Зачинено на невідомий термін, або рейтинг відкритості Маріупольської міської ради

Зачинено на невідомий термін, або рейтинг відкритості Маріупольської міської ради

Рухом “Сильні Громади” Centre UA був проведений моніторинг відкритості, прозорості та ефективності комунікації місцевих рад, що складався зі 132 критеріїв.

Інформація збиралась з усіх можливих джерел – від інтернет-ресурсів до місцевих газет та будівель міських рад.

vidkr_mrpl

Сайт Маріупольської міської ради погано структурований та досить не зручний у користуванні, особливо для людей, які не мають досвіду у роботи з подібними ресурсами. До того ж, він доступний лише російською мовою.

На сайті Маріупольської міської ради опублікована інформація про депутатів – біографія, фракція, місце роботи, тощо. Також оприлюднений графік прийому депутатів із зазначенням часу та адреси приймальні. Однак, немає інформації про належність депутатів до постійних чи тимчасових органів міської ради, а також декларацій про доходи обранців.

Також на сайті регулярно оприлюднюють інформацію про результати голосування депутатів місцевої ради та їх присутність на сесіях. Однак інформація про проекти рішень ради та порядок денний сесії є неповною. Зокрема, на сайті опубліковані проекти рішень лише трьох із семи сесій. Також відсутній календарний план роботи міської ради.

Те ж саме стосується і виконавчого комітету, про діяльність якого на сайті майже немає відомостей. Проекти рішень написані дуже поверхнево та не мають конкретики, відсутній архів за 2015 рік разом з інформацією про прийняті рішення.

Корисною є інформація про надання адміністративних послуг. На сайті розміщена адреса, номери телефонів, нормативно-правова база та інформація щодо того, яку саме допомогу можуть надати у центрі адміністративних послуг.

Разом з усім іншим на сайті Маріупольської міської ради відсутня інформація про структуру органів місцевої влади та інформація про механізми роботи тих чи інших рішень. Наприклад, не прописаний алгоритм того що має відбутись у випадку прийняття громадянської ініціативи, електронної петиції, тощо.

Не повною є інформація щодо відомостей про річні чи інші плани державних закупівель та нормативно-правової бази, що регламентує діяльність органів місцевого самоврядування.

Варто зауважити, що стрічка новин на сайті міської ради постійно оновлюється та наповнюється актуальною для Маріуполя інформацією.

Окремою є ситуація з інформацією щодо засідання міської ради, комітетів міської ради або координаційних комісій – постійна зміна дат та часу проведення є звичною справою. Також, проблеми є і з публікаціями розпоряджень міського голови Вадима Бойченка – публікується приблизно половина, а проектів рішень немає зовсім.

У рейтингу відкритості Маріупольська міськрада опинилася серед міст-аутсайдерів у Донецькій області, набравши третину від максимальної кількості балів.

 

Координатор «Сильних Громад» у місті Маріуполь Владислав Зайцев

Previous Прозорість по-Маріупольськи
Next Ефективність комунікації Маріупольської міської ради. Аналіз

About author

You might also like

Громади 0 Comments

В Бахмуте на публичную лекцию по мониторингу работы городского совета не пришел ни один депутат

Координаторы движения «Сильні громади» сегодня провели презентацию анализа работы депутатов Бахмутского горсовета в 2016 году. Презентация проходила в формате публичной лекции, к сожалению, задать вопросы депутатам по их работе не

Громади 0 Comments

ПРОЕКТ ОКАЗАНИЯ ГУМАНИТАРНОЙ ПОМОЩИ «ВОССТАНОВЛЕНИЕ ИСТОЧНИКА СРЕДСТВ К СУЩЕСТВОВАНИЮ».

Международная гуманитарная организация “Человек в беде” ПРОДЛИЛА ПРИЁМ ЗАЯВОК по проекту восстановление и развитие самозанятости в Донецкой области. Проект охватывает следующие районы и города Донецкой области: Александровский, Бахмутский, Великоновоселковский, Добропольский,

Громади 0 Comments

Дружковке нужна стратегия развития!

Дружковке нужна стратегия развития! К такому выводу пришли участники круглого стола, который проходил сегодня в Дружковке в гостиничном комплексе МАН. Мероприятие было посвящено первым итогам работы городского совета, а также

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!