Робота депутатів Слов’янська: статистика і реальність

Робота депутатів Слов’янська: статистика і реальність

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували роботу депутатів Слов’янської міської ради. За результатами дослідження виявили трьох депутатів, які відвідали менше половини сесійних засідань та можуть бути відкликані за ініціативою громади.

Ми аналізували дані з різних офіційних джерел, включаючи сайт міської ради, портал «Ваш депутат», відповіді на офіційні запити, інформацію з сайту «Судова влада України».

До Слов’янської міської ради входить 36 депутатів. Вони представляють 5 політичних сил. Найчисельнішою у міській раді є фракція «Опозиційного блоку», яка включає 22 депутати. Фракції «Наш край» та БПП «Солідарність» мають по 4 депутати, а фракції «Самопоміч» та «Аграрна партія України» – по 3 депутати.

«Опозиційний блок», маючи більшість у раді, може «протягнути» будь-яке рішення, навіть якщо воно суперечить нормам чинного законодавства та регламенту, який ці депутати і приймали. Про це свідчать судові рішення про відміну рішень сесій.

Відвідування сесій

У 2017 році було проведено 19 сесій Слов’янської міської ради. Троє депутатів пропустили понад 50% сесійних засідань та є потенційними кандидатами на відкликання. Зокрема, це представники “Опозиційного блоку” Микола Домбровський (63%) та Леонід Зінченко (66%) та представник партії “Наш край” Ігор Дубограй (66%).

Ще кілька депутатів пропустили значну кількість сесій міськради – представник “Аграрної партії” Віктор Смирнов (42%) та депутати від “Опозиційного блоку” Павло Придворов (42%) і Олена Карпушкіна (Коцар) (24%).

Підставами для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою можуть бути такі:

  • порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом.
  • пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі
  • невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

Варто зазначити, що показник відвідування сесій та комісій дає не зовсім повну картину того, що відбувається. Лідери відвідування сесій традиційно голосують за будь-яке рішення, яке пропонується виконавчою владою міста, що видно у рейтингу депутатів, які голосують «за».

Депутати, які найчастіше голосують проти, є найбільш активними на сесіях та комісіях. Найбільше у дискусії з виконавчою владою вступають депутати від фракції «Самопоміч». Але до їх аргументів майже не прислухаються, тому вони так часто голосують проти або утримуються.

Лідерами відвідування сесій є секретар міської ради Жан Кім, Любов Чернявська (“Опозиційний блок”) та Андрій Харченко (Опозиційний блок”), які відвідали усі засідання ради. Костянтин Водоп’янов – 97%.

Решта депутатів відвідали від 60 до 90% сесій. Серед них 15 тих, які були присутні на більш ніж на 80% сесій. Також є 8 депутатів, які відвідали 70-80% сесій та 5 тих, які відвідали менше, ніж 70% сесій.

Робота у депутатських комісіях

У Слов’янській міській раді сформовано 5 депутатських комісій, в кожну з яких входить по 7 депутатів.

Постійна комісія з питань землекористування, містобудування та екології у 2017 р. провела 16 засідань, включаючи спільні.

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної та молодіжної політики у 2017 р. провела, включаючи спільне – 2 засідання.

Постійна комісія з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку, регуляторної політики та протидії корупції провела у 2017 р – 16 засідань, включаючи спільні з іншими комісіями.

Постійна комісія з питань комунальної власності та міського господарства провела у 2017 р. 25 засідань, включаючи спільні засідання комісій.

Постійна комісія з питань економічної політики, бізнесу, бюджету та фінансів провела 17 засідань у 2017 р, включаючи спільні з іншими комісіями.

Депутати можуть ходити на будь-які комісії і мати там дорадчий голос. Але рішення на комісіях приймають виключно члени комісій. Основні дискусії щодо проектів рішень, які будуть виноситися на сесію, відбуваються саме на депутатських комісіях. Але не завжди депутати місцевої ради можуть дати юридичну оцінку проектам рішень, котрі готують чиновники. І це потім призводить до того, що сесійні рішення відміняють у судах.

Звітування депутатів

Що стосується звітування депутатів у 2017 році, то тільки деякі з них, зробили це публічно. У відповіді на запит представників руху “Сильні громади” до Слов’янської міської ради значиться, що такою інформацією у відомстві не володіють.

