Безпритульні тварини у Добропіллі: «Ми не винні, що живемо!»

Безпритульні тварини у Добропіллі: «Ми не винні, що живемо!»

На сьогодні проблема безпритульних тварин стоїть досить гостро, на Добропільщині у тому числі.  Жителі міста скаржаться на велику кількість собак. А волонтери скаржаться на байдужість жителів, котрі не лише проходять повз чужої біди, а деякі ще й знущаються з тваринок, більше того – примножують число бродяжок власними, виставляючи на вулицю «іграшку», що набридла. Лише місяці за два тому на сесії було прийнято рішення про визнання котів частиною екосистеми. Це було зроблено для того, щоб котів більше не виганяли з підвалів та інших нежилих приміщень, бо ті допомагають у знищенні гризунів. Гуманне рішення не дуже охоче сприйняли на сесії. Депутати між собою, на чолі з головою, говорили про деяку безглуздість рішення, а підтримали його лише з примарною надією на те, що міжнародні організації можуть давати гранти таким містам. Це рішення лобіювали самі волонтери, створивши петицію, яка вперше набрала необхідну кількість голосів. Жителі активно підтримали ініціативу, яка була впроваджена вже в багатьох сучасних та успішних містах.
Під час проведення фокус-групи рухом «Сильні громади» – половина респондентів відмітило і той факт, що сьогодні вкрай необхідно затверджувати програму по стерилізації тварин на рівні міста. Волонтери єдиного товариства захисту тварин «Вірність» – вже готують петицію на цей рахунок. До цього – вони також займались стерилізацією, яка проходила у два етапи. Проте, це було за їх власною ініціативою та коштом мешканців міста, які жертвували їх на загальнокорисну справу. Влада рішення волонтерів підтримала та надала місце для проведення.

Слід пам’ятати, що стерилізувати потрібно системно, а була стерилізована лише невелика частина тварин. Цікава думка прозвучала від опитаних, які стверджують, що стерилізація – це також не гуманно, наполягаючи на притулку, де, все одно, також, по великому рахунку, необхідна стерилізація.

Деякі активісти (їх менше, проте їх думка помітна)  вважають, що гуманно вирішити цю проблему просто не вдасться, бо популяція бездомних тварин вже надто неконтрольована, а близькість до зони АТО –  ще більш ускладнює епідеміологічну ситуацію, і вже зафіксовані випадки сказу.  Тож вони вважають за доцільне відстріл, що завжди спричиняє гарячу дискусію між ними та захисниками тварин.

Нещодавно представники товариства захисту тварин – виграли грант на площадку для вигулу тварин. Тож, після реалізації – хоча б по цій складовій проблеми намічаються позитивні зрушення.

На сьогодні багато мешканців Добропілля обурені поведінкою влади, бо під час публічних консультацій голова міста заявив, що він не помічав бездомних собак та вони на нього не нападають.

Отже, основні тези, що ми почули і від учасників фокус-группи, і під час раніше проведених публічних консультацій – такі:

  1. Безпритульні тварини збиваються у зграї та нападають на людей.
  2. ТЗТ «Вірність» займається стерилізацією за власний кошт, та як може вирішує дану проблему. Волонтери обурені тим, що більшість мешканців байдужа до цієї проблеми, а волонтери часто знаходять понівечених тварин, що постраждали від людських рук. Також нас запевнили в тому, що тварини страждають більше, ніж люди в даній ситуації. Волонтери навели приклади жорстокого поводження з тваринами, такі як розіп’яті собаки тощо.
  3. Відсутні місця для перетримки, стерилізації бездомних тварин.
  4. Люди отруюють тварин, намагаючись самостійно вирішити проблему популяції, а це спричиняє велику небезпеку як для домашніх тварин, які випадково можуть потрапити «під репресії», так і для дітей.

Багато мешканців покладає відповідальність саме на владу та мера особисто. Але винні і громадяни, які займають безвідповідальну позицію до чотирилапих питомців. Вони викидують на вулицю навіть домашніх тварин, котрі потім примикають до зграй. Інші громадянт поводяться жорстоко з тими, хто не може себе захистити. Вони не допомагають волонтерам і головне – зовсім нічого не пропонують владі.  Все це роблять тільки представники єдиного на три міста (Добропілля та міста-супутники Білицьке та Білозерське, де ситуація ще більш катастрофічна) товариства захисту тварин. Ускладнює ситуацію і близкість до зони АТО, звідки також йдуть безпритульні тварини, котрі є вже дикими, а за ствердженнями волонтерів. З місцевого бюджету ТЗТ «Вірність» було виділено 19,9 тис. грн.. для гуманного відлову тварин. Всі інші витрати волонтери покривають коштом добровільних пожертв.

 

У суботу, 23 вересня, з 12:00 до 14:00, у Добропіллі відбудеться публічна лекція «Знайти дім для Сірка: Як вирішити проблему безпритульних тварин?». Лекцію проведе Оксана Кошак – директорка КП «Лев» із міста Львів, котра приїде до Добропілля спеціально, щоб поділитись досвідом, як їх вдається знаходити родини для 60% тварин, як вони проводять стерилізацію на рівні міста та багато інших порад, для  успішного вирішення проблеми безпритульних тварин.

 

Previous Имеешь право знать: создание спортивных секций в Лимане и покупка жилья
Next Заступник міського голови Бахмуту та гості зі Львова відвідали стерилізаційний майданчик

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Суд відкрив провадження щодо неправомірності дій Селидівської міської ради при голосуванні за заступника мера

Селидівський міський суд надіслав ухвалу про відкриття провадження за позовом депутата Віталія Грицака щодо неправомірного призначення на посаду заступника мера Селидового Івана Охомуша.  Засідання призначено на 3 листопада о 9:30.

Громади 0 Comments

Селидове і Курахове: шукаємо ключі до наболілих питань разом з “Сильними громадами Донеччини”

З 17 по 23 березня в містах Донецької області за ініціативи руху “Сильні громади Донеччини” відбулася серія круглих столів, присвячених інструментам впливу городян на процеси прийняття рішень та успішним прикладам

Громади 0 Comments

Чешская негосударственная гуманитарная организация «Человек в беде» (People in need) в Украине проводит конкурс по предоставлению грантов для создания рабочих мест на территории Донецкой области.

  ЦЕЛЬ ПРОЕКТА Стимулирование действующего бизнеса, который имеет потенциал к расширению и созданию новых рабочих мест для населения проживающего вблизи линии разграничения. КТО МОЖЕТ ПРИНЯТЬ УЧАСТИЕ В ПРОЕКТЕ? Участие в

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!