Що змінилося в місцевому самоврядуванню в Слов’янську за рік

Що змінилося в місцевому самоврядуванню в Слов’янську за рік

25 жовтня 2015 року у Слов’янську була обрана нова міська рада, яка вперше за останні 90 років має у своєму складі значну політичну різноманітність. Був обраний і новий міський голова Вадим Лях, який разом зі своїми колегами по «Опозиційному Блоку», завдяки депутатській більшості цієї політичної сили у Слов’янській міській раді має повну свободу дій для виконання своєї передвиборчої програми. Аналітики руху «Сильні громади» проаналізували, що змінилося у роботі місцевого самоврядування Слов’янська за рік, що минув від останніх місцевих виборів.

Кінець політичної монополії однієї партії в Слов’янську

Одразу після оприлюднення попередніх результатів виборів Слов’янської міської ради VII скликання, стало зрозуміло, що політична монополія, яка існувала в місті останні 90 років від встановлення в Слов’янську радянської диктатури, відійшла у минуле.

По-перше міська організація партії «Опозиційний Блок», що постала на політичних уламках колишньої міської організації «Партії Регіонів» отримала на 20% нижчу підтримку виборців у 2015 році, набравши 61% голосів, порівняно з місцевими виборами 2010 року, коли «Партія Регіонів» отримала результат у майже 80% голосів виборців.

Іншою важливою відмінністю від попередніх місцевих виборів стало те, що політичний склад новообраної міської ради став більш яскравим та строкатим і відзначився високим ступенем політичної суб’єктності окремих фракцій, що сформувалися в Словраді сьомого скликання. Якщо в 2010 році абсолютну більшість депутатів ради складали представники партій з умовною ідеологією «Homo Soveticus» – «Партії Регіонів», радикал-проросійських ПСПУ та забороненої в Україні Компартії, то вже у 2015 році до складу ради увійшли цілі фракції, які почали демонструвати власну політичну суб’єктність. Зокрема, це політичні команди «Аграрної партії», «Об’єднання «Самопоміч», «Наш Край» та «БПП «Солідарність». Таким чином, вперше в новітній історії Слов’янська, третина депутатів ради не представляють правлячу партію та в тій чи іншій мірі проводять незалежну від влади політику.

Разом з тим, значно зросла роль громадянського суспільства, яке також збільшує рівень своєї суб’єктності. Маємо приклади конструктивної співпраці громадських та політичних інституцій в місті. Так, до прикладу, три фракції міської ради разом з громадськістю, вплинули на рівень відкритості та прозорості Слов’янської міської ради і її виконавчих органів.

Результати виборів до Слов’янської міської ради 2010 року

vybory-2010

Результати виборів до Слов’янської міської ради 2015 року

vybory-2015

Балотуючись на посаду міського голови, Вадим Лях у передвиборчій програмі заявляв, що його політична команда «Опозиційного Блоку» розробила програму стратегічного розвитку Слов’янська до 2020 року. Перш за все, Лях обіцяв виборцям відновлення житлових будинків та закладів, зруйнованих під час російської окупації Слов’янська у 2014 році, забезпечення соціального захисту, якісну медицину, ремонт доріг, вирішення проблем водоканалу, розвиток туризму, покращення екологічної ситуації, а також благоустрій міста. Проте, оскільки ані міський голова Вадим Лях, ані фракції Слов’янської міської ради ще не звітували за рік своєї діяльності, ми нагадаємо найбільш знакові досягнення та недоліки Слов’янської міської ради VII скликання та міського голови Вадима Ляха.

lyah-prohrama

Листівка з передвиборчою програмою Вадима Ляха 2015 року

10 листопада 2015 року відбулося перше засідання Слов’янської міської ради VII скликання, на якому новообраний міський голова Вадим Лях та депутати міської ради склали присягу.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=DGXjYviyAoA

Відтоді відбулося 18 пленарних засідань сесії міської ради, на яких загалом було прийнято 473 різні рішення і ще 10 проектів рішень розглядалися радою, проте прийняті не були. Абсолютна більшість з не прийнятих рішень відносяться до вересневої сесії міської ради і стосуються питання одіозних договорів сервітуту (користування міською землею у позааукціонний спосіб) та відповідного депутатського запиту фракції «Самопоміч» щодо цього питання, який не було підтримано. Проте, впродовж цього року міською радою, виконкомом та міським головою Вадимом Ляхом були прийняті рішення, які здійснюють вплив на життя всієї громади.

