Маєш право знати: огляд основних рішень останньої сесії Селидівської міськради

Маєш право знати: огляд основних рішень останньої сесії Селидівської міськради

Активісти руху «Сильні громади» продовжують стежити за тим, які рішення приймають депутати на сесіях місцевих рад. Цього разу ми підготували огляд основних рішень Селидівської міської ради, яка відбулася 23 листопада. Варто зазначити, що окрім традиційних земельних та майнових питань, депутати затвердили механізм бюджету участі. Також на сесії у п’ять разів підняли вартість встановлення новорічної ялинки.

Бюджет участі

Одним із найважливіших рішень цієї сесії стало прийняття положення про «Бюджет участі». Депутати затвердили бюджетний механізм, згідно з яким громадськість отримає можливість розпоряджатися частиною бюджетних коштів, втілюючи в життя задуми, які вважатиме за потрібне. Новація почне працювати вже наступного року. Як повідомив голова, буде виділено 0,75% коштів (близько 750 тис. грн) з міського бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів). На сесії голова закликав громадську раду, депутатів до участі цьому процесі. Він наголосив, що проходитимуть громадські обговорення, будуть створені комісії з громадськості та депутатського корпусу. Переможець визначатиметься за кількістю балів, голосів. При цьому він додав, що положення може ще йти на доопрацювання, й частка відсоток із бюджету може змінюватись.

Дрова військовим і дітям

На цій сесії депутати також вирішили безкоштовно передати дрова школі №6 та військовим. Для ЗОШ №6 передали 20 куб. м. на суму 4000 грн з балансу Селидівської центральної міської лікарні. Розглянувши звернення ГО «Бахмутська організація учасників бойових дій в АТО» та заяву командира ГПБ 128 ОНПБР Маринюка В.О військовим передали 15 куб. м., дров, що залишилися від зрізування аварійних і сухостійних дерев у Селидовому. Паливо розподілять для потреб блокпостів, розташованих на трасі Донецьк-Покровськ на ділянці від с. Піски до м. Селидове.

На засіданні було прийнято рішення внести доповнення до заходів Програми розвитку земельних відносин і охорони земель Селидівської міської ради на 2016-2020 роки. Зокрема, розділ І доповнити новим пунктом 10 «Встановлення меж міста Селидове»: обсяги – 1,084 тис. га, витрати на реалізацію з місцевого бюджету – 100 тис. грн. Це дасть можливість привести межі мвста у відповідність до фактичного стану, посвідчити права комунальної власності на землю територіальних громад, збільшити надходження до бюджету від плати за землю.

Новорічна ялинка за півмільйона замість 100 тис.

Помітним стало внесення змін та доповнень до плану «Основних культурно-масових заходів на друге півріччя 2016 року», а саме до організації проведення новорічних свят. Так, окрім оплати за новорічні іграшки й прикраси, додалися витрати на встановлення огороджувальних щитів, закупівлю світлодіодних гірлянд, святкової ілюмінації, оформлення ялинки «під ключ». Від цього сума виросла зі 100 тис. грн до 450 тис. грн. Також варто додати, що з’явились витрати на феєрверк – 50 тис. грн.

Рішенням сесії затвердили збільшення штатної чисельності працівників установ місцевого бюджету. Зокрема, у 2017 році на 13,5 одиниць збільшиться штат територіального центру соціального обслуговування, а у Селидівській міськраді з 1 грудня з’явиться ще один працівник відділу діловодства і контролю.

Важливим рішенням було затвердження Положення про про Селидівський центр первинної медико-санітарної допомоги, в якому регламентовані завдання та основні напрями діяльності, права та обов’язки, організаційні моменти, джерела фінансування тощо.

Приміщення «Червоному хресту» та адвокатам

На засіданні сесії було прийнято кілька рішень про здачу в оренду та одне рішення про встановлення особистого строкового сервітуту. Так, у зв’язку з ліквідацією колишнього балансоутримувача вбудованого нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м.Селидове, вул. Маяковського, буд. 6, площею 58,1 кв. м., вирішили передати в оренду частину вбудованого нежитлового приміщення площею 22,3 кв. м. організації «Червоний хрест» для роботи голови організації та надання громадянам допомоги. Приміщення передали без конкурсу за символічну плату – 1 грн на рік. Іншу частку приміщення було розподілено між адвокатами Беліковою Є.Я (4,6 кв. м.), Місюровою Р.Г. (9,8 кв. м.); адвокату Пивовару П.П. (19,6 кв. м.), ФОП Резніковій Л.А. (1,8 кв. м.) без проведення конкурсу.

