Як депутати Костянтинівської міської ради «просиділи» ще один рік своєї нескінченої депутатської каденції

Як депутати Костянтинівської міської ради «просиділи» ще один рік своєї нескінченої депутатської каденції

Минув восьмий рік діяльності Костянтинівської міської ради шостого скликання. У 2015 році у місті виборів до місцевих органів влади не було, тому депутати, обрані в 2010 році подовжили виконувати свої повноваження. Як пройшов ще рік діяльності місцевої влади Костянтинівки, проаналізували активісти руху «Сильні громади».

Костянтинівська міська рада – важливі рішення 2017 року

У 2017 році відбулось 9 засідань Костянтинівської міської ради. За цей час було прийнято 193 рішення.

Серед основних питань, які розглянули депутати, було затвердження програм: розвитку малого і середнього підприємництва 2017-2018 рік, соціально-економічного розвитку на 2017 рік, національно-патріотичного виховання на 2017-2020 р., Програма щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в місті Костянтинівці на 2017 – 2021 роки.

Для покращення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста в Костянтинівці затвердили Концепцію індустріального парку «Техносіті». На думку місцевої влади, це сприятиме залученню інвестиційного ресурсу, відновленню великих промислових підприємств, проведенню політики стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу, сприятиме розвитку експортних можливостей разом із підтримкою місцевого виробника на внутрішньому ринку.

На червневій сесії було запроваджено відкрите поіменне голосування за допомогою електронної системи «Віче» з фіксацією результатів голосування. Електронна система голосування прийнята у комунальну власність від USAID.

Для підтримки здорового способу життя та популяризації спорту серед молоді у місті було встановлено 7 спортивних майданчиків з тренажерами. Ці об’єкти прийняті у комунальну власність територіальної громади міста від Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Відео ДоТБ 

Одним з важливих рішень 2017 року є перейменування вул. Правобережної на честь відомого українського дисидента та правозахисника Олекси Тихого. Це стало можливим завдяки активній позиції громади міста після проведення громадського обговорення у формі зустрічі з мешканцями та засідання профільної комісії. На жаль, влада міста не підтримала цю ініціативу під час перейменування вулиць в процесі декомунізації. Тоді вул. Леніна була перейменована на вул. Правобережну. Тому краєзнавцям, історикам та громадським активістам довелось повторно піднімати питання перейменування тепер вже вул. Правобережної.

Тепер вул. Олекси Тихого об’єднує Слов’янськ,  Краматорськ, Дружківку, та Костянтинівку.

Серед «поразок» минулого року можна відзначити досі не затверджене «Положення про проведення конкурсного відбору та порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності м. Костянтинівки», що дозволило б прозоро обирати керівника навчального закладу та долучити до цього процесу батьківську раду. Це питання розглядалось на трьох сесіях міськради, але згоди депутати так і не дійшли.

На жаль, за 12 місяців так і не було прийнято «Програму про поводження з твердими побутовими відходами 2017-2020» у зв’язку з відсутністю фінансування. «Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у м.Костянтинівці» також не була винесена на голосування до сесійної зали міської ради. Причиною цього є зволікання управління комунального господарства в цьому питанні. Досі навіть не затверджено робочу групу з обговорення цієї програми. Однією з вимог до програми з боку громади є публічне її обговорення, оскільки за результатами опитування містян питання регулювання чисельності тварин досі актуальне у місті.

Також характерною ознакою кожної сесії міськради є стабільна кількість присутніх депутатів, в межах кворуму (24-27 осіб) з 40 обраних. Складається враження, що депутати виконують свої обов’язки суто формально.

Стан комунікації з громадськістю

Впродовж року команда руху «Сильні громади» надсилала запити, звернення, пропозиції до міської ради для вирішення актуальних проблем з урахуванням думки мешканців міста. На жаль, цього року процес комунікації з владою погіршився: невчасно надсилалися відповіді на запити та звернення, представники влади не брали участі у громадських заходах, які проводились рухом «Сильні громади», більшість чиновників ігнорували запрошення.

Не покращилась інформативність сайту міської ради, досі не опубліковано певний перелік «Відкритих даних»,  регламентований законодавством. Але на сайті почали вчасно публікувати проекти рішень міської ради та розпорядження міського голови, також були виправлені деякі недоліки у розділі «Депутати міської ради».

Екологічна тема  

У 2017 році відбулося урочисте відкриття міських каналізаційних очисних споруд. Об’єкт почав роботу після дворічної реконструкції, розпочатої в грудні 2015 року. Фінансування, – понад 31 мільйон гривень, – було виділено з обласного екологічного бюджету.

Неприємною подією 2017 року було виникнення екологічного лиха в районі селища Червоного, названого містянами «трикутником смерті». Сильний сморід, який спричиняв скотомогильник, очисні споруди та незаконний злив рідини невідомого походження перетворили життя мешканців селища та прилеглих районів на жах (особливо влітку, коли спека сягала + 40 градусів). З приводу екологічної проблеми на цій території проводилось слідство, працювала екологічна інспекція, поліція та прокуратура, проби повітря та ґрунту досліджували лабораторії м. Маріуполя та Харкова, коментували стан екології експерти – екологи. Дане питання також обговорювалось на одній з сесій міської ради.

Наприкінці літа було проведено заходи по засипанню котловану з відходами тваринного походження,  який спричиняв неприємний запах,  спеціальною бетонітовою глиною.

Чи стало костянтинівцям легше дихати, коли засипали другий біоставок?

Сподіваємося, що наступний рік буде більш плідний у сенсі співпраці влади та громадськості, що покращить життя костянтинівців.

А активісти руху «Сильні громади» і надалі стежитимуть за роботою органів місцевого самоврядування і повідомлятимуть громаді про результати.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

Previous Маєш право знати. Головні рішення сесії Костянтинівської міської ради
Next «Два козаки є... і їх навіть пофарбували» або Літопис проблемних питань в Селидовому за підсумками 2017 року

About author

You might also like

Громади 1Comments

Чешская гуманитарная организация “Человек в беде” ищет желающих присоединится к их новым проектам

В данный момент чешская гуманитарная негосударственная организация “Человек в беде” принимает заявки на участие в наших новых проектах по развитию источников средств к существованию. Более подробную информацию вы сможете найти

Громади 0 Comments

На месте старого кладбища в Славянске – Мемориальный парк

Интервью с одним из инициаторов создания мемориального парка основателей Славянска В этом году на территории бывшего Старогородского кладбища Славянска начались активные работы. В городском совете проводятся регулярные заседания, посвященные теме

Громади 0 Comments

Мешканці Селидового визначили проблеми, які їх найбільше турбують

Координатори руху «Сильні громади» провели опитування у Селидовому, щоб визначити, які проблеми найбільше турбують мешканців міста. Опитування проводилося за допомогою порталу “Ваша думка”, що його розробили експерти Національного демократичного інституту

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!