Селидівська міська рада не надає документи на запит, які б роз’яснили, чому вона пішла в обхід Prozorro

Селидівська міська рада не надає документи на запит, які б роз’яснили, чому вона пішла в обхід Prozorro

У квітні цього року Селидівська міська рада опублікувала тільки звіти про укладені договори в електронній системі публічних закупівель Prozorro, предметом яких є ремонти доріг (4 поточних та 1 капітальний). Підрядник по всіх 5-ти договорах – Селидівський підрядний спеціалізований дорожній ремонтно-будівельний відокремлений підрозділ ТОВ «Облрембуд». Сума кожного договору не перевищує 200 тис. грн. (166-195 тис. грн).

Звіт про укладений договір з виконання капітального ремонту

Звіти про укладені договори з поточних ремонтів

До них мала б застосовуватися процедура допорогових закупівель з використанням системи Prozorro, адже Селидівська міська рада затвердила торік Положення, що регулює саме такі закупівлі. Так, процедура використання Prozorro, відповідно до нього, застосовується у разі, «якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 10 000 грн та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”».

Однак Положення водночас дозволяє у виняткових випадках непередбачуваного характеру, терміновості проведення закупівлі товарів, робіт і послуг не застосовувати процедуру допорогових електронних закупівель за умови подання міському голові відповідного письмового обґрунтування.

Ми намагалися розібратися в причинах здійснення закупівель без використання Prozorro. Для цього 8 червня надіслали запит на доступ до публічної інформації, в якому попросили надати «письмове обґрунтування», про яке йдеться в Положенні про допороги. Також ми запросили додаток до річного плану закупівель та помісячний план асигнувань, аби побачити, коли та на яку дату міськрада запланувала ремонти й переконатися в їхній терміновості.

Відповідно до законодавства, Селидівська міська рада мала б відповісти на запит в 5-ти денний строк. Однак досі відповіді від неї немає. Ми неодноразово нагадували про наш запит й про порушення термінів надання на нього відповіді.

Між іншим, одне з нагадувань адресувалося безпосередньо меру Селидового Віктору Ремізову під час сесії, після того, як він безпідставно публічно звинуватив координатора руху «Сильні громади» Олександра Цахніва в «пересмикуванні» фактів у публікації, автором якої він не є.

Рух «Сильні громади» надіслав скаргу до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, аби змусити Селидівську міську раду надати відповідь на надісланий запит і все ж таки розібратися, чи відповідають затвердженим нормам дії міської ради при визначенні підрядника для виконання ремонтів доріг.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

 

Previous В Славянске обжалуют решение об отмене допороговых закупок в Prozorro
Next У Бахмуті депутатам пропонують затвердити програми розвитку громадянського суспільства, освіти, культури

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Чи сапавді використовувати ProZorro в Рубіжному не актуально?

Вже кілька років чиновники та активісти сперечаються щодо користі пониження порогів для проведення обов’язкової процедури закупівель. Наразі ці пороги становлять 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 мільйона

Міські ради 0 Comments

Как в Мариуполе саботируют обнародование данных

Борьба за открытость и прозрачность информации в Украине продолжается. Пока подходит к концу срок публикации е-деклараций, мы попробуем разобраться – как Мариупольский городской совет выполняет закон и пользуется платформой открытых

Громади 0 Comments

Маєш право знати. Головні рішення сесії Костянтинівської міської ради

25 січня відбулася 82 сесія Костянтинівської міської ради. Депутати розглянули питання про ліквідацію комунального підприємства «Костянтинівське трамвайне управління», про надання пільг особам з інвалідністю по зору, про надання згоди на

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!