Рух “Сильні громади” та ГО “Студена” презентували проект про вирішення проблем у містах сходу України

Рух “Сильні громади” та ГО “Студена” презентували проект про вирішення проблем у містах сходу України

31 серпня Рух “Сильні громади” спільно із ГО “Студена” презентували новий проект “Ефективне місто”, який орієнтуватиметься на вирішення найбільш актуальних проблем у 16 містах сходу України.

Як розповів координатор проекту Валентин Краснопьоров, ідея полягає в тому, щоб знайти успішні приклади, де об’єднання зусиль місцевого самоврядування і активної громадськості дозволило вирішити міські проблеми.

“Наше завдання – допомогти людям активізуватися для того, щоб вирішити місцеві проблеми. Основна проблема більшості міст – дороги. І скільки б не виділялося коштів – вона якісно не вирішується. Проблема в тому, що місцеве самоврядування не вміє якісно використовувати цих грошей, немає якісного контролю і це спокушає до зловживань”, – зазначив він.

Активісти провели два етапи опитування у 16 містах, під час якого визначили, які проблеми найбільше турбують мешканців. Окрім неякісних доріг, гостро стоїть також проблема безпритульних тварин, відсутності якісної комунікації між громадою та владою, сортування сміття.

“Сміття – це певний капітал, який нераціонально використовується у громадах. Часто тут є і корупційна складова, коли використовують людей низького соціального стану для того, щоб збирати і сортувати це сміття на звалищах”, – наголосив Валентин Краснопьоров.

Також, за його словами, у зв’язку із тим, що в Луганській та Донецькій областях спеціалізовані центри, які займалися регулюванням чисельності безпритульних тварин, опинилися на непідконтрольній території, питання їх відлову лягло на плечі місцевої влади, яка не завжди ефективно із тим справляється.

Як зазначила голова ГО “Студена” Анастасія Мельниченко, ці проблеми характерні не лише для сходу України, тому активісти шукали приклади інших міст, де подібні проблеми вже були вирішені.

“Люди повинні самостійно шукати шляхи вирішення цих проблем і самостійно їх вирішувати, тому на місцях був організований збір проблем. І це робили не ми, а представники громади. Ми є посередниками. Ми шукаємо  міста, де подібні проблеми вже були вирішені. Після цього – беремо представників тої громади і веземо в ті міста, де ця проблема існує, щоб показати досвід зсередини, щоб показати, що ці люди за рівних умов, не завдяки, а всупереч справились з проблемою”, – підкреслила Анастасія Мельниченко.

Вона також додала, що, окрім лекцій, у містах будуть працювати клуби вирішення проблем, яким допомагатимуть як представники громад, де подібні проблеми були вирішені, так і зовнішні експерти. Наприкінці проекту будуть розроблені конкретні кроки для вирішення проблем, а також буде організований масштабний форум для обміну досвідом.

“Ніхто, крім мешканців цих громад, не приїде вирішувати їхні проблеми. Ми проводили, окрім опитування, глибинні фокус-групи. Практично у кожній із цих фокус-груп були рецепти вирішення проблем. Звісно, частина з них потребує політичної волі, фінансування, але все це можливо. Але якщо хтось рухає цю проблему вперед, то у неї є більше шансів на вирішення”, – наголосив редактор інформаційних продуктів Руху “Сильні громади” Павло Островський.

Він додав, що одним із напрямків проекту є показати через успішні інструменти комунікації влади та громади, що коли мати громаду як партнерів, а не як суперників, то можна досягти набагато кращого результату.

На презентацію проекту запросили також одного зі спікерів з міста, де успішно вдалося вирішити сортування сміття. Громадський активіст Максим Задорожній приїхав з міста Іллінці Вінницької області. Він розповів про те, як місцеві мешканці вчилися культурі сортування сміття.

“Ще в 2015 році в місті вирішили поставити контейнери для збору ПЕТ-пляшок. В результаті люди самі почали сортувати. Згодом міська рада прийняла рішення побудувати цех для сортування сміття на приблизно 20 різних видів і відправляти для вторинної переробки”, – зазначив він.

Як наголосив координатор проекту Валентин Краснопьоров, найголовніше – запустити традицію в місті. Кожне місто обрало свою проблему і почало працювати над її вирішенням.

“Досліждуючи досвід таких міст ми зрозуміли, що проблема найчастіше вирішується тоді, коли влада усвідомлює важливість її вирішення. Проект – це більше, ніж просто повезти людей на схід і показати, як ці проблеми вирішувалися в інших містах. Ми хочемо через ЗМІ, форум та інші заходи залучити людей із досвідом і побудувати горизонтальні зв’язки між громадами”, – підкреслив він.

Проект триватиме півроку. За його результатами буде проведений масштабний форум та укладена книга успіхів. Наразі у соцмережах триває кампанія зі збору успішних історій під хештегом #ефективне_місто. Тож, закликаємо ділитися прикладами вирішення типових проблем за ініціативою громади і вони будуть презентовані на масштабному форумі для громадських активістів, який відбудеться у Києві в грудні.

 

Previous Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини
Next Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Организатор Международной мониторинговой миссии «Молодь будує нову Україну» Ирен Даниш посетила Константиновку

В Константиновку приехала организатор Международной мониторинговой миссии «Молодь будує нову Україну» Ирен Даниш. На громадкой раде при Константиновском управлении образование школьники рассказывали о своих молодежных инициативах. В этом смысле ученикам

Місцеві депутати 0 Comments

Інструменти впливу на місцеву владу Краматорська

 Рух «Сильні громади Донеччини» провів аналіз рішень Краматорської міської ради щодо впровадження інструментів впливу громадян міста на діяльність влади. Ці інструменти дозволяють зробити владу більш відкритою, прозорою та доступною, а

Громади 0 Comments

Всеукраїнська акція «Година смерті»: українці вимагають реформу медицини

Запрошуємо Вас на Всеукраїнську акцію «Година смерті», під час якої у 55 містах України представники пацієнтських організацій та активісти звернуться до народних депутатів з вимогою підтримати медичну реформу в Україні

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!