Головна проблема міста Торецьк

Головна проблема міста Торецьк

З 20 по 27 березня в багатьох містах сходу України за ініціативою руху «Сильні громади» пройшли  опитування громадян за допомогою онлайн-системи «Ваша думка». До голосування приєдналися також мешканці міста Торецьк, кожен з яких мав змогу відповісти на просте і водночас складне питання «Яка проблема у місті Торецьк турбує Вас найбільше?». За період опитування свою думку висловили 70 респондентів, які в анонімному режимі поділилися наболілим.

Торецьк є прифронтовим містом з купою проблем – від кволого бюджету до стагнації містоутворюючої вугільної промисловості. Узагальнюючі відповіді можна сказати, що мешканці міста виділяють більш ніж 10 основних проблемних питань, які пропонують для вирішення першочергово. Однакові відповіді були сформовані в групи та створено рейтинг проблем . Цифри  надаються у відсотках.

 

Стан доріг

Найважливішою проблемою торечани вважають жахливий стан доріг в місті та поруч з ним. Важко не погодитись з думкою громадян – вже на під’їзді до Торецька водіям транспортних засобів  доводиться стикатися з не аби якими випробуваннями. Відрізок дороги між Констянтинівкою та Торецьком в деяких місцях фактично не придатний для руху транспорту. Колись асфальтована поверхня перетворилася на ґрунтову дорогу, де глибина ям подекуди досягає 50 см. Дорога, яка до початку проведення АТО була другорядною, стала головним з’єднуючим шляхопроводом. Саме нею до міста надходять всі необхідні товари, нею ж до лікарень доставляють поранених бійців. Восени 2016 року про термінову необхідність ремонту відрізка цієї дороги волали як представники громади, так і посадовці. Кошти на ремонт аварійної ділянки пообіцяли виділити з обласного бюджету, а нарешті розпочати ремонт планують в квітні цього року.

Ситуація зі станом доріг всередині міста більш складна, адже кошти на їх ремонт мають виділятися з місцевого бюджету. Варто зазначити, що в цьому році очікується надзвичайно низький рівень надходжень до скарбниці Торецька, у зв’язку з чим скоротиться фінансування багатьох важливих для життєдіяльності програм. Така ситуація склалася в місті під впливом багатьох чинників. Серед них і зміни до податкового кодексу і несплата податків місцевими підприємствами та бізнесом, які радо користуються мораторієм на нарахування штрафних санкцій в зоні АТО. Про відновлення інфраструткури та шляхів наразі мова не йде і єдиним виходом з цієї ситуації може стати лише плідна робота керівництва міста щодо пошуку джерел фінансування. В той же час народний депутат від 52 округу Ігор Шкіря оприлюднив на своєму офіційному сайті звернення до Кабінету Міністрів України з проханням виділити 24 млн. грн., в якому зокрема передбачені кошти і для ремонту доріг в Торецьку.  Крім того проблемне питання доріг постійно піднімається і виконуючим обов’язки Торецького міського голови Юрієм Євсіковим, але станом на теперішній час кошти так і не виділені. Разом з торечанами сподіваємося, що потуги обох вищезгаданих представників громади матимуть і конкретні результати, крім слів та паперів.

 

Інфраструктура міста.

В цей розділ активісти руху «Сильні громади» включили всі відповіді місцевих мешканців, які стосувалися побудови та відновлення вже існуючих культурних, спортивних та інших об’єктів міста.  В 2016 році громадською організацією «Твоє нове місто» за кошти Британської ради було реалізовано проект дитячого майданчика, а за сприяння місцевої влади та військових в забалочній частині міста з’явився спортивний майданчик.  Представники громади, влади та  силових структур разом взялися за вирішення проблем спортивного та культурного розвитку молоді  в районах , що є безсумнівно позитивним прикладом для роботи всім активістам міста в умовах критичної ситуації з бюджетом. Також навесні продовжаться роботи з реконструкції центрального міського парку.  Але люди звичайно пригнічені станом комунальної інфраструктури, яка потребує капітальних вкладень, а про рівень зношеності якої може розказати майже кожен мешканець.

Робота органів місцевого самоврядування.

12,5 процентів всіх респондентів опитування відзначили роботу органів місцевого самоврядування як проблемне питання.    Для прояснення ситуації варто сказати, що з початку року  представники депутатського корпусу тільки  один раз змогли зібратися у потрібній кількості для проведення пленарного засідання і прийняття рішень. Безумовним є той факт, що  деякі депутати постійно ігнорують свої обов’язки при цьому ставлячи  під загрозу життєдіяльність міста.  Для врегулювання ситуації з прогульниками  представниками влади розглядається існуючий інструмент відклику депутатів, також  гостро стоїть питання введення  в місто управління Військово – цивільної адміністрації.

