Чи сапавді використовувати ProZorro в Рубіжному не актуально?

Чи сапавді використовувати ProZorro в Рубіжному не актуально?

Вже кілька років чиновники та активісти сперечаються щодо користі пониження порогів для проведення обов’язкової процедури закупівель. Наразі ці пороги становлять 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 мільйона гривень для робіт. Деякі міські ради власними рішеннями понизили ці пороги на рівні міст, зобов’язавши розпорядників публічних фінансів на місцях проводити публічні допорогові закупівлі замість укладання прямих договорів з постачальниками. Часто це призводило до значної економії коштів, особливо у бюджетній сфері. Та, звісно ж, така процедура вимагає більше зусиль та більше часу. Тому рубіжанські керманичі вирішили, що просто будуть контролювати розпорядників, моніторити їхні закупівлі.

Однак під час проведення моніторингу закупівель виконавчого комітету Рубіжанської міської ради ми натрапили на Звіт про укладений договір на закупівлю комп’ютерного обладнання від 2 травня 2018 року, згідно з яким замовник придбав комп’ютерне обладнання у ФОП Василенко О.В. за прямим договором на суму 49849 грн.

Як і зазвичай, замовник не забажав викласти сканкопію договору, однак у описі лотів чітко вказав, що саме було придбано.

Відповідно до умов закупівлі придбане обладнання:

  • БФП формата АЗ Kyocera TASKALFA 1800 1102NC3NL0 Цифрове БФП — 2 штуки
  • Принтер Canon i-SENSYS LBP613Cdw (1477С001) з додатковим комплектом кольорових картриджів 045Н — 1 штука

Ми перевірили ринкову вартість такого комплекту обладнання в інтернет-магазині Розетка і виявили, що воно коштує значно менше:

  • БФП формату АЗ Kyocera TASKALFA 1800 1102NC3NL0 Цифрове БФП — 9500 грн.

Принтер Canon i-SENSYS LBP613Cdw (1477С001) коштує 8000 грн.

Картридж 045Н кольоровий — 1875 грн

Картридж 045Н чорний — 2354 грн

Таким чином загальна ринкова вартість комплекту становить 34979 грн.

Тобто, не забажавши провести допорогову процедуру чи хоча б банальний моніторинг цін на аналогічне обладнання, виконавчий комітет Рубіжанської міської ради придбав комп’ютерне обладнання за бюджетні кошти за ціною, яка на понад 40% вища за ринкову, переплативши майже 15 тисяч гривень. І це при тому, що 2018 рік у Рубіжному заявлений як рік тотальної економії бюджетних коштів.

Так, може, все ж таки керманичам міста та Рубіжанський міській раді варто переглянути власне рішення щодо неактуальності зниження порогів закупівель?

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко 

Previous Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Костянтинівської міської ради
Next Ефективність роботи близька до нуля – депутатський рік Сергія Тарути

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Круглі столи на тему: «Рейтинг прозорості місцевих рад-2016».

  26 вересня у Сєвєродонецьку та Рубіжному на Луганщині  відбудуться круглі столи на тему: «Рейтинг прозорості місцевих рад-2016». Захід у сєвєродонецьку відбудться з 09.00 до 11.00 у кризовому медіа центрі

Громади 0 Comments

Як працюють депутатські приймальні у Маріуполі

Регулярний прийом мешканців округу є одним із обов’язків депутатів місцевих рад визначених законодавством. Депутат зобов’язаний визначити час та місце і не рідше одного разу на місяць вести прийом, розглядати пропозиції,

Громади 0 Comments

Как депутаты Красноармейска принимают своих избирателей

10 декабря Красноармейская избирательная комиссия на первой сессии городского совета огласила результаты местных выборов-2015. За несколько месяцев деятельности, депутаты должны были освоиться с новыми обязанностями и начать работу по разрешению

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!