Міський голова Вадим Лях декомунізував більше 100 вулиць та провулків

Розпорядженням № 53-р від 19 лютого 2016 року Вадим Лях перейменував 102 топонімічні об’єкти в Слов’янську, серед яких вулиці, провулки та інші об’єкти топоніміки, що мали назви, пов’язані із радянським режимом, який засуджений в Україні та прирівняний до нацистського режиму. Частині вулиць та провулків були повернуті назви, які вони мали до встановлення більшовицької диктатури в Слов’янську, частина отримала українські назви. Зокрема, вулиця Василівська позбулася назви Октябрської революції, а вулиця Банківська назви Юних комунарів. У той же час, в місті з’явилися вулиці Ярослава Мудрого, Олекси Тихого та інші.

Повернули місту будинок купецького зібрання (колишній БК Леніна)

24 лютого на 7-й сесії сьомого скликання депутати вирішили викупити у комунальну власність Будинок купецького зібрання Слов’янська (колишній БК Леніна). Це рішення викликало значні суперечки в громадському середовищі міста. Одні наполягали на важливості повернення об’єкта в комунальну власність Слов’янська, інших не влаштовувала ціна, за якою мали придбати об’єкт.

Введено в дію електронні петиції

30 березня на 9-й сесії сьомого скликання прийняли рішення «Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Слов’янській міській раді» на виконання закону «Про звернення громадян». Таким чином з’явилася можливість для громадян подавати електронні петиції просто на сайті Слов’янської міської ради. Цей сервіс значно посприяв активізації громадської активності та відповідальності, адже велика кількість авторів електронних петицій, бажаючи набрати відповідну кількість голосів, почали поширювати свої петиції через соціальні мережі та ЗМІ.

Депутати підтримали це рішення одноголосно.

Засудили гральний бізнес

На цьому ж засіданні депутати засудили незаконний гральний бізнес, що фактично процвітає в місті. Рішення, яке мало не більше ніж декларативний характер, було прийняте депутатами одноголосно. Хоча, цікаво було би поспостерігати за тими, хто голосував би проти.

Затвердили членів нового виконкому

1 червня під час 12-ї сесії міської ради депутати затвердили персональний склад нового виконавчого комітету міської ради. До складу виконкому увійшли 15 осіб. Варто зазначити, що багато представників громадськості були незадоволені новим складом виконкому.

Створено робочу групу щодо розробки Статуту міста

29 липня на пленарному засіданні сесії депутати прийняли рішення «Про Робочу групу з підготовки, розроблення і впровадження Статуту територіальної громади міста Слов’янська». До її складу увійшли депутати міської ради, а також всі бажаючі представники громадськості. Наразі робоча група вже зробила більшу частину із запланованої роботи.

Введено в дію електронний сервіс «Ваш депутат»

16 вересня у Слов’янській міськраді презентували новий портал «Ваш депутат». Завдяки порталу, кожен охочий громадянин або моніторингова організація в кілька кліків має змогу отримати доступ до сканованих копій документів, проектів рішень міської ради.

Водоканал продовжив поглинати гроші платників податків міста

Одним з найбільш суперечливих рішень, які були прийняті під час 15-ї сесії Слов’янської міської ради 14 вересня, стало погодження міською радою Інвестиційної програми КП «Словміськводоканал» на 2016 рік. Це рішення ледь набрало голосів – 19 депутатів проголосували “За”, 1 – “проти”, 9 – “утримались” і 1 народний обранець – “не голосував”.

Кожен може виграти грант від міської ради на покращення міського простору

Одним з найбільш інноваційних рішень, які прийняли на 15-й сесії слов’янські депутати, стало затвердження Положення про порядок проведення Конкурсу мініпроектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем територіальної громади міста. Варто зазначити, що це рішення депутати підтримали одностайно.

