Робота над помилками, або наскільки відкритішою стала Селидівська міськрада

Робота над помилками, або наскільки відкритішою стала Селидівська міськрада

Команда руху «Сильні громади» провела аналіз діяльності Селидівської міської ради за критеріями відкритості, прозорості та ефективності комунікації. Наприкінці серпня за підсумками круглого столу, під час якого презентували результати дослідження до Селидівської міської ради були надіслані пропозиції щодо усунення виявлених недоліків та впровадження нових інструментів взаємодії місцевої влади та громадськості.

11

 

Отже, поглянемо, що було реалізовано, а що ні. Насамперед, варто зазначити, що жителі міста отримали можливість бачити результати персонального голосування депутатів під час пленарних засідань на веб-порталі міської ради http://edeputat.selidovo-rada.gov.ua/uk. Наразі в ньому містяться лише результати голосувань щодо проектів рішень останнього пленарного засідання від 26.10.2016 року, під час якого вперше запустили систему електронного голосування. Веб-портал «Поіменне голосування депутатів м. Селидове» працює у тестовому режимі, через що відбуваються певні збої: система в кількох випадках не зафіксувала голос депутата, тому він був внесений тільки у паперовий протокол результатів голосування.

Щодо стендів зі списком депутатів та графіком їхнього прийому, то тут ситуація неоднозначна: вони є, але знаходяться не в коридорі на стенді, а в приймальні секретаря міської ради Голубенка М.І.  З інформацією про депутатів, графіками їх прийому, складом комісій також можна ознайомитись і на сайті Селидівської міської ради.

На жаль, як і раніше на офіційному сайті до рішень міської ради та їх проектів не прикріпляються додатки.

Що стосується оповіщення в пресі, то як повідомляє представник місцевої газети «Наша Зоря», інформація про пленарні засідання публікується регулярно за два тижні до її початку.

На жаль, досі на сайті у переліку відомостей про комунальні підприємства організації та установи місцевої ради не зазначені коди ЄДРПОУ, що ускладнює їхній пошук в різних електронних реєстрах, базах даних, які містять інформацію про витрачання ними бюджетних коштів тощо.

Пропозиції щодо висвітлення інформації про порядок надання безоплатної правової допомоги на сайті поки що  залишились не реалізовані.

Щодо інформації про інструменти взаємодії, то в Статуті громади вимоги прописані лише частково, а саме: порядок проведення громадських слухань, загальних зборів, звітування міського голови. Натомість нічого не сказано про експертизи, звітування депутатами, консультації. Звітування з бюджету визначається Положенням про бюджетну систему міста, яка затверджується міською радою.

Положення про конфлікт інтересів, у якому місяць тому була нагальна потреба при складанні адмінпротоколу посадовій особі, також досі не розроблене.

Декларації про майно, доходи та витрати депутатів досі не оприлюднені на сайті. Генеральний план міста можна побачити тільки завітавши до Державного земельного геокадастру, а програму соціально-економічного розвитку міста можна отримати тільки у відповідь на запит про доступ до публічної інформації.

Щодо впровадження бюджету участі, то поки що про це на сайті мова не йде.

Міський голова багато говорить на засіданнях про інвестиційні програми, але на папері списків інвестиційних проектів немає, ніхто їх не бачив, навіть депутати.

Проаналізувавши ситуацію вцілому, можна зробити висновок про певні зрушення місцевого самоврядування в напрямку прозорості влади та інформування жителів громади, та все ж не вирішеними залишається низка важливих питань, що потребують розгляду. Сподіваємося на розуміння представниками місцевого самоврядування важливості наданих пропозицій, які є критерієм прозорої діяльності та ефективної співпраці членів громади з органами місцевої влади.

 

Активіст Руху “Сильні громади” у місті Селидове Олександр Цахнів

Previous Дочекатися нового Миколая або офіційний сайт як обличчя влади Новогродівки
Next Как в Лимане Prozorro урезали

About author

You might also like

Громади 0 Comments

В Слов’янську запропонували доповнення в Національний план поводження з відходами в Україні до 2030 року

У четвер, 15 лютого в Центральній бібліотеці Слов’янська рух “Сильні громади”та відділ екології Слов’янської міської ради провели громадське обговорення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.   Відповідна

Громади 0 Comments

Медицинская реформа «на местах»: мнение жителей Торецка

Активисты движения «Сильные громады» вели активную работу по изучению ситуации нынешнего положения и общественного мнения в сфере медицинских услуг в Донецкой, Луганской и Днепропетровской областях. Проведенное активистами исследование также коснулось

Міські ради 0 Comments

Как в Мариуполе саботируют обнародование данных

Борьба за открытость и прозрачность информации в Украине продолжается. Пока подходит к концу срок публикации е-деклараций, мы попробуем разобраться – как Мариупольский городской совет выполняет закон и пользуется платформой открытых

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!