Варто додати, що в безоплатну оренду також було надано частину вбудованого нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м.Селидове, бульвар Шахтарської Слави (колишній Жовтневої революції), буд.11, площею 68,5 кв. м. об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «БУЛЬВАР-11 м.СЕЛИДОВЕ» для ведення організаційної діяльності з управління ОСББ без проведення конкурсу з оплатою 1 грн на рік.

Вирішено було передати товариству з обмеженою відповідальністю «СІДІАЙ АГРО» в оренду земельні ділянки для обслуговування комплексу господарських будівель та дворів загальною площею 16,3992 га та загальною сумою орендної плати у розмірі 991,94 грн щомісяця, що становить 3% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Розглянувши заяву громадянина Бондаренка Олександра Миколайовича про поновлення договору оренди землі, вирішили поновити договір оренди землі. Земельна ділянка площею 0,0905 га, розташована в м. Селидовому по вул. Нагорна, буд.29, під розміщення та обслуговування магазину строком на 5 років з орендною платою у розмірі 7973,86 грн щомісяця, що становить 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки, за рахунок земель житлової та громадської забудови комунальної власності Селидівської міської ради.

Розглянувши заяву фізичної особи – підприємця Чорнобровкіна В’ячеслава В’ячеславовича про поновлення дії договорів, вирішили поновити дію договорів про встановлення особистого строкового сервітуту від 24.12.2013 для розміщення тимчасових споруд (кіосків) для провадження підприємницької діяльності.

Як заявив представник жителів буд.1 на вул. К.Маркса Д. Богданов: «на червневій сесії я й мої сусіди звертали увагу депутатів та голови на значні порушення законодавства при видачі дозволів на встановлення тимчасових споруд біля будинку №1 по вул. К.Маркса. і факт капітального будівництва. Однак, почуті не були й одержали від голови й архітектора відповідь, що порушень нема. В той же час, як зазначено у відповіді Селидівського виконкому, документів на проведення земельних та будівельних робіт нема. У відповіді ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) йдеться про те, що дані про капітальне будівництво в державний реєстр не внесені, а повноваження з контролю передані Селидівському виконкому. При повторному зверненні в ДАБІ з проханням провести перевірку й надати оцінку відповідності законодавчим нормам співробітниками ДАБІ були знайдені порушення й відданий наказ про проведення перевірки Селидівської архітектури.

В результаті перевірки паспорти прив’язку були анульовані. Також у відповіді Головного управління національної поліції в Донецькій області зазначено, що паспорти прив’язки були видані з порушеннями указу КМУ й міський голова про це повідомлений листом. Відповіді ДАБІ та обласного управління національної поліції підтверджують те, що забудова незаконна. Не зважаючи на це, на видноті місцевої влади та правоохоронних органів протягом 5 місяців були побудовані капітальні споруди.

Міський голова заявив, що депутати не скасовують таких рішень, якщо є скарги, то представники громадськості можуть звертатися до суду

 

Координатор руху «Сильні Громади» в Селидовому Олександр Цахнів

Previous Консервы для мэра или свято место пусто не бывает
Next Що змінилося в місцевому самоврядуванню в Слов’янську за рік

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Адвокация «ProZorro» на Донбассе: станет ли опыт активистов примером для Украины?

Подписание Соглашения об Ассоциации обязало Украину привести законодательство в сфере государственных закупок в соответствии с Директивами ЕС. Одно из обязательных требований – переход на электронные торги. Несмотря на продление срока

Громади 0 Comments

Чи стала влада Краматорська відкритою та прозорою після зауважень активістів: огляд від руху «Сильні громади»

23 червня 2016 року активісти руху представили дослідження відносно відкритості, прозорості та ефективності комунікації Краматорської міської ради перед представниками органів влади, журналістами та громадськими активістами на круглому столі за темою

Міські ради 0 Comments

Закрытые открытые данные или, как в Лимане наполняют портал открытых данных

За последние два года Украина сделала в сфере открытых данных больше, чем за последнее десятилетие. Миссия открытых данных заключается в подотчётности власти перед гражданами. «ProZorro», «Е-Data» – стали яркими примерами

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!