Світлодарськ без світла. У прифронтовому місті обговорили основні проблеми

Світлодарськ без світла. У прифронтовому місті обговорили основні проблеми

17 грудня в Світлодарську відбулося засідання ініціативної групи, яка готова займатися розвитком міського простору. У дискусії взяла участь народний депутат України Наталія Веселова, місцеві мешканці представники місцевої влади, а також представник руху «Сильні громади» Андрій Грудкін.

Світлодарськ – 13-тисячне містечко районного значення в Бахмутському районі Донецької області, розташоване за кілька кілометрів від лінії фронту. Місто засноване у 1968 році навколо Вуглегірської теплоелектростанції.

Місто сформувалося навколо Вуглегірської ТЕС

Як і більшість прифронтових міст, Світлодарськ є депресивним містечком, розвиток якого тісно пов’язаний із електростанцією.  

Частина території міста належить Вуглегірській ТЕС, а не передані громаді. Тобто парки, дороги, пляж та інші місця загального користування не належать громаді. Станція не виділяє коштів для утримання цих об’єктів. Місто не має повноважень.

Міський пляж

Місцевий активіст Олександр Ширшин – один з тих, хто зацікавлений у розвитку міста та хоче цим займатися.

“Ніхто не несе відповідальності за міський громадський простір. Представник станції сказала, що благоустрій міста – це для них не першочергове завдання, тому доглядають за містом лише тоді, коли є на це ресурси. У той же час, усі парки, сквери, – оформлені не як об’єкти, а як територія”, – зазначає Олександр Ширшин.

Недобудований стадіон

Місцева влада не доглядає за місцевим парком, який належить електростанції, а на його території навіть немає вуличного освітлення.

Міський парк

За словами активіста, місто не розвивається, бо на це немає коштів. Бюджет формується в районі, а місцеві депутати лише затверджують його. Навіть попри те, що електростанція сплачує до бюджету чимало податків, бюджет міста є повністю дотаційним і на 90% складатиметься з субвенцій на освіту і медицину.

“Ми думаємо, що почнемо зі створення та приведення до ладу скверів. Але нам потрібно розуміти, чи підтримує нас місцева влада. Адже можна створити проект, виконати всі роботи, а потрібно, щоб він був на балансі міста”, – підкреслює Олександр Ширшин.

Під час зустрічі ініціативної групи активісти озвучили, що на сайті місцевої ради немає актуальної інформації про сесії та рішення, які на них приймаються, а про час сесії можна дізнатися лише через запит до міського голови. На це одразу ж відреагували у міській раді.

“Ми домовилися про комунікацію і вже на кілька днів на сайті міської ради почала з’являтися інформація про діяльність місцевої ради. Нас запросили на засідання сесії. Раніше ніхто не знав, коли вони відбуваються, бо про це не повідомляли”, – зазначає активіст.

Представників влади хвилює питання наповнення бюджету міста, який скоротився через воєнні дії та прийняття закону, що скасовує податки. Проекти, що подавалися на розгляд в область не захотіли підтримувати. Місто шукає виходи через залучення міжнародних організацій для вирішення питань, пов’язаних з благоустроєм та іншим.

Вуглегірська ТЕС, що розташована в межах міста, сплачує екологічний податок в бюджет сусідніх Новолуганського та Луганського.

За результатами зустрічі активісти домовилися з представниками місцевої влади та ТЕС про необхідність комунікації з громадою для напрацювання дорожньої карти щодо виходу міста з кризи. І сподіваємося, що надані обіцянки будуть виконані.

Previous Важливість вакцинації. Чи є вакцина від небезпечних інфекцій в Костянтинівці
Next На месте старого кладбища в Славянске - Мемориальный парк

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Публичные финансы в Красноармейске: как контролировать?

Е-Data – это официальный государственный информационный портал о публичных средствах, реализующий идею прозрачного бюджета согласно Закону «Об открытости использования публичных средств». Портал предназначен для свободного и бесплатного контроля, образования, распределения

Громади 0 Comments

Рейтинг депутатів-прогульників Рубіжанської міськради у 2017 році

У 2017 році лише чотири депутати Рубіжанської міської ради відвідали всі сесії, та лише один був присутнім на всіх засіданнях постійної комісії, а кількість «прогульників» збільшилась удвічі. Про це та

Громади 0 Comments

По инициативе общественников в Бахмутском горсовете приняли «Положение о конфликте интересов»

Результатом анализа работы Бахмутского горсовета, проведенного коодинаторами движения «Сильні громади», стали изменения в его работе. Именно по инициативе общественных активистов, на последней сессии было принято «Положение о конфликте интересов». Также

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!