«Сильні громади Донбасу» розповіли мешканцям Красноармійська і району про децентралізацію

«Сильні громади Донбасу» розповіли мешканцям Красноармійська і району про децентралізацію

28 січня на запрошення Красноармійської міської ради «Сильні громади Донбасу» розказали представникам громадського сектору та службовцям місцевого самоврядування про нові можливості, інструменти і виклики для громад Красноармійського району, що з’являться внаслідок децентралізації.

decentralizaciya1

У заході взяли участь головний аналітик проекту «Сильні громади Донбасу» Олександр Дмітрієв, директор Регіонального офісу реформ у Донецькій області Сергій Попов, заступник міського голови Красноарміська Юрій Третяк, керівник фінансового управління Красноармійської міської ради Юлія Порецька, заступник голови Красноармійської районної державної адміністрації Олександр Зябрєв, заступник голови Красноармійської районної ради Надія Масло, депутати районної ради, голови сільских та селищних рад тощо.

decentralizaciya6

На сьогоднішній день представники громад району не дійшли одностайної згоди щодо процесів добровільного об’єднання громад, а перспективні плани, що складені Донецькою обласної військово-цивільною адміністрацією, не влаштовують більшість жителів населених пунктів Красноармійського району.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Представники сільських громад дорікнули голові Регіонального офісу реформ в тому, що вертикаль влади, що ініціювала об’єднання, не прислухається до їх думки. Зокрема, голова Новоекономічної селищної ради висловила обурення, що їх процеси об’єднання з 9-ма іншими сільськими громадами, було загальмовано представниками обласної влади. Відсутність у сільських жителів бажанняоб’єднуватися з містами підтвердила і заступник голови Красноармійського районної ради Надія Масло.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Ми пройшли всі етапи, починаючи з громадських обговорень, але 17 позитивних рішень від сільрад не знайшли підтримки в області. Нам обіцяли, що прийнятим нами варіанту об’єднання дадуть хід, – пояснює Надія Масло, –– Як вірно зазначив Олександр [аналітик «Сильних громад Донбасу» Олександр Дмітрієв], бажання жителів, що не суперечить методиці формування спроможних громад, має бути визначальним, тоді б нас почули, а сьогодні ми б уже були в якості об’єднаних громад».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Голова Громадської ради при виконавчому комітету Красноармійської міської ради Сергій Дорош зазначив, що гальмування процесів об’єднання на Донеччині може привести до катастрофічних наслідків. «Сьогодні це питання лежить і в площині політичної стабільності, бо обурення людей через те, що до їх рішення, з ким об’єднуватися, не прислуховуються, може стати причиною «революції», – пояснює Сергій Дорош.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За словами громадського діяча, колишнього депутата Красноармійської міської ради Анатолія Зінченка, питання децентралізація допоможе громадам західного Донбасу тоді, коли на об’єднання буде політична воля новообраного керівництва органів місцевого самоврядування, що не прискорює ці процеси через необхідність проведення перших виборів в об’єднаній територіальній громаді.

У ході палкої дискусії більшість представників погодилися з тезою «Сильних громад Донбасу», що для таких складних регіонів, як Донеччина та Луганщина, має бути знайдені гнучкі податкові механізми розподілу надходжень великих підприємств до бюджетів громад, де фактично розташоване виробництво, та до бюджетів громад, звідки походять більшість працівників таких великих підприємств, що власне становить дискусійне поле. Подібні практики дозволять не тільки усталити легальність та легітимність органів місцевого самоврядування, а також сформувати спроможні в економічному плані громади, ліквідуючи  промислову моноорієнтацію міст регіону. Як зазначив Сергій Попов, такий досвід успішно втілювався у Польщі, тож разом з підтримкою громадського сектору можливо домогтися впровадження подібних практик і на Донбасі.

Использованы фото: ТРК “Орбита

Previous Консервы по-дзержински
Next Ошибка 404: депутат Омельянович в округе не найден

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Пенсия, зарплата, дивиденды: На какие средства живет власть Димитрова

На первых лиц местного совета возложена обязанность декларирования своих доходов. Это означает, что каждый избиратель, подав запрос, может получить доступ к информации об имущественном состоянии своих представителей в местном самоуправлении.

Місцеві депутати 0 Comments

Інструменти впливу на місцеву владу Краматорська

 Рух «Сильні громади Донеччини» провів аналіз рішень Краматорської міської ради щодо впровадження інструментів впливу громадян міста на діяльність влади. Ці інструменти дозволяють зробити владу більш відкритою, прозорою та доступною, а

Міські ради 0 Comments

Видзвонити свого депутата або як працюють приймальні депутатів Селидівської міськради

Важливим показником виконання депутатських повноважень є прийом громадян. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!