Чи ефективно здійснює комунікацію Торецька міська рада з громадою: аналіз руху «Сильні громади»

Чи ефективно здійснює комунікацію Торецька міська рада з громадою: аналіз руху «Сильні громади»

Законодавством України гарантоване право громади на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні. Впровадження інструментів взаємодії дозволяє людям прямо та незалежно вирішувати питання своєї життєдіяльності. Статут територіальної громади, електронні петиції, громадські слухання, звітування органів влади, громадська експертиза, місцеві ініціативи, загальні збори громадян, зворотній зв’язок  – це ті важелі, які дозволяють реалізовувати народовладдя.

Чи діють такі інструменти в Торецьку, дізнавались активісти руху «Сильні громади».

 

Інструменти взаємодії.

В березні цього року «Сильні громади» провели круглий стіл в Торецьку, розпочавши адвокацію з впровадження інструментів взаємодії громадськості з місцевою владою. На зустрічі було досягнуто домовленості щодо спільної участі в розгляді проектів відповідних документів, їх обговорення та включення до порядку денного сесії міської ради.

Координатор руху Андрій Грудкін надав на розгляд проект статуту та вілповідних положень, провівши презентацію на одному з засідань постійної комісії міськради. Нажаль станом на сьогодні питання не розглядається, що свідчить про саботаж з боку влади та порушення домовленостей.

Мешканці міста питають звертаються до Сильних громад з питанням, чому на сайті доступний у тестовому режимі сервіс електронних петицій, натомість він нормативно не врегульований.

Фото1

 

Що стосується статуту територіальної громади, то було два варіанти документа, один з яких був адаптований для соціальних, економічних, культурних, адміністративно-територіальних особливостей міста. Було зроблено пропозицію створити робочу групу з розгляду проектів статуту із залученням громадськості та поставити питання на публічне обговорення, натомість такі ініціативи були відхилені секретарем міської ради Юрієм Євсіковим. Наразі питання статуту, як і інших інструментів взаємодії, зависло в повітрі.

 

Фото2

 

Звітність

У відповідності з Законом України «Про місцеве самоврядування»,  міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Законом та Регламентом Торецької міської ради передбачене звітування виконавчого комітету, депутатів та інших представників місцевого самоврядування.

Натомість таких звітувань не здійснюється, а запропонований «Сильними громадами» проект положення про звітування до розгляду не приймається. Таким чином, знову порушуються права громадян, надані їм законом.

 

Фото 3

 

Фото4

 

 

 

Зворотній зв’язок

Зворотній зв’язок між громадянами та владою в Торецьку здійснюється завдяки опціям «Телефон довіри» та «Гаряча лінія». Торечани можуть з 10.00 до 11.00 зателефонувати міському голові, його заступникам та черговому. Також комунікація здійснюється на особистих прийомах громадян, графік яких розміщено на сайті.

Крім того, на офіційному інтернет-порталі оприлюднено щоквартальну інформацію про стан розгляду звернень громадян.

 

Фото6

 

 

Інновації місцевого самоврядування

Численні інновації місцевого самоврядування, які з успіхом впроваджуються в громадах України, нажаль не знаходяться в порядку денному торецької влади. Не прийнято програму прав жінок та чоловіків, поза увагою залишається питання запровадження бюджету громадської участі, який вдало діє в Краматорську. Відсутня інфографічна інформація – візуалізація розпорядження коштами місцевого бюджету.

Разом з тим, на сайті розміщена аплікаційна форма для онлайн-звернення до органів місцевого самоврядування.

 

Фото7

Розділ «Вакантні посади» є в наявності, але не містить жодної інформації.

Заповнено інформацію для бізнес-сектору, яка відноситься до питань регуляторної політики, в тому числі план, звіти відстеження, реєстр та аналіз регуляторних актів.

 

Фото8

 

Загалом в основу дослідження було покладено 32 критерії. Позитивні моменти в питаннях зворотнього зв’язку повністю нівелює відсутність інновацій та цілеспрямоване не впровадження інструментів громадської участі. Набравши 10 балів з 40, Торецька влада  посіла низьке 7 місце за критерієм ефективності комунікації.

«Сильні громади», за підтримки місцевих інститутів громадянського суспільства не зупиняються на шляху до  покращення рівня забезпечення законних прав громади Торецька.

 

Координатор руху «Сильні громади» Центра UA в Торецьку Андрій Грудкін

Previous Ефективність комунікації Маріупольської міської ради. Аналіз
Next Напівпрозорі. Роздивляємось місцеве самоврядування в Торецьку.

About author

You might also like

Громади 0 Comments

E-Data в Слов’янську. Частина 1: закрите інвестиційне управління та комунальні підприємства

Україна робить все більше кроків в сторону прозорості публічних коштів. Однією з найкращих платформ, які вже допомагають громадянам країни слідкувати за витратами коштів платників податків державними підприємствами, органами влади різного

Громади 0 Comments

Круглий стіл у м. Добропілля: публічні обіцянки першого заступника міського голови та чи готова міська влада до змін?

18.03.2016 у будинку Добропільського міськвиконкому відбувся «Круглий стіл» РОЗВИТОК МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ У ДОБРОПІЛЛІ: ІНСТРУМЕНТИ ВПЛИВУ НА МІСЦЕВУ ВЛАДУ, за ініціативою руху «Сильні громади Донбасу» всеукраїнської громадської організації Центр UA, присвяченого

Міські ради 0 Comments

Курс на ProZorro: имеет ли политическую волю военно-гражданская администрация Луганщины к экономии бюджета

Более месяца активисты движения «Сильные громады» пытались направить Главе Луганской областной государственной администрации Юрию Гарбузу предложение о снижении суммы допороговых закупок в системе Prozorro. Все началось с отсутствия адреса электронной

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!