Олександрівка: «Зради та перемоги» 2017 року

Олександрівка: «Зради та перемоги» 2017 року

Координатори руху «Сильні громади» вже більше року працюють з громадою Олександрівки, спостерігаючи за «зрадами» та «перемогами» місцевого самоврядування та райдержадміністрації. Ми проаналізували найбільш яскраві та цікаві зміни у сфері освіти, охорони здоров’я та благоустрою, які відбулися в Олександрівці упродовж 2017 року.

Освіта та культура

2 жовтня 2017 року в Олександрівці завершили капітальний ремонт дошкільного навчального закладу «Журавка», в якому навчається 113 вихованців. Під час реалізації проекту було повністю перекрито дах з утепленням, утеплено фасад будівлі та змінено його зовнішній вигляд. Також, за інформацією селищного голови Людмили Борисєвич, запланована друга черга ремонтних робіт, на яку планують надати 9,5 млн грн. Заплановано будівництво міні-котельні, що надасть змогу розпочинати опалювальний сезон у дошкільному навчальному закладі залежно від погодних умов, а не за графіком. Окрім того, буде проведений капітальний ремонт всіх мереж та комунікацій, а також встановлені нові павільйони та доріжки для дітей.

Олександрівській загальноосвітній школі було надано 20 тис. грн для придбання музичної апаратури та 62 тис. грн для Дмитро-Дарєвського навчально-виховного комплексу для встановлення опалювальних котлів та ремонту їдальні.

Але на тлі позитивних змін існує незрозуміла ситуація навколо опорної школи, яку понад рік тому ефектно за допомогою фотографій перед депутатським корпусом Олександрівської районної ради презентував голова Олександрівської райдержадміністрації Микола Мачульський та після виділення коштів на підготовку проектно-технічної документації про опорну школу забули і протягом року про неї взагалі не згадували.

Також склалася важка ситуація навколо Олександрівського будинку культури, який перебуває в аварійному стані та через відсутність фінансування для проведення капітального ремонту уже обвалилася стеля в актовому залі.

Охорона здоров’я та спорт

У першій половині 2017 року в Олександрівці в мережі аптек «Добрі ліки» почала працювати Урядова програма «Доступні ліки», а працівники соціальної служби долучилися до програми та почали доставляти «Доступні ліки» пенсіонерам та інвалідам, які проживають у віддалених селах.

Лікувальні установи Олександрівського району в рамках створення госпітальних округів, що передбачені медичною реформою віднесли до Краматорського госпітального округу. У центрі кожного округу з’явиться багатопрофільна лікарня, де будуть надаватися медичні послуги першого і другого рівнів. Вони створюються для того, щоб спростити громадянам отримання медичних послуг. На тлі дефіциту спеціалістів в Олександрівській лікарні такі кроки є досить необхідними та важливими. За останній рік ситуація з нестачею спеціалістів призвела до звернення мешканців Олександрівки та Олександрівського району до Добропільської лікарні. Наслідком цього стали багатотисячні борги з боку районного бюджету та відмова Добропільської лікарні обслуговувати пацієнтів з Олександрівського району до повного погашення боргів.

Продовжуються роботи з будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у селі Петрівка Перша. Як повідомляє підрядник, майданчик буде облаштовано таким чином, щоб можна було протягом усього року займатись спортом – він витримує будь-які погодні умови. Штучна трава – це рулонне покриття, морозостійке, яке пропускає воду, не допускаючи утворення застійних калюж. На деяких етапах були проблеми з підрядником, коли технагляд виявив грубі порушення технологій будівництва компанією «УКРБІЛРОС». Селищна рада звернулася до правоохоронних органів та робота була припинена до моменту усунення недоліків.

Окрім того, рішенням сесії районної ради на баланс Олександрівської селищної ради було передано центральний стадіон «Колос». В 2018 році Олександрівська селищна рада планує замовити виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту стадіону.

 

Екологія та благоустрій

У 2017 році депутати Олександрівської селищної ради прийняли Програму екологічного розвитку та Схему санітарної очистки селища, що дало змогу потрапити до обласної екологічної програми та отримати сучасний сміттєвоз вартістю 2,5 млн грн.

За підтримки Департаменту екології Донецької військово-цивільної адміністрації триває реконструкція парку «Ювілейний» вартістю 11,5 млн грн.

