Чи стала влада Краматорська відкритою та прозорою після зауважень активістів: огляд від руху «Сильні громади»

Чи стала влада Краматорська відкритою та прозорою після зауважень активістів: огляд від руху «Сильні громади»

23 червня 2016 року активісти руху представили дослідження відносно відкритості, прозорості та ефективності комунікації Краматорської міської ради перед представниками органів влади, журналістами та громадськими активістами на круглому столі за темою «Рейтинг прозорості місцевих рад Донбасу-2016». Після заходу координатори руху подали пропозицію, що отримала підтримку від громадськості, однак не була повністю реалізована міською владою.

На круглому столі активісти наголосили, що виявили під час аналізу відкритості, прозорості та ефективності комунікації за 132 індикаторами низку проблем у діяльності місцевої влади.

Так, у приміщенні ради відсутній стенд, на якому мешканці могли б подивитись важливу інформацію про адреси та графіки особистого прийому депутатів, міського голови та його заступників, роз’яснення положень Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації» та інше.

Також, під час дослідження офіційного сайту Краматорської міської ради було виявлено низку недоліків. Зокрема, відсутність інформації про інструменти взаємодії влади з громадою; не актуальні анонси подій; відсутність інформації про біографічні дані міського голови, депутатів міської ради, інформації про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги та інше.

foto-1

Після розгляду звернення влада міста додала на сайті новий розділ «Активному громадянину», у якому міститься інформація про місцеві ініціативи, порядок проведення консультацій з громадськістю. Крім того, на сайті була створена можливість  подати інформаційний запит, електронне звернення та петицію.

foto-2

Розміщена інформація про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги, вакантні посади та змінений механізм роботи «Календаря подій»: з’являється актуальна  інформація про дату, час та місце проведення сесій міської ради, виконавчого комітету.

Однак, і досі відсутні біографічні дані депутатів ради та заступників міського голови, декларації про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру депутатів, проекти рішень міської ради та виконавчого комітету.

Положення про порядок проведення громадських експертиз, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків не прийнято.

До Статуту міста не вносилися зміни, що стосуються громадських слухань, загальних зборів, звітування міського голови, виконавчих органів ради, депутатів міської ради.

foto-3

Наразі на сайті зазначено, що він перебуває у стадії наповнення. Тому, активісти руху мають надію, що найближчим часом влада не тільки додасть на ресурс відсутню інформацію, яка повинна бути опублікована відповідно до чинного законодавства, а й позитивно відреагує на додаткові індикатори, що роблять місцеве самоврядування ближчим до громади.

Previous Тиждень на Донбасі: огляд основних новин
Next Наскільки відкрита Новогродівська міськрада – моніторинг «Сильних громад»

About author

You might also like

Громади 0 Comments

100 днів роботи Краматорської міської ради

Місцеві вибори 2015 року у Краматорську пройшли «гаряче». Причиною тому був розкол політичної структури «Партії регіонів» на дві частини. І вже у виборчу боротьбу включилиь два молодих представника політичних та

Громади 0 Comments

Год на «перезагрузку» власти – «за» и «против» происходящего в Покровске

29 ноября исполняется ровно год со дня, когда в Покровске были избраны новый городской голова и депутатский корпус. Прошлогодняя предвыборная программа и само волеизъявление не обошлись без скандалов. Да и

Доходи депутатів 0 Comments

Секрети сайтів міськрад Слов’янська, Артемівська і Красного Лиману

Експерти руху «Сильні громади Донеччини» здійснили перший етап дослідження  відкритості міських рад Донецької області – оцінка сайтів міських рад, їх наповнення та доступності інформації. Результати сайтів міськрад Артемівська, Слов’янська  та

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!