комунікації влади з громадою. І хоча для налагодження якісного діалогу ще потрібно працювати, великою мірою місце у рейтингу місто отримало через запроваджені механізми контролю та участі громадян у місцевому самоврядуванні. Так, наприклад, завдяки Положенню про місцеві ініціативи будь-який мешканець міста може зареєструвати проект рішення на сесію без участі депутата, а з допомогою затвердженого Порядку розгляду електронних петицій можна підняти актуальні для містян питань, які міський голова зобов’язаний розглянути та надати відповідь.

Краматорськ є першим містом у Донецькій області, яке впроваджує інструменти участі громадян в розподілі бюджету. На сайті міськради зареєстровано проект рішення про впровадження Цільової програми «громадський бюджет», згідно якого міська рада виділяє щорічно 1% місцевого бюджету на конкурс проектів. Проект може подати будь-хто з мешканців міста.

Варто позитивно відзначити роботу зі зверненнями громадян та доступом до публічної інформації. На сайті міськради доступна електронна форма «Інформ запит», яка дозволяє в режимі онлайн звернутися до органів місцевого самоврядування із запитом на  інформацію згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації». Також працює відділ з питань преси, інформації та зв’язків з громадськістю, який відповідає за цей сектор роботи. Інформаційний запит також можна подати у паперовій формі безпосередньо і міській раді.

Також працює відділ по роботі зі зверненнями громадян. Його завданнями є розгляд всіх звернень до міської ради, контроль розгляду звернень у підпорядкованих структурах та організація прийому громадян секретарем міської ради, міським головою, заступниками міського голови, керуючим справами. Відділ постійно оновлює на стенді графіки прийому посадових осіб, та публікує ці графіки на сайті.

На офіційному сайті Краматорської міської ради є окремий розділ «Підприємцю», який містить корисну інформацію для досвідчених підприємців, які шукають нові ринки збуту та початківців у бізнесі. Тут є документація, яка необхідна для продажу державі за допомогою тендерів та системи електронних закупівель “ProZorro”.

На сайті також опублікована інформація про конкурси для підтримки малого та середнього бізнесу від ПРООН, торгово-промислової палати, інших міжнародних організацій.

Також в місті працює координаційна рада з питань розвитку підприємництва під головуванням Панкова А.В., до складу якої входять підприємці та представники виконкому.

Вельми зрозуміло на сайті опубліковані інвестиційні проекти, які заплановано реалізувати в 2016 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, Європейського інвестиційного банку, НЕФКО та ЄБРР.

Previous Рейтинг прозорості міст Донеччини: місце Краматорська
Next Активисты движения «Сильные громады» просят чиновников Покровска быть более открытыми и прозрачными

About author

You might also like

Громади 1Comments

Відновлюємо історію Слов’янська: каплиця Залеських та склеп Шнуркових

У Слов’янську між вулицями Ярослава Мудрого, Шевченка та Труновій розташоване старовинне кладовище, на якому частково збереглися каплиця Залеських та склеп Шнуркових. Ці люди були меценатами, промисловцями та фактичними засновниками новітньої

Місцеві депутати 0 Comments

Депутатство по-селидівськи: гонитва за статусом чи зважений намір людини служити громаді

Минуло більше року, як селидівська громада ввела до міської ради нових народних обранців. Депутатський склад VII скликання виявився різноманітнішим щодо кількості партій, ніж попередній. Так, до нього ввійшли фракції «Опозиційний

Громади 0 Comments

В Краматорске депутаты не пришли на публичную лекцию об их работе

1 марта в молодёжной платформе «Вільна Хата» прошла публичная лекция на тему «Стандарты демократии в работе депутатов», которую провели активисты движения «Сильные громады». Лекция состоялась из двух частей: презентации по

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!