Рейтинг відкритості міст. Очікуваний провал Торецька

Рейтинг відкритості міст. Очікуваний провал Торецька

Рух «Сильні громади» здійснив моніторинг відкритості місцевої влади в восьми містах Донецької області. В основу дослідження було покладено 75 критеріїв відкритості, які відображають реальну картину доступу до діяльності органів місцевого самоврядування в регіоні. Яке ж місце у змаганні зайняв прифронтовий Торецьк? Про це ми розкажемо в цій статті.

 

Фото1

 

Информаційний стенд

За дверима Торецької міської ради візитера зустрічає скринька звернень до міського голови та інформаційний стенд. На стенді розміщено інформацію про графік прийому громадян міським головою та його заступниками, секретарем міської ради, графік виїзних прийомів та графік проведення «Прямої лінії».

 

Фото2

 

Якщо торечанин забажає ознайомитися зі списком депутатів міської ради, належністю їх до фракцій, закріплення за вулицями, то не зможе цього зробити. Власне не зможе відвідувач міськради знайти й графік прийому депутатів, встановити, за якою адресою депутати зможуть його прийняти. Якщо когось зацікавить, в яких постійних чи тимчасових органах міської ради працює той чи інший обранець, то на стенді цю інформацію шукати годі.  Збираючись до ради, також варто знати, що візуальної інформації про дату та час проведення наступних пленарних засідань сесії ви не знайдете.

 

 

Комунальне ЗМІ

Джерелом публічної інформації в Торецьку мала б стати міська масова газета з часткою комунальної власності «Дзержинский шахтер».

В газеті постійно публікуються графіки прийому громадян міським головою та його заступниками, секретарем міської ради, а також графіки виїзних прийомів і проведення «Прямої лінії». Журналісти послідовно розміщують на передовиці замітки про прийом громадян, проведений міським головою.

 

Фото3

 

Проекти рішень ради ніколи не публікуються у виданні, як власне і прийняті рішення.  За 2016 рік оприлюднене лише одне прийняте рішення міськради – звіт про виконання міського бюджету за перший квартал.

За перше півріччя року лише двічі розміщено відомості про час проведення та повістку пленарних засідань міської ради під дивним заголовком «К сведению депутатов».

 

Фото4

 

Офіційний сайт

Нещодавно оновився офіційний веб-сайт місцевої влади http://www.toretsk-rada.gov.ua/ – основний інформаційний ресурс, який висвітлює роботу органів місцевого самоврядування.

На сайті можна знайти інформацію про:

– список депутатів місцевої ради;

– закріплення депутатів ради за вулицями;

– адресу та графік прийому депутатів місцевої ради;

– основне місце та рід діяльності депутатів;

– графік особистого прийому міським головою та його заступниками;

– Регламент місцевої ради;

– порядок отримання доступу до публічної інформації та порядок подання звернень;

– структуру органів місцевої ради та персональний склад виконавчого комітету;

– реквізити місцевої ради.

 

Але на цьому позитивні моменти закінчуються. В цілому, сайт зазнав нищівної критики в публічному середовищі міста. Інтерфейс, м’яко кажучи, непрезентабельний, пошук по сайту відсутній, відомості в розділах не мають нічого спільного з назвою розділу, застаріла інформація не оновлюється. Новини на сайті подаються в дуже обмеженій кількості та не охоплюють всіх сфер життєдіяльності громади.

 

Фото5

 

Крім того, на порталі відсутня інформація про належність депутатів до фракцій, недоступні  біографічні дані міського голови та депутатів міської ради, відомості про належність до тимчасових органів міської ради. Користувач не знайде на сайті порядку надання первинної безоплатної правової допомоги та відомості про громадську раду. Елементарні дані про комунальні підприємства, організації та установи місцевої ради є закритими, не кажучи вже про генеральний план та паспортну інформацію про місто. Відсутня також нормативно-правова база, що регламентує діяльність органів місцевого самоврядування, інформація про публічні закупівлі застаріла та не оновлюється.

vidkr_Toretsk

Висновки

В результаті аналітики за 75 критеріями відкритості влади, Торецька міська рада набрала 28 балів з 90 можливих, зайнявши почесне восьме місце серед восьми міст Донецької області та відповідно перше в рейтингу закритості. Якщо б це був футбольний чемпіонат, то влада Торецька вилетіла б в нижчий дивізіон з пониженням в класі, але це місцеве самоврядування.

Зазначу, що такий рівень безвідповідальності міської влади перед громадою та не публічності своєї діяльності є прямим наслідком банальної непрофесійності та нехтування правами мешканців Торецька.

 

Андрій Грудкін, координатор руху «Сильні громади» Центру UA в Торецьку

 

Previous Куда пойдут купленные городом квартиры?
Next Публичные финансы Торецка. Денег нет, но мы тут держимся, даже не экономим

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Громадськість Селидового зустрілася з керівництвом КП «Вода Донбасу» з приводу нових тарифів

14 червня в приміщенні Селидівської міської ради відбулася зустріч громадськості з представниками КП «Вода Донбасу» та департаменту УЖКГ Донецької ОДА. Головне питання – обговорення структури нових тарифів, що наразі схвалені,

Громади 0 Comments

Бачити народження нової України

Багато українців занадто просто сприймають життя. І категорично не хочуть бачити динаміки. А саме небажання бачити змінність заважає нашим співвітчизникам оптимістично глянути у майбутнє, відкинути найбільші страхи – і повірити

Громади 0 Comments

Как полиция и общественность Черноморска вместе делают свой город безопаснее

В начале октября группа активистов движения “Сильные громады” и журналистов из Славянска, Краматорска и Рубежного побывала в Черноморске Одесской области и ознакомилась с опытом взаимодействия полиции и гражданского общества в

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!