Селидівська міська рада не надає документи на запит, які б роз’яснили, чому вона пішла в обхід Prozorro

Селидівська міська рада не надає документи на запит, які б роз’яснили, чому вона пішла в обхід Prozorro

У квітні цього року Селидівська міська рада опублікувала тільки звіти про укладені договори в електронній системі публічних закупівель Prozorro, предметом яких є ремонти доріг (4 поточних та 1 капітальний). Підрядник по всіх 5-ти договорах – Селидівський підрядний спеціалізований дорожній ремонтно-будівельний відокремлений підрозділ ТОВ «Облрембуд». Сума кожного договору не перевищує 200 тис. грн. (166-195 тис. грн).

Звіт про укладений договір з виконання капітального ремонту

Звіти про укладені договори з поточних ремонтів

До них мала б застосовуватися процедура допорогових закупівель з використанням системи Prozorro, адже Селидівська міська рада затвердила торік Положення, що регулює саме такі закупівлі. Так, процедура використання Prozorro, відповідно до нього, застосовується у разі, «якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 10 000 грн та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”».

Однак Положення водночас дозволяє у виняткових випадках непередбачуваного характеру, терміновості проведення закупівлі товарів, робіт і послуг не застосовувати процедуру допорогових електронних закупівель за умови подання міському голові відповідного письмового обґрунтування.

Ми намагалися розібратися в причинах здійснення закупівель без використання Prozorro. Для цього 8 червня надіслали запит на доступ до публічної інформації, в якому попросили надати «письмове обґрунтування», про яке йдеться в Положенні про допороги. Також ми запросили додаток до річного плану закупівель та помісячний план асигнувань, аби побачити, коли та на яку дату міськрада запланувала ремонти й переконатися в їхній терміновості.

Відповідно до законодавства, Селидівська міська рада мала б відповісти на запит в 5-ти денний строк. Однак досі відповіді від неї немає. Ми неодноразово нагадували про наш запит й про порушення термінів надання на нього відповіді.

Між іншим, одне з нагадувань адресувалося безпосередньо меру Селидового Віктору Ремізову під час сесії, після того, як він безпідставно публічно звинуватив координатора руху «Сильні громади» Олександра Цахніва в «пересмикуванні» фактів у публікації, автором якої він не є.

Рух «Сильні громади» надіслав скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, аби змусити Селидівську міську раду надати відповідь на надісланий запит і все ж таки розібратися, чи відповідають затвердженим нормам дії міської ради при визначенні підрядника для виконання ремонтів доріг.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

 

Previous В Славянске обжалуют решение об отмене допороговых закупок в Prozorro
Next У Бахмуті депутатам пропонують затвердити програми розвитку громадянського суспільства, освіти, культури

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Публичная лекция «Сильных громад» в Лимане стала площадкой для диалога с властью

Подводя итоги года, координаторы движения «Сильные громады» в Лимане провели публичную встречу с представителями органов местного самоуправления, депутатами и общественными активистами. На лекцию «Стандарты демократии в работе депутатов Лиманского горсовета»

Громади 0 Comments

Підсумки круглого столу: Активісти поділилися своєю думкою стосовно розвитку громадського руху на Донеччині

Активісти організації «Сильні громади» зі Слов’янська Денис Бігунов і Марія Середа розповідають про підсумки круглого столу, присвяченого діяльності громадського руху на Донеччині «Сильні громади» організували круглий стіл на якому обговорювали проміжні

Громади 0 Comments

Лиманские депутаты 7-го созыва: кто прогульщики?

На протяжении полугода, с ноября 2015 года, в Лимане действует обновленный депутатский корпус 7-го созыва. Из 34 депутатов только несколько человек пришли из «старого» состава. В целом, интересы избирателей представлены

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!