У Рубіжному відбулася публічна лекція про діяльність депутатів

У Рубіжному відбулася публічна лекція про діяльність депутатів

23 грудня у приміщенні Рубіжанської міської ради за ініціативою руху «Сильні громади» відбулася публічна лекція на тему «Стандарти демократії в роботі депутатів Рубіжанської міської ради». Під час заходу презентували якісні показники роботи депутатів міської ради, серед яких активність, ініціативність, сумлінність щодо виконання своїх обов’язків, у тому числі й відвідування сесій та комісій.

foto-1-1

Депутат Рубіжанської міської ради Олексій Ємець – праворуч

На захід було запрошено міського голову, його заступників, депутатів міської ради та громадськість міста. Як результат, з 34 депутатів Рубіжанської міської ради публічну лекцію відвідав лише один – лідер фракції політичної партії «Батьківщина» у міській раді Олексій Ємець.

Не зважаючи на те, що захід проходив у приміщенні міськради, від органів місцевого самоврядування був лише один представник – спеціаліст загального відділу.

foto2-1

Ліворуч на фото – голова Громадської ради Ольга Феленко

У той же час громадськість проявила більшу зацікавленість. На заході були присутні представники Громадської ради при виконавчому комітеті Рубіжанської міської ради та громадських організацій міста.

foto-3

Під час публічної лекції найжвавішу дискусію викликало питання депутатських запитів і звернень. Громадськість цікавила ефективність використання цих інструментів та результати за ними.

Також було підняте питання використання такого інструменту, як тимчасові депутатські комісії для перевірки ефективності використання бюджетних коштів та можливості залучення до їх роботи представників громадськості.

foto5-1

Після завершення заходу до координаторів руху «Сильні громади» надійшли декілька пропозицій: перша – провести таку ж відкриту лекцію безпосередньо перед усіма депутатами ради. Друга – провести для депутатів ради тренінг про норми Законів «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад», бо, на думку громадськості, велика кількість депутатів Рубіжанської міської ради не в повній мірі знають про свої можливості та обов’язки, що й продемонструвало дослідження «Сильних громад». Третьою була пропозиція провести тренінг для активної громадськості міста, та зокрема для Громадської ради з практичних аспектів використання інструментів взаємодії громадськості та влади (запити на публічну інформацію, звернення громадян, електронні петиції, місцеві ініціативи тощо).

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євгеній Ільченко

Previous Депутатство по-селидівськи: гонитва за статусом чи зважений намір людини служити громаді
Next Маєш право: що будуть розглядати бахмутські депутати на останній сесії 2016 року

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Публічні кошти в Торецьку. Прочинена завіса.

Є-Data – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея прозорого бюджету згідно з Законом України «Про відкритість використання

Громади 0 Comments

На Донеччині пройшли чотири навчання громадських діячів за темою «Як контролювати місцеву владу»?

З 23 по 26 грудня в містах: Слов’янськ, Краматорськ, Красноармійськ і Маріуполь, відбулись навчання з контролю і впливу на владу. Метою навчань було надати громадським активістам розуміння у структурі і

Громади 0 Comments

Citizens of Donetsk region demonstrate their support to the European choice of Ukraine

On Sunday, April 3, flash mobs appealing to Dutch citizens to support the Association Agreement between Ukraine and the EU were held in ten cities of Donetsk oblast. Coordinators of

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!