Маєш право знати: що розглядатимуть на 25 сесії Рубіжанської міськради

Маєш право знати: що розглядатимуть на 25 сесії Рубіжанської міськради

Зниження порогів закупівель, долучення до Угоди мерів та зниження місцевого податку – усе це та багато іншого планується прийняти на 25 сесії Рубіжанської міськради, яка відбудеться 1 березня. Координатори руху «Сильні громади» підготували короткий аналіз питань, винесених на розгляд сесії.

1 березня о 15:00 у малій залі засідань відбудеться 25 сесія Рубіжанської міської ради. Проект порядку денного 25-ї сесії міської ради розміщено на офіційному сайті ради 23 лютого 2017 року. Згідно з проектом, на розгляд сесії виноситься 43 питання, 19 з яких – земельні.

фото1

Першим питанням на сесію винесено проект рішення «Про затвердження договору №7 від 22.12.2016 року про міжбюджетні розрахунки за медичну допомогу, надану породіллям, Кремінського району пологовим відділенням Рубіжанської центральної міської лікарні на 2017 рік». Проект передбачає компенсацію пологовому відділенню Рубіжного з бюджету Кремінського району.

Друге та трете питання порядку денного – це звіти про виконання міських програм:

 • Про хід виконання до 2016 року міської програми «Про міське замовлення на навчання фахівців в ДЗ «Луганський державний медичний університет» на 2012-2017 роки».

У 2016 році за цією програмою навчалися два студенти й витрати міського бюджету склали 22,2 тисячі гривень.

 • Про хід виконання в 2016 році Програми розвитку фізичної культури і спорту м. Рубіжне на 2014-2018 роки.

У 2016 році в місті Рубіжне організовані та проведені 135 спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, в яких взяли участь 11416 спортсменів. Фактичні видатки за 2016 рік з місцевого бюджету на реалізацію Програми склали 49,8 тисяч гривень.

Зниження порогу у ProZorro до 3 тис. грн

Найбільш цікавим є четверте питання порядку денного сесії – «Про затвердження Положення про порядок придбання товарів, робіт і послуг через систему електронних закупівель в м.Рубіжне».

Це положення розглядалося профільною комісією ради з вересня 2016 року та постійно відхилялося. На засіданні комісії від 15 лютого нарешті було вирішено направити на розгляд сесії це положення з порогами «для товарів та послуг дорівнює або перевищує 3 тисячі гривень, для робіт – дорівнює або перевищує 500 тисяч гривень», й саме цей варіант Положення надано депутатам у матеріалах 25 сесії.

фото2

Однак вже на засіданні 22 лютого комісія вирішила, що такі допорогові суми не відповідають потребам міста Рубіжне.

Цьому передувало бурхливе обговорення, відео якого надано депутатом міської ради Харчуком та громадськими активістами.

Рішення щодо змін до Положення прийнято не було, тому депутати вирішили провести ще одне засідання комісії напередодні сесії для того щоб переглянути власні рекомендації про порогові суми, встановивши пороги закупівель послуг на рівні 200 тисяч гривень.

Не менш цікавим є п’яте питання – «Про приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів». Приєднавшись до ініціативи сталого енергетичного розвитку на місцевому рівні, Рубіжне зокрема бере на себе наступні зобов’язання щодо зменшення викидів вуглекислого газу на 30% до 2030 року, подати план дій для забезпечення сталого розвитку та ін.

фото3

Шосте питання порядку денного прямо чи опосередковано стосується кожного мешканця Рубіжного – «Про внесення змін до Порядку сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Рубіжанської міської ради». Цим рішенням вдвічі зменшуються ставки податку, оскільки база оподаткування з 1 січня 2017 року фактично збільшилася удвічі (з 1600 гривень до 3200 гривень).

Комунальні питання

Блок наступних питань порядку денного – це комунальні питання:

 • Звіт про надходження плати за оренду майна міських комунальних підприємств за 2016 рік.