Відсутність робочих місць, легальне працевлаштування.

Торецьк – це місто, в якому шахти є основними містоутворюючими підприємствами. У зв’язку зі складним становищем вугільної промисловості за останні роки вже дві державні шахти “Південна” та “Північна” припинили видобуток, а на діючих постійно проходять скорочення. Саме тому питання створення нових робочих місць є чи не найважливішим в місті і саме в цьому напрямку повинні працювати місцеві органи влади з потрійною силою. Крім того державна “Шахта імені Святої Матрони Московської”, яка перебуває в оренді у приватних структур, постійно порушує законодавство: затримує виплату податків в місцевий бюджет, за інформацією в соціальних мережах, працівники шахти отримують заробітну плату «у конвертах». До речі, правоохоронні органи не дуже поспішають розслідувати кримінальні справи, пов’язані з цією шахтою, кінцевим бенефіціарним власником якої є компанія “Нертера Інвестментс Лімітед” (м. Донецьк).

Також серед підприємців міста поширеною є практика не легального працевлаштування, але у зв’язку з мораторієм, перевірки контролюючими органами не здійснюються. В даному випадку влада та громадськість повинні працювати у тісному контакті з метою виведення бізнесу з тіні, адже безвідповідальні роботодавці не лише позбавляють податків бюджет, а й прирікають працівників на старість без пенсій.

Безпритульні собаки та сміття на вулицях.

Часто ці ці дві проблеми, які мешканці виділили однаково по кількості голосів, тісно пов’язані між собою.  У зв’язку з тим, що багато населення виїхало з міста та їх  домашні тварини були випущені на волю,  кількість безпритульних собак та їх популяція стала не контрольованою. Тварини блукають по вулицях в пошуках їжі, часто гуртуються біля сміттєвих баків, копирсаються в контейнерах та розносять бруд по місту. За три роки відсутності роботи спрямованої на регулювання кількості безпритульних собак на вулиці, їх кількість та агресивність  почала турбувати мешканців міста. Не одноразово представниками влади підіймалося питання можливості стерилізації та вивозу безпритульних собак, але підприємство з яким багато років місцева рада співпрацювала залишилось на окупованій території. Створення притулків у місті тягне за собою великі бюджетні витрати, які Торецька міська рада не може собі дозволити. Але є й позитивні практики, коли громада брала відповідальність на себе за вирішення подібних проблем.

Підводячи підсумки опитування не можна не торкнутися питання, яке місцеві мешканці також виділили як проблемне, але яке не набрало значної кількості голосів. Це питання розвитку громадянського суспільства. Наразі існує багато інструментів і можливостей, створені достатньо сприятливі умови, в яких люди могли б проявляти свою активність та таланти. Ми бачимо, як у сусідніх з Торецьком містах, громади не бояться брати відповідальність за вирішення проблем міста в ефективній співпраці з владою. Наприклад, проблему зі сміттям, яку респонденти виділили як важливу, можна було б вирішити організувавши у своєму районі чи кварталі день чистоти. Натомість частину проблем, які можливо вирішити об’єднавши зусилля, громадяни перекладають на владу, лишаючись осторонь і тим самим погіршуючи стан цих проблем. Натомість аналіз і спостереження тенденцій розвитку дають чітку відповідь – міста, де існує відповідальна громада, приречені на успішне та благополучне життя. Сподіваємося на те, що громада Торецька це теж розуміє і готова діяти.

 

Координатор руху  «Сильні громади»  в м. Торецьк Олена Шевчук

 

Previous Дороги и животные: что больше всего беспокоит жителей Доброполья
Next Що приймали на 26-й сесії Рубіжанської міської ради

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Вертикальна ілюзія, або Медійна матрьошка по-маріупольськи

Журналісти й редактори! Якщо ви втомилися від агресивних викликів медійного сьогодення і бажаєте відпочити в затишній атмосфері радянських «багатотиражок» — вам до заповідного Маріуполя! Тут варто лише заплющити очі — й ви

Громади 0 Comments

Місце Краматорська у рейтингу відкритості міст Донеччини

Аналітики руху «Сильні громади» підготували масштабне дослідження міст Донеччини на відкритість, прозорість та ефективність комунікації місцевих рад. Складений, на основі 134 критеріїв, рейтинг надає можливість оцінити роботу депутатів та виконавчої влади

Громади 0 Comments

На Донеччині пройшли чотири навчання громадських діячів за темою «Як контролювати місцеву владу»?

З 23 по 26 грудня в містах: Слов’янськ, Краматорськ, Красноармійськ і Маріуполь, відбулись навчання з контролю і впливу на владу. Метою навчань було надати громадським активістам розуміння у структурі і

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!