Самі депутати не дуже задоволені тим, як виконавчі органи місцевої влади реагують на їх запити. 19 лютого 2018 року відбулося спільне засідання депутатських комісій, де розглядалось питання виконання запитів депутатів. Деякі доручення, які дали депутати чиновникам з виконавчих органів, свідчать про те, що депутати не задоволені станом роботи з їх запитами. Ось два пункти з протоколу комісії:

Відміна рішень сесій через суд

Через порушення регламенту та законодавства було відмінено кілька рішень сесії міської ради у судах. Три скасовані рішення стосувалися придбання Будинку культури ім. Леніна. Також суд відмінив рішення сесії, яке стосувалось громадської організації «Слов’янська січ». Тоді депутати міської ради прийняли рішення, яке стосувалося дій громадян щодо народного депутата Наталі Королевської на 9 травня. Депутати з незрозумілих причин визнали ці дії провокаційними і радикальними.

Було відмінено рішення про виділення 200 тис. гривень на відлов вуличних собак. Також через суд скасували два рішення сесій, які стосувались приватизації дружиною секретаря міської ради Жана Кіма одного із приміщень, що знаходилось у власності міста.

Варто зазначити, що у всіх судових рішеннях є формулювання про порушення законодавства та порушення регламенту. Проекти рішень мали велику кількість недоліків не мали достатньо обґрунтування. Але, більшість депутатів, які голосували за ці проекти, напевно, навіть не читали документи, не ставили під сумнів відповідність цих проектів до чинного законодавства.

Зрозуміло, що не усі депутати є юристами. Але власний регламент вони повинні знати, або звертатися до юридичного управляння, яке повинно давати юридичну оцінку тим чи іншім проектам.

До речі, жоден з депутатів міської ради Слов’янська не звернув увагу керівництва юридичного управління на відсутність юридичної оцінки проектів рішень, попри програні суди як у першій, так і в апеляційній інстанції.

Корупціонери в раді

Першим з депутатів Слов’янської міської ради, на кого були складено два адміністративних протоколи про порушення Закону «Про запобігання корупції», був Павло Придворов (“Опозиційний блок”). Депутат голосував за виділення землі своєму брату. Справа дійшла до суду, але 31 травня суддя повернув справу про адміністративне правопорушення до Управління захисту економіки в Донецькій області для належного оформлення. Більше справа у суд не була повернута.

Анатолій Олексюк (“Опозиційний блок”) не подав електронну декларацію у належний термін. Протокол про адмінпорушення був розглянутий у суді, який оштрафував депутата на 850 гривень.

Інший депутат Леонід Зінченко (“Опозиційний блок”) також не подав електронну декларацію у належний термін. Однак суд закрив справу у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Жан Кім, секретар міської ради, вчинив дії, які мають ознаки порушення Закону «Про запобігання корупції», коли голосував за питання, які стосувалися приватизації його дружиною приміщення комунальної власності. Крім того, він не заявив про конфлікт інтересів. Рішення міської ради щодо цієї приватизації були скасовані судом першої інстанції. Варто зауважити, що у рішенні суду є те, що Жан Кім порушив Закон «Про запобігання корупції», але суддя не стала виносити окрему ухвалу через це порушення.

Зважаючи на те, як депутати ходять на сесії та комісії Слов’янської міської ради, може скластися враження про ефективність їхньої діяльності. Відвертих прогульників мало. Але якщо подивитися на ті проекти рішень, за які вони голосують, то дуже велика частина цих проектів рішень має дуже низький рівень правового і економічного обґрунтування.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську Євгенія Калугіна

 

 

 

Previous Игорный бизнес в Лимане «крышует» мэр Цимидан?
Next Дев’ять депутатів Бахмутської міської ради не відвідували сесії в 2017 році

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Маєш право знати: огляд основних рішень останньої сесії Селидівської міськради

Активісти руху «Сильні громади» продовжують стежити за тим, які рішення приймають депутати на сесіях місцевих рад. Цього разу ми підготували огляд основних рішень Селидівської міської ради, яка відбулася 23 листопада.

Відвідуваність засідань і комісій 0 Comments

Дружковка: первая сессия, второе заседание: кадры решает мэр

В минувшую пятницу, 20 ноября, в Дружковке состоялось второе заседание первой сессии Дружковского городского совета. Сессия проходила в малом зале для заседаний. В повестке дня были вопросы о выборе секретаря городского совета (с кандидатурой,  не могли

Громади 0 Comments

Маєш право знати: Костянтинівка

  22 грудня відбулась 72 сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати, були затвердження бюджету на 2017 рік, звільнення почесних громадян Костянтинівки від оплати житлово-комунальних послуг, встановлення

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!