У Слов’янську буде «Безпечне місто»

За ініціативи СБУ та Донецької ОДА, депутати врешті прийняли міську Програму забезпечення громадського правопорядку та безпечного середовища життєдіяльності «Безпечне місто» на 2016-2018 роки. Розробниками програми виступили депутатська фракція «Самопоміч», начальник відділу інформаційного забезпечення міської ради В’ячеслав Самохвалов та головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами Ірина Коноваленко.

Одним із напрямків реалізації Програми є створення автоматизованої системи відеоспостереження у місті, в яку будуть об’єднані всі міські камери зовнішнього (внутрішнього) контролю (спостереження) та інші елементи системи безпеки об’єктів усіх форм власності.

Зокрема, Програма передбачає обладнання засобами відеоспостереження загальноосвітніх та дошкільних учбових закладів, спортивних майданчиків, інших об’єктів соціальної інфраструктури, а також сприяння приєднанню банків, комерційних структур, підприємств, організацій та установ міста до системи автоматизованого відеоспостереження міста.

Керуватиме програмою профільний заступник міського голови Дмитро Сіваш, а виконавцями програми, окрім міського відділу Національної поліції, стануть також телекомунікаційні підприємства, Слов’янська міська рада та навіть комунальне підприємство «Зовнішнє освітлення».

На фінансування програми з міського бюджету передбачено 470 тисяч гривень.

Здібні діти та обдарована учнівська молодь зможуть отримувати спеціальні стипендії міської ради

Зокрема, депутати своїм рішенням затвердили положення «Про персональні стипендії Слов’янської міської ради здібним дітям та обдарованій учнівській молоді». Бюджетні кошти на ці цілі має передбачити міський відділ освіти.

Згідно з положенням, персональні стипендії призначатимуться щорічно розпорядженням міського голови за поданням відділу освіти. Сума стипендії складатиме 500 гривень, проте протягом одного року її одночасно зможуть отримувати не більше 6 осіб.

Відтепер Вадим Лях матиме на одного заступника більше

З 14 листопада новим заступником Вадима Ляха, що представляє «Опозиційний Блок» став представник політичної партії «Наш Край» Віктор Воропаєв. Проект рішення про його призначення також опублікований на сайті міської ради. Окремим рішенням про оплату праці депутати визначили оклад та надбавку нового заступника міського голови.

Також при здійсненні закупівель розпорядниками бюджетних коштів міської ради, рішенням виконкому знижено поріг закупівель через систему «Прозорро» до 10 тисяч гривень. У той же час місто з перемінним успіхом виконує зобов’язання щодо розміщення передбаченої законом публічної інформації на порталі «Е-дата». А ось з порталом «ДАТА» в місті проблема. Наразі свої дані туди вносять лише податківці та відділ освіти.

 

 

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську Денис Бігунов

Previous Маєш право знати: огляд основних рішень останньої сесії Селидівської міськради
Next У Селидово підполковник поліції купив позашляховик за 1,1 млн грн

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Насколько эффективно депутат Ефимов работает в парламенте?

Координаторы движения «Сильные громады» продолжают анализировать эффективность и открытость работы депутатов. Сегодня мы ознакомимся с работой в парламенте члена депутатской фракции партии «Блок Петра Порошенко» – Максима Ефимова за 2016

Громади 0 Comments

В Покровске провели публичную лекцию о стандартах демократии горсовета

26 декабря в малом зале заседаний Покровского городского совета координаторы движения «Сильные громады» провели публичную лекцию «Стандарты демократии в работе Покровского городского совета». На мероприятие были приглашены активисты, представители органов

Громади 0 Comments

В Лимане состоялся круглый стол об эффективности местного самоуправления

В пятницу, 17 марта, в Центральной городской библиотеке г. Лиман активисты движения «Сильные громады» провели круглый стол на тему «Анализ уровня эффективности местного самоуправления». На мероприятие были приглашены представители самоуправления,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!