157 рішень за 120 хвилин: сесія Маріупольскої міськради

157 рішень за 120 хвилин: сесія Маріупольскої міськради

3 березня о 10:00 у залі Палацу культури «Молодіжний» відбулася 16 сесія Маріупольської міської ради. За понад дві години депутати прийняли 157 рішень, серед яких – реорганізація бібліотек, звіт про міський бюджет на 2016 рік, виділення фінансової допомоги тощо. Координатори руху «Сильні громади» проаналізували рішення сесії.

Третя у 2017 році сесія зібрала 46 з 54 депутатів міськради і небувалу кількість відвідувачів – у залі не було жодного вільного сидячого місця, проходи були заставлені додатковими стільцями. Причини такого ажіотажу зрозуміти складно – сесія не обіцяла жодних скандальних рішень.

ФОТО_1 (1)

Під час затвердження порядку денного з голосування були зняті 6 питань, які не пройшли розгляду координаційних рад.

Першим питанням сесії було затвердження звіту, щодо виконання міського бюджету Маріуполя за 2016 рік. Доповідала заступник міського голови Наталія Шипілова. Вона розповіла, що за 2016 рік у бюджет міста надійшло 3,413 млрд грн, з яких доходи загального фонду 3, 031 млрд, трансферти – 1,425 млрд. Доходи спецфонду – трохи більше 382 млн грн, трансферти з обласного бюджету – 2 млн грн.

Видатки міського бюджету склали 3, 228 млрд гривень, 31% з яких становить сфера соціального захисту (764 млн гривень), освіта – 25% (510 млн), охорона здоров’я – 20% (421 млн), ЖКГ – 9% (226 млн гривень), органи місцевого самоврядування – 6% (145 млн), транспорт – 5% (128 млн).

Також, ув 2016 Маріуполю надійшла допомога від Європейського союзу на загальну суму 31 млн 859 тис. гривень.

Другим цікавим рішенням стало питання №3, яке дозволяє скоротити час прийняття рішення щодо виділення матеріальної допомоги жителям Маріуполя – з 30 до 7 днів. В екстрених випадках міський голова своїм одноосібним рішенням може поставити питання на голосування сесії, замість перегляду питання на координаційних комісіях, як це було раніше.

Наступним питанням стало виділення фінансової допомоги постраждалим в результаті обстрілів селищ Сартана (3-4 лютого 2017 року) і Талаковка (9 лютого 2017) на загальну суму 381 тисяч гривень.

Виділення коштів стосувалось і п’яте питання – більшістю голосів прийнято рішення про матеріальну допомогу родині загиблого при артобстріл Авдіївки співробітника ДСНС в розмірі 61 тисячі гривень.

Восьмим рішенням сесії був нагороджений званням «Почесний громадянин Маріуполя» Олександр Лашин – важкоатлет, багаторазовий чемпіон України в номінації «Найсильніша людина України», бронзовий призер чемпіона світу в командному змаганні стронгменів.

П’ятнадцятим питанням стала оптимізація бібліотек. Рішення полягало в тому, щоб об’єднати всі бібліотеки в одну систему (зараз вони розділені на дитячі та дорослі), для полегшення фінансового навантаження (передбачено близько 40 скорочень персоналу, з нинішніх більш ніж 200 співробітників) і регулювання.

Два десятки наступних питань були технічними. Зокрема, передача у комунальну власність майна і нерухомості, встановлення орендної плати різним організаціям.

Комбінат «Азовсталь» передав нежитлове приміщення, фонд UNISEF, в рамках програми допомоги дітям – обладнання для водопостачання на загальну суму 5,977 млн гривень.

Також, за гривню в рік, Донецькому національному медичному університету, було передано в користування нежитлове приміщення. Нагадаємо, університет планує розпочати роботу з першого вересня.

Тридцять другим питанням сесії міськрада встановила середню зарплатню при виконанні ремонтних робіт у таких комунальних підприємствах як – «Маріупольське трамвайно-транспортне депо», «Маріупольавтодор» і Маріупольський аеропорт, у розмірі 5100 гривень.

Близько десяти наступних питань стосувалися виділення матеріальної допомоги жителям Маріуполя на загальну суму близько 150 тисяч гривень.

42-й питання стосувалося прийняття програми «Доступне місто» – список заходів, спрямованих на полегшення пересування по місту людям з обмеженими можливостями. Раніше, в рамках програми, були закуплені спеціальні автомобілі, для полегшення пересування по місту людей, що пересуваються за допомогою інвалідних візків.

Бронзовий призер Паралімпіади в Ріо – маріуполець Данило Чуфаров подякував депутатам за прийняття рішення і попросив міського голову Вадима Бойченка особисто проконтролювати ефективність використанням автомобілів.

Наступні, понад 100 питанням, були земельними – продовження оренди, розробка схеми відведення і т.д.

Після того, як список питань було вичерпано, з промовою виступив глава фракції «Сила людей» Максим Бородін, який висловив думку, що процес формування міського бюджету на 2017 був закритим та депутати не мали змогу належним чином брати участь у його формуванні.

Закінчилася сесія хвилиною мовчання з приводу трагічної загибелі шахтарів на шахті «Степова» у Львівській області 2 березня 2016 року.

Координатор руху “Сильні громади” у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous В Краматорске депутаты не пришли на публичную лекцию об их работе
Next Тижневий дайджест новин Донбасу

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Первая сессия Покровского горсовета в новом году: власть благоволит помощникам полиции и повышает себе зарплату

Вчера была проведена 28-ая внеочередная сессия Покровского городского совета, ставшая первой в этом году. Депутатский корпус традиционно  рассмотрел гораздо больше вопросов, чем было анонсировано на официальном сайте, а само принятие

Маєш право знати 0 Comments

Имеешь право знать: бюджет Лимана 2017, городская площадь, опорная школа

На очередную сессию Лиманского горсовета, которая состоится в пятницу, 23 декабря, выносится ряд важных проектов, которые будут определять развитие громады в течение всего следующего года. Основное внимание уделяется проекту бюджета

Маєш право знати 0 Comments

Имеешь право знать: сессия Краматорского горсовета

6 марта в Краматорске состоялось второе пленарное заседание 19 сессии. На него было вынесено всего 11 вопросов. Среди самих главных вопросов сессии – установление ставок единого налога для физических лиц-предпринимателей,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!