Сталеве серце України зупинилося? Огляд основних подій у Кривого Рогу в 2017 році

Сталеве серце України зупинилося? Огляд основних подій у Кривого Рогу в 2017 році

У 2017 році Криворізька міська рада прийняла новий Статут міста. Під стінами будівлі виконавчого комітету завелись щурі, а Криворізький тролейбус доїхав до Житомира. Про ці та інші події читайте у огляді руху «Сильні громади».

Щурі біжать з корабля?

Найпопулярнішою новиною 2017 року стали щурі, що завелися на центральній алеї міста прямо під стінами виконкому. Сюжети про щурів показали всі центральні канали країни. Невже тільки гризуни цікаві країні у місті довжиною в життя?

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив що прокуратурі достатньо доказів для затримання колишнього першого заступника міського голови Євгенія Удода та оголосив про його міжнародний розшук. Його звинувачують у створенні злочинної організації, привласненні майна та погрозі вбивством. За 7 місяців пошуків екс-заступника мера знайти не вдалося. Не зважаючи на цей факт, він залишається членом виконавчого комітету міста, як депутат обласної ради. Розслідування кримінальної справи після зникнення Євгенія Удода та кількох обшуків у міській раді ведеться мляво. Більше того, він досі залишається депутатом обласної ради та пропустив вже понад 50% пленарних засідань, що може бути причиною для відкликання.

Офіційний сайт виконавчого комітету Криворізької міської ради

Останній цвях в труну демократії?

У 2017 році Криворізька міська рада прийняла новий Статут міста. Як заявляє міський голова Юрій Вілкул, нова редакція надає більше можливостей участі жителів у розвитку рідного міста. В ухваленому Статуті територіальної громади зазначається, що містяни можуть користуватися такими інструментами як електронні петиції, місцеві ініціативи, громадські збори, брати участь у комісіях і робочих групах, мати доступ до публічної інформації органів місцевого самоврядування. І хоч ці інструменти прописані у статуті, але положення не прийняті навіть на першій сесії 2018 р. Натомість міська рада прийняла рішення про розгляд електронних петицій, що і стало останнім цвяхом в труну демократії. Згідно з рішенням, тепер електронні петиції розглядає в десятиденний термін не міська рада, а комісія. І хоч у рішенні зазначено, що далі петиція йде на розгляд до ради, останню петицію що повинна була розглядатися, депутати не включили у порядок денний.

Фрагмент проекту рішення

Також у Статуті відсутні пункти щодо звітування міського голови та депутатів. Оскільки звітування депутатів відбувається у вільному форматі, виборці не мали можливості дати депутатам жодного доручення за 2018 рік.

Криворіжці підтримали медичну реформу

У червні містяни під стінами міської ради долучилися до всеукраїнської акції «Година смерті» на підтримку медичної реформи. Стан медичних послуг та лікарень у місті є незадовільним, а медична реформа просувається дуже повільно. І хоч вже у багатьох містах майже весь 2017 рік працювала електронна черга до поліклініки, у Кривому Розі можливості записатися онлайн не було. Активні мешканці міста, члени клубу «Ефективне місто» написали петицію за скоріше впровадження системи E-Health. Після цього у Кривому Розі з’явилась можливість записатися до лікаря через платформу medportal.dp.ua.

Комфорт пасажирських перевезень у місті

У 2017 році збільшилась вартість проїзду з 5 до 6 грн. Вартість підвищилась, а комфорт залишився на неприпустимому рівні, що навіть загрожує життю містян. Депутат Верховної Ради, Костянтин Усов у коментарі на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook зазначає, що перевозити пасажирів стоячи, це пряме порушення закону і на всі такі маршрутки треба накладати штраф. Мешканці у коментарях зазначають, що народний депутат напевно давно не користувався транспортом у місті і стоячі пасажири є практично у будь-який час у всіх маршрутах міста.

Уперше за 6 років в місті придбали новий комунальний транспорт. Під час передвиборчої агітації нинішній міський голова Юрій Вілкул обіцяв містянам до 2020 року закупити 100 автобусів великої місткості. У 2017 році було закуплено 11 нових автобусів.

«На двох маршрутах 228 та 302 працює достатня кількість автобусів, всіх охочих ми перевеземо», – наголошує директор КП «Міський тролейбус» Олександр Приходько. Але містяни часто скаржаться на тисняву особливо у вечірній час. Автобуси курсують у режимі «експрес», тому зупиняється не на усіх зупинках. Доцільність такого рішення містяни не розуміють.

Маршрутки у місті

Гірша ситуація з електротранспортом, старі тролейбуси переобладнують в «новітні» дизельні, капітально ремонтують застарілі трамваї. Один з таких тролейбусів потрапив у книгу рекордів України. Він проїхав з Кривого Рогу до Житомира і навіть заїхав до Києва для фото з депутатами.

Криворізький тролейбус приїхав у м.Київ

З позитивних змін у комунальному транспорті варто згадати впровадження системи безконтактної оплати проїзду.

Громадськість міста в 2017 році стала активнішою, люди об’єднуються, щоб зробити місто комфортнішим. За 2017 рік написанні десятки петицій, організовані чисельні мітинги та акції, але влада не хоче комунікувати з громадськістю. Чи вдасться криворіжцям реанімувати місто, можна буде сказати за підсумками наступних кількох років.

 

Оля Перетятько, координаторка руху «Сильні громади» у Кривому Розі

 

 

 

 

Previous Сессия Лиманского горсовета: деньги на дороги, кредиты на ремонты школ и старт индустриального парка
Next Маєш право знати: огляд проектів рішень 44 сесії Рубіжанської міськради

About author

You might also like

Громади 0 Comments

РАЗВИТИЕ МЕСТНОЙ ДЕМОКРАТИИ В ДИМИТРОВЕ

23 марта прошел круглый стол «Развитие местной демократии в Димитрове: инструменты влияния на местную власть» движения «Сильные громады Донетчины» всеукраинской общественной организации Центр UA, посвященный обсуждению роботы новоизбранных Димитровского городского

Громади 0 Comments

Константину Матейченко предлагают отчитаться перед избирателями

Координаторы ОО «Сильні громади Донеччини» вместе с активистами Бахмута подготовили публичное обращение к народному депутату Константину Матейченко с просьбой проинформировать о своей депутатской деятельности. Матейченко Константин Владимирович и Клюев Сергей

Місцеві депутати 0 Comments

Робота депутатів Слов’янська: статистика і реальність

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували роботу депутатів Слов’янської міської ради. За результатами дослідження виявили трьох депутатів, які відвідали менше половини сесійних засідань та можуть бути відкликані за ініціативою громади. Ми

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!