Сталеве серце України зупинилося? Огляд основних подій у Кривого Рогу в 2017 році

Сталеве серце України зупинилося? Огляд основних подій у Кривого Рогу в 2017 році

У 2017 році Криворізька міська рада прийняла новий Статут міста. Під стінами будівлі виконавчого комітету завелись щурі, а Криворізький тролейбус доїхав до Житомира. Про ці та інші події читайте у огляді руху «Сильні громади».

Щурі біжать з корабля?

Найпопулярнішою новиною 2017 року стали щурі, що завелися на центральній алеї міста прямо під стінами виконкому. Сюжети про щурів показали всі центральні канали країни. Невже тільки гризуни цікаві країні у місті довжиною в життя?

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив що прокуратурі достатньо доказів для затримання колишнього першого заступника міського голови Євгенія Удода та оголосив про його міжнародний розшук. Його звинувачують у створенні злочинної організації, привласненні майна та погрозі вбивством. За 7 місяців пошуків екс-заступника мера знайти не вдалося. Не зважаючи на цей факт, він залишається членом виконавчого комітету міста, як депутат обласної ради. Розслідування кримінальної справи після зникнення Євгенія Удода та кількох обшуків у міській раді ведеться мляво. Більше того, він досі залишається депутатом обласної ради та пропустив вже понад 50% пленарних засідань, що може бути причиною для відкликання.

Офіційний сайт виконавчого комітету Криворізької міської ради

Останній цвях в труну демократії?

У 2017 році Криворізька міська рада прийняла новий Статут міста. Як заявляє міський голова Юрій Вілкул, нова редакція надає більше можливостей участі жителів у розвитку рідного міста. В ухваленому Статуті територіальної громади зазначається, що містяни можуть користуватися такими інструментами як електронні петиції, місцеві ініціативи, громадські збори, брати участь у комісіях і робочих групах, мати доступ до публічної інформації органів місцевого самоврядування. І хоч ці інструменти прописані у статуті, але положення не прийняті навіть на першій сесії 2018 р. Натомість міська рада прийняла рішення про розгляд електронних петицій, що і стало останнім цвяхом в труну демократії. Згідно з рішенням, тепер електронні петиції розглядає в десятиденний термін не міська рада, а комісія. І хоч у рішенні зазначено, що далі петиція йде на розгляд до ради, останню петицію що повинна була розглядатися, депутати не включили у порядок денний.

Фрагмент проекту рішення

Також у Статуті відсутні пункти щодо звітування міського голови та депутатів. Оскільки звітування депутатів відбувається у вільному форматі, виборці не мали можливості дати депутатам жодного доручення за 2018 рік.

Криворіжці підтримали медичну реформу

У червні містяни під стінами міської ради долучилися до всеукраїнської акції «Година смерті» на підтримку медичної реформи. Стан медичних послуг та лікарень у місті є незадовільним, а медична реформа просувається дуже повільно. І хоч вже у багатьох містах майже весь 2017 рік працювала електронна черга до поліклініки, у Кривому Розі можливості записатися онлайн не було. Активні мешканці міста, члени клубу «Ефективне місто» написали петицію за скоріше впровадження системи E-Health. Після цього у Кривому Розі з’явилась можливість записатися до лікаря через платформу medportal.dp.ua.

Комфорт пасажирських перевезень у місті

У 2017 році збільшилась вартість проїзду з 5 до 6 грн. Вартість підвищилась, а комфорт залишився на неприпустимому рівні, що навіть загрожує життю містян. Депутат Верховної Ради, Костянтин Усов у коментарі на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook зазначає, що перевозити пасажирів стоячи, це пряме порушення закону і на всі такі маршрутки треба накладати штраф. Мешканці у коментарях зазначають, що народний депутат напевно давно не користувався транспортом у місті і стоячі пасажири є практично у будь-який час у всіх маршрутах міста.

Уперше за 6 років в місті придбали новий комунальний транспорт. Під час передвиборчої агітації нинішній міський голова Юрій Вілкул обіцяв містянам до 2020 року закупити 100 автобусів великої місткості. У 2017 році було закуплено 11 нових автобусів.

«На двох маршрутах 228 та 302 працює достатня кількість автобусів, всіх охочих ми перевеземо», – наголошує директор КП «Міський тролейбус» Олександр Приходько. Але містяни часто скаржаться на тисняву особливо у вечірній час. Автобуси курсують у режимі «експрес», тому зупиняється не на усіх зупинках. Доцільність такого рішення містяни не розуміють.

Маршрутки у місті

Гірша ситуація з електротранспортом, старі тролейбуси переобладнують в «новітні» дизельні, капітально ремонтують застарілі трамваї. Один з таких тролейбусів потрапив у книгу рекордів України. Він проїхав з Кривого Рогу до Житомира і навіть заїхав до Києва для фото з депутатами.

Криворізький тролейбус приїхав у м.Київ

З позитивних змін у комунальному транспорті варто згадати впровадження системи безконтактної оплати проїзду.

Громадськість міста в 2017 році стала активнішою, люди об’єднуються, щоб зробити місто комфортнішим. За 2017 рік написанні десятки петицій, організовані чисельні мітинги та акції, але влада не хоче комунікувати з громадськістю. Чи вдасться криворіжцям реанімувати місто, можна буде сказати за підсумками наступних кількох років.

 

Оля Перетятько, координаторка руху «Сильні громади» у Кривому Розі

 

 

 

 

Previous Сессия Лиманского горсовета: деньги на дороги, кредиты на ремонты школ и старт индустриального парка
Next Маєш право знати: огляд проектів рішень 44 сесії Рубіжанської міськради

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Консервы по-дзержински

Если в прифронтовом городе Дзержинске провести опрос на тему: “Что сделала местная власть за 25 лет?”, ответов будет два: “Фонтан” и “Ничего”. А если спросить у местных жителей, возможно ли

Громади 0 Comments

Суд над активистом Василием Хоменко в Славянске. Хроника событий

Первое судебное заседание над главой “Спілки патріотів Слов’янщини” и главой общественной организации “Слов’янська Січ” активистом Василием Хоменко по делу о поджоге шин во время акции протеста возле школы № 10

Громади 0 Comments

Скандалы, интриги, расследования. Чем запомнился драматический год Добропольскому городскому совету?

В 2017 году неприметный городок Доброполье часто попадал на центральные каналы. В Верховной Раде добропольского голову периодически причисляли то в ряды сепаратистов, то в ряды граждан Российской Федерации. Мэр и

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!