Окрім того, завершились роботи із реконструкції парку «Центральний», на який було виділено 3,2 млн грн з бюджету селищної ради.

Також варто відзначити, що у 2017 році був затверджений проект на будівництво сміттєсортувальної станції в Олександрівці на суму 21 млн грн. Кошти надасть Донецька військово-цивільна адміністрація.

В 2017 році обвалилась частина мосту над залізницею в центральній частині Олександрівки. Проблему досі не вирішили, хоча в Олександрівській селищній раді зазначають, що постійно контролюють поточний стан робіт щодо відновлення мосту. Структурний підрозділ «Покровська дистанція колії» надіслав відповідь на запит селищної ради щодо строків та етапів проведення ремонтних робіт. Після отримання висновку експертної організації проект буде внесений до тендерної системи «Прозоро». Виконання робіт заплановано на другий квартал 2018 року.

Фінанси та комунікація

Фінансових звітів за перше півріччя та за 2017 рік в цілому наші координатори не змогли знайти на офіційних сайтах Олександрівської селищної ради та Олександрівської районної ради. Також варто відзначити, що не було звіту голови Олександрівської райдержадміністрації Миколи Мачульського перед районною радою за перше півріччя та за 9 місяців 2017 року. Депутати запрошували голову райдержадміністрації прозвітувати декілька разів, але з тих чи інших причин він так і не прозвітував.

Складна ситуація і зі звітами депутатів Олександрівської районної ради перед громадою, про що свідчить офіційний сайт районної ради, де можна знайти лише один звіт, що був опублікований в 2011 році.

Також, роблячи огляд 2017 року, не можна обійти гучний конфлікт між Олександрівською районною радою та переможцями в програмі підтримки підприємців від Донецької військово-цивільної адміністрації «Український донецький куркуль». Суть проблеми зводилась до того, що на перших етапах участі в конкурсі учасника підтримувала райдержадміністрація та не було жодних зауважень, а коли потрібно було виділяти кошти для співфінансування, то районна рада почала шукати причини чому не фінансувати переможців. Але після того, як конфлікт був висвітлений в засобах масової інформації та соціальних мережах, депутатський корпус визнав свою непоінформованість про важливість проекту та виділив необхідні кошти. Зараз також чекають своїх коштів ще два переможці від Олександрівсього району в програмі «Український донецький куркуль».

Підсумовуючи, можна побачити з одного боку позитивну динаміку зовнішніх змін Олександрівки від реформ, що надали змогу місцевому самоврядуванню залишати фінансовий ресурс на місцях та, беручи участь громадам в проектах обласної адміністрації, покращити інфраструктуру. Але з іншого боку – залишається проблема низької активності людей в управлінні громадою, що призводить до закритості місцевих еліт та відсутності комунікацій. Рух «Сильні громади» в майбутньому більше уваги приділятиме місцевим активістами, щоб навчити мешканців, використовуючи інструменти впливу на прийняття рішень, долучатися до управління громадою та зробити її більш спроможною та ефективною.

 

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Кайдаш Сергій

Previous Слов’янська міська рада планує викупити приміщення Будинку культури у “Донецькоблгазу”
Next ТОП 16 найважливіших рішень Бахмутської міськради в січні

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Електронне декларування – кістка в горлянці корупції

Для місцевих чиновників оприлюднення декларацій у Єдиному електронному реєстрі стане обов’язковою лише з 1 січня. Через два місяці, передбачених на реєстрацію, повноцінно запрацює система відповідальності за неоприлюднення інформації про доходи,

Громади 0 Comments

Citizens of Donetsk region demonstrate their support to the European choice of Ukraine

On Sunday, April 3, flash mobs appealing to Dutch citizens to support the Association Agreement between Ukraine and the EU were held in ten cities of Donetsk oblast. Coordinators of

Міські ради 0 Comments

Круглі столи на тему: «Рейтинг прозорості місцевих рад-2016».

  26 вересня у Сєвєродонецьку та Рубіжному на Луганщині  відбудуться круглі столи на тему: «Рейтинг прозорості місцевих рад-2016». Захід у сєвєродонецьку відбудться з 09.00 до 11.00 у кризовому медіа центрі

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!