Як працюють депутатські приймальні у Маріуполі

Як працюють депутатські приймальні у Маріуполі

Регулярний прийом мешканців округу є одним із обов’язків депутатів місцевих рад визначених законодавством. Депутат зобов’язаний визначити час та місце і не рідше одного разу на місяць вести прийом, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Координатори руху «Сильні громади» провели «польову» роботу та дізналися, як працюють депутати Маріупольської міської ради у своїх приймальнях.

Першим у нашому списку став депутат Маріупольської міськради від «Опозиційного блоку» Володимир Жігіль – головний лікар міської лікарні №4, приймальня якого знаходиться в особистому кабінеті на другому поверсі лікарні.

За словами самого народного обранця, зазвичай до нього звертаються з приводу проблем у сфері ЖКГ: тече труба, не вивозять сміття тощо. Але найчастіше приходять як до лікаря за медичною консультацією. Кількість відвідувачів коливається від прийому до прийому; іноді двоє-троє, іноді більше десятка. Відзначимо, що, згідно з календарем, який регулярно публікується на сайті Маріупольської міськради, Володимир Жігіль є одним з найактивніших депутатів. Щопонеділка в нього приймальний день. Отже протягом місяця відбувається чотири, або й п’ять прийомів. Такі гарні показники є лише у п’яти депутатів міськради. У той же час, згідно з нашим аналізом, депутат Жігіль є один з ТОП-прогульнинів сесії міськради.

foto_1

foto_2

Наступним депутатом, приймальню якого ми відвідали, став Яковенко Володимир. Але за сорок хвилин до закінчення приймального часу самого депутата на місці вже не виявилося. Представники комітету самоорганізації населення (КСН) розповіли, що він встиг прийняти декілька жителів (на підтвердження показали заяви), залишив ящик цукерок для малозабезпечених дітей та «нещодавно поїхав» в інші КСНи.

foto_3

foto_4

Після того представники КСН обурилися: «Навіщо взагалі перевіряти депутатів?» та розповіли про одну з головних проблем їх округу – тимчасові архітектурні форми (кіоски), які, за їхніми словами, контролюються місцевим криміналітетом, у змові з правоохоронними органами. Також, підняли проблему транспортного сполучення їхнього району з іншими частинами міста. За їхніми словами, депутати округу дають «відписки» у відповідь на їхні спроби порушити це питання.

Наступною в черзі була приймальня депутата Ірини Шиян. Згідно з розкладом, прийом мав відбуватися в районній адміністрації Лівобережного району Маріуполя. Іноді там також приймають інші депутати прилеглих округів. Після тривалих пошуків з’ясувалося, що прийом на цей день скасовано. Ми зателефонували депутату, щоб поцікавитися причиною відсутності. У відповідь Ірина Шиян вибачилась, залишила свій мобільний номер і попросила узгодити з нею дату і час зустрічі.

foto_5

Потім ми завітали на прийом до Єрмакова Олега. Як і всі попередні депутати, він входить до фракції «Опозиційного блоку», представлену в міськраді абсолютною більшістю: 49 депутатами.

Прийом проходив в одній з громадських приймалень міста, де періодично влаштовують зустрічі з населенням інші депутати та міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

foto_6

Олег Єрмаков зізнався, що вперше проводить прийом за цією адресою, і ми були першими хто прийшов до нього в цей день. Це тому, пояснює депутат, що його округ і приймальня, де він приймає кожного третього четверга місяця, знаходяться в іншій частині міста. Там, за його словами, його регулярно відвідують місцеві мешканці.

foto_7

Черговим депутатом, в рамках аналізу, стала Зайцева Анна, єдиний депутат у цьому списку, хто працює першу каденцію. Для всіх інших сьоме скликання Маріупольської міської ради, яку обрали наприкінці 2015 року, це вже друга або й більше, каденція.

foto_8

Ми прийшли до депутата і двох представників Приморської районної адміністрації тоді, коли вони обговорювали питання вуличної торгівлі. Цю загальноміську проблему кожен намагається вирішувати, в тому числі й у себе на місцях.

Анна Володимирівна розповіла, що сьогодні до неї звернулися кілька місцевих жителів з найрізноманітніших питань, від особистих до загальнорайонних.

Абсолютна більшість звернень від населення стосуються проблем у ЖКГ – протікають труби, тріскається стеля, немає води і так далі. Друга за популярністю тема звернення – фінансова допомога та погашення боргів.

За словами деяких депутатів, до того як вони обралися в міськраду, їм здавалося, що завдання депутата – це прийняття рішень на загальноміському рівні, а не боротьба з комунальними підприємствами та вирішення особистих проблем мешканців.

Можливо, одним із пріоритетних завдань народних обранців мала б стати просвітницька діяльність серед населення щодо того, як їх треба використовувати, а як ні. Представники руху «Сильні громади» продовжуватимуть стежити за роботою органів місцевого самоврядування у містах східних областей України.

Як проводять прийоми депутати міських рад у Селидовому, Бахмуті та інших містах – читайте у наших матеріалах.

Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous Имеешь право знать: бюджет Лимана 2017, городская площадь, опорная школа
Next Как работает ваш депутат? – «Сильные громады» провели инспекцию в Доброполье

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Відголоски комунального дерибану: громада Слов’янська за все заплатить

За останні два десятиліття влади однієї партії у Слов’янську, місто за сумнівними схемами розпродало багато об’єктів цінної нерухомості, що належала громаді. За словами свідків тих подій, окремі приватні особи, що

Громади 0 Comments

Первые итоги работы Дружковского городского совета

Депутаты Дружковского городского совета приняли присягу 10 ноября. С того момента прошло достаточно времени, чтобы сделать выводы о том, как изменился городской совет и какие решения успел принять. Составе нынешнего

Міські ради 0 Comments

Е-Дата в Лимане: работа над ошибками

На сегодняшний день в Лимане насчитывается 13 распорядителей публичных средств в структуре городского совета: финансовые, коммунальные и социальные учреждения, а также различные отделы. Как позже оказалось, Служба по делам детей

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!