Рейтинг депутатів-прогульників Рубіжанської міськради у 2017 році

Рейтинг депутатів-прогульників Рубіжанської міськради у 2017 році

У 2017 році лише чотири депутати Рубіжанської міської ради відвідали всі сесії, та лише один був присутнім на всіх засіданнях постійної комісії, а кількість «прогульників» збільшилась удвічі. Про це та інше читайте у матеріалі від «Сильних громад».

Закінчився ще один рік каденції депутатів Рубіжанської міської ради і рух «Сильні громади» знову проаналізував їх активність.

Ми виділили декілька критеріїв для оцінки активності депутата: відвідуваність сесій та засідань депутатських комісій, розробка проектів рішень, звернення та запити і взаємодія з виборцями.

У цій статті ми розглянемо перший критерій – відвідуваність сесій та засідань депутатських комісій.

Одним з визначальних показників роботи депутата місцевої ради є його відвідуваність засідань – кількість фактичних «виходів на роботу». Згідно із законодавством міська рада проводить свою роботу сесійно. У свою чергу, сесія складається з пленарних засідань і засідань постійних комісій ради. Для того, щоб зрозуміти, хто ж сумлінно бере участь в реалізації місцевого самоврядування, а хто ні, «Сильні громади» направили декілька запитів на адресу Рубіжанської міської ради. Саме на підставі відповідей на них був проведений аналіз активності депутатів Рубіжанської міської ради 7 скликання.

Нагадаємо, що Рубіжанська міська рада складається з 34 депутатів. З них 24 депутати складають фракцію «Опозиційного блоку», 3 депутати – фракцію «Солідарність», 3 депутати – фракцію «ВО «Батьківщина», 3 депутати – фракцію «Справедливість» та 1 депутат – позафракційний.

Засідання сесій міської ради

У 2017 році відбулось 18 засідань Рубіжанської міської ради, на яких було розглянуто 500 питань.

За інформацією, наданою Рубіжанською міською радою, на всіх без винятку засіданнях сесій були присутні 4 депутати (12% від загального складу), інші ж 88% депутатів з тих чи інших причин хоча б раз були відсутні.

З їх числа четверо депутатів (12% від загального складу) відвідали менше половини засідань сесій. Це депутати від фракції «Опозиційний блок» Сергій Загоруйко, Олександр Морозкін та Олександр Чернецов та позафракційний депутат Валерій Харчук.

Сергій Загоруйко пояснив таку ситуацію тим, що кожного місяця він, як керівник одного з підприємств Сєвєродонецька, має звітувати щодо фінансового стану перед засновниками. Тому наприкінці кожного місяця він відбуває у відрядження до Києва. Іноді він не встигає повернутися вчасно, щоб взяти участь у засіданні сесії.

Аналогічна ж ситуація і у Олександра Чернецова – генерального директора ТОВ» НВП «Зоря», який за посадою має велику кількість відряджень як по Україні так і за кордон, що іноді унеможливлює його участь у засіданнях сесій та постійної комісії ради.

Всі ж інші депутати, відповідно до протоколів сесій, також були відсутні з поважних причин.

В цілому, картина відвідуваності пленарних засідань сесій виглядає наступним чином.

Засідання постійних депутатських комісій ради

За 2017 рік відбулося 77 засідань постійних депутатських комісій, на яких розглянуто 648 питань, з них:

  • 15 засідань мандатної комісії, з питань депутатської діяльності та етики, гласності та законності, на якій розглянуто 54 питання;
  • 15 засідань комісії з соціальних питань, на якій розглянуто 68 питань;
  • 29 засідань комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування та земельних відносин, на якій розглянуто 434 питання;
  • 18 засідань комісії з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів, на якій розглянуто 92 питання.

Показники відвідуваності засідань постійних комісій дещо відрізняються.

Лише один депутат відвідав всі засідання постійної комісії – це представник фракції «Опозиційний блок» Михайло Прокопенко. При цьому четверо депутатів відвідали менше половини засідань постійних комісій. Це депутати від фракції «Опозиційний блок» Олександр Морозкін, Сергій Троценко й Олександр Чернецов та позафракційний депутат Валерій Харчук.

Щодо причин низької відвідуваності Олександра Чернецова було сказано вище, щодо причин інших депутатів судити складно, оскільки в протоколах засідань не відображаються причини їх відсутності.

Хотілося б нагадати, законодавством визначено, що депутат, який пропустив більше 50% пленарних засідань або засідань постійних комісій протягом року, може бути відкликаний громадою. До того ж, кожен обранець повинен розуміти, що низька відвідуваність і неякісна робота можуть стати не тільки підставою дострокового припинення повноважень, але і вплинути на результати наступних виборів.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous СИЛЬНІ ГРОМАДИ У ПРОТИДІЇ ІНФОРМАЦІЙНІЙ АГРЕСІЇ
Next Огляд головних рішень сесії Селидівської міської ради в березні

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Как работает ваш депутат? – «Сильные громады» провели инспекцию в Доброполье

Депутат местного совета – это связующее звено между громадой и исполнительной властью. По сути, выполняя свои обязанности на общественных началах, депутат должен тратить значительную часть личного времени на своих избирателей.

Громади 0 Comments

Публичная лекция «Сильных громад» в Лимане стала площадкой для диалога с властью

Подводя итоги года, координаторы движения «Сильные громады» в Лимане провели публичную встречу с представителями органов местного самоуправления, депутатами и общественными активистами. На лекцию «Стандарты демократии в работе депутатов Лиманского горсовета»

Громади 0 Comments

Студенти Бахмуту дискутували на тему розвитку молодіжного руху

За ініціативи викладача Інституту лідерства і управління при УКУ Ірени Даниш сумісно з рухом “Сильні громади” в Бахмуті відбулися дискусії лідерів молодіжних організацій на тему:”Чи є молодіжний рух в Україні?”.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!