Чи стала влада Краматорська відкритою та прозорою після зауважень активістів: огляд від руху «Сильні громади»

Чи стала влада Краматорська відкритою та прозорою після зауважень активістів: огляд від руху «Сильні громади»

23 червня 2016 року активісти руху представили дослідження відносно відкритості, прозорості та ефективності комунікації Краматорської міської ради перед представниками органів влади, журналістами та громадськими активістами на круглому столі за темою «Рейтинг прозорості місцевих рад Донбасу-2016». Після заходу координатори руху подали пропозицію, що отримала підтримку від громадськості, однак не була повністю реалізована міською владою.

На круглому столі активісти наголосили, що виявили під час аналізу відкритості, прозорості та ефективності комунікації за 132 індикаторами низку проблем у діяльності місцевої влади.

Так, у приміщенні ради відсутній стенд, на якому мешканці могли б подивитись важливу інформацію про адреси та графіки особистого прийому депутатів, міського голови та його заступників, роз’яснення положень Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації» та інше.

Також, під час дослідження офіційного сайту Краматорської міської ради було виявлено низку недоліків. Зокрема, відсутність інформації про інструменти взаємодії влади з громадою; не актуальні анонси подій; відсутність інформації про біографічні дані міського голови, депутатів міської ради, інформації про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги та інше.

foto-1

Після розгляду звернення влада міста додала на сайті новий розділ «Активному громадянину», у якому міститься інформація про місцеві ініціативи, порядок проведення консультацій з громадськістю. Крім того, на сайті була створена можливість  подати інформаційний запит, електронне звернення та петицію.

foto-2

Розміщена інформація про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги, вакантні посади та змінений механізм роботи «Календаря подій»: з’являється актуальна  інформація про дату, час та місце проведення сесій міської ради, виконавчого комітету.

Однак, і досі відсутні біографічні дані депутатів ради та заступників міського голови, декларації про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру депутатів, проекти рішень міської ради та виконавчого комітету.

Положення про порядок проведення громадських експертиз, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків не прийнято.

До Статуту міста не вносилися зміни, що стосуються громадських слухань, загальних зборів, звітування міського голови, виконавчих органів ради, депутатів міської ради.

foto-3

Наразі на сайті зазначено, що він перебуває у стадії наповнення. Тому, активісти руху мають надію, що найближчим часом влада не тільки додасть на ресурс відсутню інформацію, яка повинна бути опублікована відповідно до чинного законодавства, а й позитивно відреагує на додаткові індикатори, що роблять місцеве самоврядування ближчим до громади.

Previous Тиждень на Донбасі: огляд основних новин
Next Наскільки відкрита Новогродівська міськрада – моніторинг «Сильних громад»

About author

You might also like

Громади 0 Comments

СИЛЬНІ ГРОМАДИ У ПРОТИДІЇ ІНФОРМАЦІЙНІЙ АГРЕСІЇ

У Краматорську 19 березня в будівлі Донецької ОДА відбувся круглий стіл Фонду «Демократичні ініціативи», співорганізатором якого виступив рух “Сильні громади” на тему підвищення ефективності ЗМІ, громадського сектору та влади у

Громади 0 Comments

Пенсия, зарплата, дивиденды: На какие средства живет власть Димитрова

На первых лиц местного совета возложена обязанность декларирования своих доходов. Это означает, что каждый избиратель, подав запрос, может получить доступ к информации об имущественном состоянии своих представителей в местном самоуправлении.

Громади 0 Comments

Краматорское море мусора.

Движение «Сильные громады» с помощью портала «Ваша думка» провели опрос жителей на тему, какая проблема волнует их больше всего. Грязный город и экология заняли 2-е место. На первом традиционно оказались

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!