Міська рада Українська: депутати-прогульники та «загадкові» особи

Міська рада Українська: депутати-прогульники та «загадкові» особи

Рух «Сильні громади» продовжує відстежувати активність депутатів місцевих рад. Цього разу, під «приціл» активістів потрапило місто Українськ Донецької області.

Отже, за даними сайту ЦВК – Українська міська рада складається з 26 депутатів, більшість з яких становить партія «Опозиційний блок» (12 мандатів), майже рівну кількість місць отримали партії «Наш край» та «БПП «Солідарність» (по 6 та 5 місць відповідно). Є у списку міської ради також і три представники від «Радикальної партії Олега Ляшка». Тож, до Української міської ради ми надіслали запит, щоб побачити, наскільки сумлінно депутати відвідують засідання, та визначитись з «чемпіонами» та «аутсайдерами» за кількістю відвідувань сесії.

Ще у листопаді 2015 року вийшло доповнення до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», що стосувався обов’язкового введення у місцевих радах поіменного голосування. Знайти таку інформацію ні сайті – вкрай важко. На перший погляд, можна було подумати, що Українська міська рада цю норму зовсім проігнорувала. Проте, у рішеннях вже можна було знайти відсканований варіант списку депутатів, з цифрами та відповідними позначками. Цей документ не можна збільшити, він розмитий та майже не читабельний.

Загалом, на сайті дуже мало інформації, яка стосувалася б депутатської дальності. Ні їх прізвищ, ні даних, ні переліку постійних комісій, ні проектів рішень, ні депутатського графіку прийому.

Депутати-прогульники

Загалом в Українську відбулося 28 засідань сесії міської ради з часу останніх виборів. Більшість депутатів сумлінно виконують свій обов’язок. Попри це, лише один депутат, яка була присутня на всіх сесіях міської ради – це Стрічко Олена Анатоліївна.

Щодо систематичних «прогульників» – такі також є. Найрідше депутатський корпус мав задоволення працювати у команді із Ігорем Ясиком. Бо з 28 засідань – він  відвідав лише 4, пропустивши при цьому 86% сесій. На одне засідання більше відвідав Олександр Клименко. Обидва депутати, як підказує нам сайт ЦВК, представники президентської партії.

Вже 50% пропущених сесій – дають підставу для відкликання депутата. Тож, можливо містянам і варто задуматись над зміною депутатського складу на більш продуктивний та відповідальний.

Вікторія Вольська від «Радикальної партії» та Денис Христофоров від «Нашого Краю» – пропустили по 16 сесій з 28. А це – більше 50%, що є вже теж тривожним показником.

Анна Вербицька та Сергій Севастьянов – ще не мають 50% пропусків, але суттєво наблизились до них, не відвідавши по 13 сесій кожен.

Всі інші – більш-менш регулярно приходять до зали засідань

Схожа ситуація і з постійними комісіями. За кількістю прогулів засідань постійних комісій лідирують Валерій Адамчук та Тетяна Власенко – депутатів від «Опозиційного блоку», які є членами комісії з питань бюджету, регуляторної політики та фінансів, а також комісії з депутатської діяльності і етики, правової політики, законності, правопорядку та регулювання земельних відносин.

Але найбільш цікава та загадкова ситуація склалась у тому, що нам взагалі не надали ніякої інформації про деяких депутатів. Сайт ЦВК підказує, що обрано було 26, але у відповіді на запит значилось лише 23. Порівнявши списки ЦВК та Української міської ради, ми знайшли тих, яких не вказали. Це Наталя Ткачова (ОБ), Олександр Олейніков (НК) та Василь Болотніков (РПЛ).

Все це свідчить про неорганізованість роботи Української міської ради. А ми, в свою чергу, бажаємо місцевій громаді ставитись уважніше до тих, кого обираєте та вимагати зворотного зв’язку від посадовців та депутатів, бо громадський контроль вмотивує їх робити свою роботу якісніше.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Добропіллі Аліна Денисова

 

 

 

Previous Тайные богатства мэра Лимана: следствие собрало для суда восемь томов
Next Огляд головних рішень сесії Селидівської міської ради в грудні

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Первые итоги работы Лиманского горсовета

Прошедшие местные выборы кардинально изменили состав местной власти. Спустя 25 лет сменился городской голова, а депутатский корпус обновился на 80%. Политическая монополия, существовавшая все это время, серьезно пошатнулась. Все чаще

Громади 0 Comments

Дружковке нужна стратегия развития!

Дружковке нужна стратегия развития! К такому выводу пришли участники круглого стола, который проходил сегодня в Дружковке в гостиничном комплексе МАН. Мероприятие было посвящено первым итогам работы городского совета, а также

Громади 0 Comments

Краткий анализ деятельности Бахмутского горсовета за 2017 год

Чем запомнился прошедший 2017 год, и как свершившиеся события повлияют на жизнь бахмутчан в наступившем 2018 году? За что голосовали депутаты, какие важные для громады принимали решения, а что приходилось

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!