Відповідно до звіту за 2016 рік надійшло 1,4 мільйона гривень від орендної плати, у тому числі до бюджету міста – 760 тисяч гривень.

 • Списання трубопроводу з балансу КП «РВУ ВКГ» Рубіжанської міської ради

Цим проектом КП «РВУВКГ» надається дозвіл на списання та демонтаж трубопроводу «Радуга», що більше не експлуатується.

 • Про надання згоди на передачу об’єкта нерухомого майна по вул. Визволителів, 22 в державну власність

Цим проектом міська рада надає згоду на передачу у державну власність об’єкту нерухомого майна загальною площею 1088,8 кв. м. для створення адміністративно-лабораторного комплексу Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

 • Про виконання Програми природоохоронних заходів м. Рубіжне за 2016 рік.

Проект передбачає моніторинг забруднення поверхневих вод, повітря, озеленення міста та урегулювання питань своєчасного збору і вивезення твердих побутових відходів у місті. На виконання програми було виділено понад 350 тис. грн.

фото4

 • Про внесення змін до Програми утримання та ремонтів міського благоустрою в м. Рубіжне на 2016 – 2018 рр.

Цим проектом пропонується збільшити фінансування низки статей програми у 2017 році, а саме:

 • Утримання зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів, у т.ч. оплата електроенергії – на 600 тисяч гривень;
 • Встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху (пристроїв примусового зниження швидкості) на вулицях м. Рубіжне – на 300 тисяч гривень;
 • Капітальний ремонт тротуарів – на 1,2 мільйони гривень.
 • Про затвердження Програми технічного переозброєння комунальних підприємств Рубіжанської міської ради на 2017-2020 роки.

В рамках цієї програми передбачене фінансування за закупівлю трактора та навісного обладнання. На це передбачено 1 млн 200 тис. грн.

фото5

 • Про програму фінансової підтримки КП «Редакція газети «Рубіжанські новини» на 2017 рік

Цією програмою передбачається виділення 150 тисяч гривень КП «Редакція газети «Рубіжанські новини» на підтримку діяльності підприємства та з метою забезпечення відкритості й прозорості в роботі Рубіжанської міської ради та її виконавчих органів.

фото6

Звіти колегіальних органів

Наступний блок проектів рішень складається зі звіту про виконання плану роботи Рубіжанської міської ради та звітів постійних депутатських комісій про роботу у 2016 році.

Як зазначається у звітах, у 2016 році Рубіжанська міська рада сьомого скликання провела 23 пленарних засідання сесій, на яких розглянуто 518 питань.

За цей же період відбулося 106 засідань постійних комісій міської ради, на яких розглянуто 733 питання.

фото7

Інші проекти рішень можна віднести до категорії земельних питань

Це проекти рішень приватного характеру (оформлення та розірвання договорів оренди, припинення права постійного користування, згода на розробку технічної документації тощо.)

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous Тижневий огляд найважливіших подій Донбасу
Next Сессия Покровского горсовета: деньги на СМИ и праздники при недостаче средств на первоочередное

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд рішень 75-ї сесії Костянтинівської міськради

  30 березня 2017 року відбулась 75-та сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати, були: нова редакція переліку адміністративних послуг, що надає ЦНАП, перейменування вулиці Правобережної у

Маєш право знати 0 Comments

ТОП 16 найважливіших рішень Бахмутської міськради в січні

В нашій постійній рубриці «Маєш право знати» координатори руху «Сильні громади» проаналізували проекти рішень Бахмутської міської ради, що подаються на розгляд депутатам завтра, 31 січня початок о 9.00. Кодекс депутатів,

Маєш право знати 0 Comments

Дві сесії в один день: огляд квітневих рішень Рубіжанської міськради

Звіти про виконання програм, додаткові кошти на ремонт житлового фонду, нові ставки податку на нерухоме майно та 420 тисяч євро від НЕФКО це все та багато іншого розглянули депутати Рубіжанської

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!